bugün

gayet mümkündür. Protein tozlarının olumlu etkisi varsa bile,yıllardır yapılan,deli gibi para akıtılan araştırmalara rağmen ispatlanamadığı için protein tozu kullanmadan olmaz diyenlere aldırış etmeyin. E ben kullanıyor muyum? evet kullanıyorum. Çünkü etkisi yoksa bile psikolojik olarak etki ediyor,daha çok verim alıyormuş,body building işini hakkını vererek yapıyormuş gibi hissetmemi sağlıyor.
Protein tozları kimyasal içeriğinden dolayı zararlı değildir. Hormonları tetiklemek suretiyle etki gösterir. Hızlı kas gelişimi için testesteron seviyesi yukarı çıkarılır. Bunun birçok yan etkisi vardır ki bana göre en kötüsü kelliktir.
(bkz: kenevir tohumu) protein için daha doğal.
Uzun uzun yazmaya gerek yok. Kas protein tozsuzda yapılır, yeter ki yeteri kadar beslenilsin. Extra olarak protein tozu kullanılırsa daha çabuk yapılır tabi ki.
4a y salonda son 4 aydır evde çalışan biri olarak yapılabilir diye düşünüyorum tabiki protein tozuna bok atmıcam ama bir arnold veya jay cutler gibi bir hedefiniz yoksa bence gerek yok ama beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor tabi .
kişiye göre değişmekle birlikte evet protein açığınız yoksa kullanılması gerekli değildir. ha ama 1-2 seneyi devirdeyseniz ve artık kaslanmakta sıkıntı yaşamaya başladıysanız kullanabilirsiniz. adı üstünde besin desteği bu, ana öğün yerine geçmez. kullanılınca çok büyük mucizeler beklenmez.
Sağlıklı olandır, adil olandır.
Kinder süt diliminde fena sayılmayacak miktarda protein bulunuyor, tüketilebilir.
Edit: süt dilimi işin şakasıydı adam bizim kalemimizi kırmış. Sen git az pişmiş antrikot, döş ye ya da bana ne be naparsan yap.
E2: (bkz: başlıktan çıkamamak)
Ya benim kolumun en geniş yeri 20 cm yok be insafsız gömdün bi de liseli diye toprak atıyon ben fakülte bitiriyorum be zalim. Üzdün.
çocukluktan beri yüzme sporuyla içli dışlı olmak, bunlara takviye olarak da düzenli mekik ve şınavlarla mümkün olandır.
Protein tozuna sağlıksız deyip süt dilimindeki proteine hallenen dünyadan bir haber arkadaşların yazdığı başlığa güzel şeyler yazmayacağım kusura bakmayın. Liseli ergen dolmuş başlık yine. Bunlar şimdi yaz geliyorya okulda 30 cm'lik kollarını kıvırarak da gezerler.

Siz devam edin aynı kafada, "protein tozu zararlıdır kullanan kendini bitirir."
2 senedir vücut geliştirmeyle uğraşıyorum. terim yanlış. ayrıca protein olmadan kas yapamazsın. 58 kilo ile başladım bu spora şimdi 85 kiloyum. hiç protein tozu kullanmadım. bu hafta bir tane aldım. biraz ara verdiğim için kendimi toplamam lazımdı ve merak ettim kullanmak istedim. protein tozunun ölçeğinde 23 gr. protein vardır. ve benim günlük ihtiyacım 170 gr. protein.
yani protein tozunun bir sihri yok dostum. eğer çalışmassan o ağırlığın altına girmezsen steroid bas yine işe yaramaz. protein tozunun tek özelliği saf proteini kanına yarım saat içinde karıştırmasıdır. spordan sonra kas yıkımın gerçekleşir. kas hücrelerin yenilenmek için senden protein ister. 100 hücre yıkılırsa gereken proteini zamanında ve sağlıklı alırsan 110 tane hücre oluşur. bu da gelişmeni sağlar. tek iyi yönü çabuk kana karışır ve gereken yere ulaşır. ama kaslarını tam anlamıyla yıkmazsan yani kolların vücudun yanmazsa hiç bir işe yaramaz. ağlar durursun niye gelişemiyorum diye. protein tozunun bilimsel olarak öldürücü bir yanı yoktur. her gün içtiğiniz bir paket sigarayı eleştirin mesela. ya da içtiğiniz o kolaları. obez olduğunuz burger kingten çıkmayan arkadaşlar gelip burda protein tozu zararlı demesin.
Benim yaptığım şeydir. işe yarıyor lakin zaman alıyor artı disiplinli olmak gerekiyor.
Benim yaptığım şeydir. işe yarıyor lakin zaman alıyor artı disiplinli olmak gerekiyor. Yemek konuları vs sıkıntı gerisi tertemiz.
en güzeli, en zoru, en sağlıklısı. tatlısız günlerin habercisi. alkolsüz. şekersiz.

