bugün

Daha dün aksam birtanesiyle karsılastım. Et yemem kuştan korkarım seftalıye elleyemem barbunyanın gozleri bana bakıyor korku filmi rüyama giriyor temizlik yapmam toz almam dagınıgım yemek yapmam tripleriyle avrupai bir görüntü çizdiğini sanıyor. Kezbanlıgı 30 km öteden buram buram geliyor halbuki.
Giderek artan kız türüdür..

(bkz: işçisin sen işçi kal) (bkz: Cem Karaca)
Normalde ankara da oturuyorum ama kadıköye akrabalarım ikamet ettiği için çok gitmişliğim vardır . Son iki senedir farkediyorum ki sanatçının sanatın olduğu, imrenerek baktığımız barlar sokağının harleycileri , buram buram kültür kokan teyzeleri amcaları, rumu ermenisi döpiyesli madamları artık yok ,ortalığı karınca sürüsü gibi kaplayan bir hiçlik akımı var.

Evet hiçlik orda takılan kendini kültürlü sanatçı, tüm dünyevi sorunlar siyasi sorunlar hakkında duyarlı sanan ama içi bomboş sıfır gençler var . Evet bende gencim onlara gençler dedim diye kaç yaşındasın edebiyatına girmeyin.

Saçını kısacık kestiren şortunu , basic tişörtünü geçirip dövmesini yaptıran kendini sokağa atıyor. Butik kahvecilerde güya sanat dünya sorunlarından bahsediyor. Amacım kıyafet değil arkadaşlar ama oraya gidenler farketmiştir ki herkes birbirinin kopyası.

Bi yer de savunduğu konuyu başka biri ortama girip karşı fikir söylediğinde bu sefer onun dediğini savunuyor."aynen abiie kesinlikle haklısın bu ülkede sanat yook"

Bu gidişimde her akşam ,çok sevdiğim ve orada gençliğini geçiren oranın eski "harbi" rockçılarından bir kuzenimle bir çok bar gezdik. Yine bardan adam , zincir gibi eski barlardaki muhabbetler bi tık daha kültürlüydü takılanlarda yaş olarak daha büyük olduğu içindir belki .

Diğer bira fabrikası , ayı , zeplin vs.' De geçen muhabbetlere bir tarafımızla güldük.

Bu hiçlik akımı nerden çıktı bilemiyorum ama moda, özgürlük ,sanat kavramları birbirine girmiş durumda. insanlar hiç bir gruba, görüşe ,akıma ait değil . Hadi ait değil diyelim savunup fikir de beyan edemiyor.

Herkes kendine yer edinmek için bu akıma uyum sağlamaya çalışıyor. Yıllardır aileleriyle yaşayan gençler büyük ve özgür şehirlerde kimlik kaybına uğruyor.

Sizler farklı değilsiniz aksine hepiniz aynı hiçliğin kölesi olmak için uğraşıyorsunuz.