1. 1.
  bugünlerde sıkça gördüğüm kutulardır. nasıl kullanıldığı hakkında bir fikrim yoktur.*
  ... orta dunya insani
 2. 2.
  güzel görünmektedir.

  atıyorsun işte içine zarfı başka bir numarası yok.
  ... besmele besmerello
 3. 3.
  ANKARA'da geçen sene Sıhhiye - Ulus civarında ortaya çıkmış sarı kutucuklardır. Eğer içine mektup atıp adrese ulaşmalarını bekleyeceksek sadece, mektup yollamak ücretsiz mi oldu diye düşündürmüştür.*
  2 ... milestraume
 4. 4.
  islamın dibine dibine vurmaktır. posta kutuları bile imana geldi. Kubbeler her yerde cami misali.
  3 -1 ... dildilpakistan
 5. 5.
  posta atma kutusu olarak kullanılmakla birlikte asıl amacı dağıtım yapan dağıtıcıların dağıtım sahalarını ağır ve posta dolu çantalarla dolaşmasını önlemektir. gördüğünüz kutuların bulunduğu mahallenin postasını dağıtan postacılarda bu kutuların anahtarı bulunur ve her gün dağıtıma çıktıklarında çantalarını bu kutuya koyarak dağıtacak kadar postayı yanına alır ve dağıtır. dağıtımı bittiğinde tekrar kutuya gelir ve çantasından diğer postalarını alarak dağıtır.

  pul yapıştırıyor muyuz diye gelen bir soruya binaen; evet yapıştırıyorsunuz. miktarı önemli değil. pul miktarı gönderinin ücret tarifesinden fazlaysa iade edilmez ama eksik ise takse işlemi uygulanır. bu da en düşük gramdaki mektup gönderisinin ücret tarifesinden eksik ücret çıkarılarak farkının eğer gönderici adresi belliyse göndericiden, değilse alıcıdan tahsil edilmesi anlamına gelir.
  6 ... hanna
 6. 6.
  GÖRÜNÜŞÜ VE KULLANIŞI HOŞ KUTULAR. EFENDiM KULLANINIZ KULLANDIRINIZ.
  ... mantardan zehirlenen mario
 7. 7.
  assassinlerimizi göreve yolladığımız kutulardır,
  ... butun nickler alinmis