evet sonunda şeker siz oluyorsunuz. yerse.
Net bir bilgim yok ama spor yaptıktan sonra en geç yarım saat içinde bol protein tüketmeniz gerekiyor ve protein tozu hem pratik hem de daha iyi etki yarattığı için kullanılıyor.
Şahsımdır.. Yillardir tek bir gram vitamin almadan 55 cm kollardayim ayiptir soylemesi.
kolaydır. proteini doğal besinlerden alın ve masturbasyonu bırakın. testosteron arttıktan sonra her hareketiniz kasa dönüşecek.
sanki çok zor, matah bir şey.

protein tozu beslenmesi düzgün olmayan kişiler (genelde çalışanlar) için yapılmış "ek besin". fazladan 25-30 gram arası protein veriyor.

normal alınması gerken protein miktarı zaten 120- 140 gram arası (profesyoneller hariç).

adam 30 gram fazla alıyor diye ne bu acındırma, ne bu atom parçalamış egosu, ne bu başarım hissi?
imkansız değildir ancak zordur çünkü protein alacağım diye ihtiyacından çok yersin kas yapmak yerine yağ bağlarsın.
Zordur ama zorluklar basarinin degerini arttiran susler degilmidir ?
azıcık adam gibi araştıran herkes protein tozları ve diğer supplementlerin pazarlama amaçlı şişirilip insanlara satıldığinı anlamak zor değil. bu işi yapan onca insan bile bunu söylüyor, burda bazıları yok imkansız filan diyor.

ortalama bir adamsan, 80 kilo civarı, protein tozu kullanmana gerek yok ancak beslenmene dikkat etmelisin. Ama yok ben yağ oranım düşük 120 kiloyum diyorsan o zaman beslenme ile protein ihtiyacı yetersiz kalır ve tamamlamak için protein tozundan takviye alırsın.

kusura bakmasın kimse ama 80 kilo ve altı insanlar, bu işi yapıp, herşeyi protein tozuna bağlıyorsa ve olmazsa olmaz diyorsa, özür diliyerek söylüyorum cahildir. birazcık araştırırsa daha fazla gelişim kaydeder.

son olarak yok efendim antreman sonrası besinlerle alınan protein çabuk sindirilmez diyen olursa evet haklıdır ama bu da kas yapamazsınız anlamına gelmez, sadece kasların onarımı için daha fazla zaman alır ki bu da aşırı bir fark yaratmaz.
roma döneminde yapılmış heykellere bakıyorum. hepsi kaslı, six packli, bodyci abiler. bildiğim kadarıyla o dönemde protein tozu yoktu. spor salonu bile yoktu. ama bu insanlar o kadar yüz sene önce böyle vücut elde etmeyi başarmış.
eti 20 dakikada sindirecek bir miden yoksa imkansızdır.
olması gerekendir. yaptığınız antrenman ağır( sakatlanmayacak şekilde) olduktan ve bol proteinli beslendikten sonra bu tarz şeylere gerek yok. bacak ve kalÇa kaslarımı bu tarz squat ve bisiklet antrenmanına borÇluyum. kol ve karın iÇin de şınav ve mekiğe. limite kadar asılın hatta üstüne Çıkmaya Çalışın. az Çaba bol proteinle olmaz o iş.
Köyde çalışıp bol bol çökelek altı suyu içeceksin. Çökeleğin altında birikir bu sular.

Valla şakası bir yana köyde amele gibi çalışırken yaptığım kası hiç bir yerde yapmadım.
Gayet de mümkündür efendim. Protein tozu her ne kadar doğal kabul edilebilecek bir gıda olsa da, hatta çikolatalardan tutun da bisküvilere kadar çoğu üründe zaten bulunsa da adı üstünde "supplement" yani "takviye" dir. Vücut geliştirme gerçekten zor zanaattir ve bilinçli yapılmadığında telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Ve bu işte gerçekten bilgili olanlar da esas protein kaynağının işlenmemiş proteinler olduğunu bilir. (Süt, et, yumurta, mercimek vs.) Zaten bilgili kimseler bu tip ürünleri yalnızca geriye kalan az miktardaki protein açığını kapatmada kullanırlar. Peynir kullanmadan kas yapmak neyse, protein tozu kullanmadan kas yapmak da tamamıyla aynı şeydir. Zira protein tozları genelde peynir altı suyundan üretilir.

Not: Protein tozu kullanmadan %9 yağ oranına sahip yazar konuştu. Gülücük.