bugün

"post modern seksüel" in kısaltılmışıdır. heteroseksüel, homoseksüel gibi, insanların cinsel tercihlerini tanımlayan etiketleri kullanmayan, bunlardan uzak duran kişiler için kullanılır.
(bkz: normalseksuel)
"çükümün derdi senimi gerdi" düşüncesine sahip olan insanların(ki bunlara muhtemelen bende dahilim)oluşturduğu topluluk. kim kime gömmüş diye arayış içerisinde olan insanlara verebilicek en iyi cevaptır "pomoseksüelim" demek, bırakın kafası karışsın ibnenin. pomoseksüellik bir nevi insanlara etiket koymamak, "lezbiyen, gay, hetero, biseksüel" fark etmez. hepsi insan sonuçta? illa bir kız bir kızdan hoşlanmış diye "lezbiyen" etiketini üstünde taşımak zorundamı? diye düşünen insan zihniyeti. insanların hemcinsinden hoşlanmasını son derece normal bulup, etiketleri yanlışlayan insan türü. hetero yada homo diye bir şey yoktur benim kitabımda kardeşim istediğimi sikerim, istediğimlede aşkımı yaşarım. zaten duygularla ilgili bir şey değilmi bu yahu, sana ne yani? sonuçta dibine kadar gay'im diyen biriside ister istemez bir kadının hoşuna gittiğini fark edebilir, ne gerek var "ben gay'im bikere! kadınlardan hoşlanamam!" diye kafa karıştırmaya. hetero bir erkekte, bir erkekten hoşlanabilir. bırakın kafamız karışmasın, etiket koymayalım. her yönelim olabilir diyelim. ve hepimiz pomoseksüel olalım diyorum ben. ülkemizde henüz yaygın olmayabilir ama yakında özentilikle birlikte buda yayılacaktır şüpheniz olmasın.