bugün

rte nin iki ayyaş dediği ve polisin nerde iki ''ayyaş görse''gözaltına aldığı hatta tekme tokat giriştiği vatandaştır.
suçu günahı olmayan polise taş atılırsa olacağı budur tabiki .

yok öyle ben polise taş atayım oda bana çiçek atsın üstünede teşekkür etsin .

kırarlar o polise taş atan elleri bak paşalarınız silivride paşalarınız .

bu millete yan gözle bakan kim olursa olsun isterse cumhurbaşkanı olsun cezasını bu aziz millet verdi verecektirde bundan kimsenin şüphesi olmasın .

(bkz: seçme ve seçilme hakkı)

gazi mustafa kemali siz çok yanış tanımışsınız biz size büyük bir gururla tanıtacaz evel allah merak etmeyin .

sandıklar ne güne duruyor len .

milletin iradesi ne güne duruyor len ?

bu ülkeyi bir kaç tane zengin soysuz değil milletin iradesi ayakta tutuyor bunu çok yakında seve seve olmassa afedersin zorla öğreneceksiniz öğrenmenin yaşı yoktur .

zenginin atatürkü ülkeye bir fayda sağlamadı o zenginlerden başkasına .

yaşasın fakirin fukaranın atatürkü hadi bakalım kaliteli viski ayyaşları sizi .
(bkz: 10 yıldır kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik)
Olayın öncesi nedir dedirten olay.
45-50 yaşlarındaki 2 zanlının tevkifidir. ulen bunlara amca diyorsanız ilkokullusunuz.
bilmeden etmeden polise yüklenmeyin sayın arkadaşlar.

polisimiz orada oturan iki amcayı gözlemliyorlardı, baktılar ki hesap kabarık gelecek, müdahale ettiler. iki amcayı gözaltına alarak hesabı beleşe getirmelerini sağladılar.

şimdi vatandaşını bu kadar düşünen, hesap ödemekten dahi kurtaran bir devletin faşist ve zorba olduğunu iddia edebilir misiniz hala?

yapmayın. nankörsünüz, nankör.
istiklal'de gündüz vakti sigara içen gençleri tartaklayan polis görüntülerini de hesaba katarsak, artık amacı sözde tüm halkın huzurunu ve emniyetini sağlamak olan polis kuvvetlerinin ahlak polislerine dönüştüğünün ispatı olan hadisedir. bu videodaki konuşmalar iyi duyulmuyor olsa da, bahsettiğim diğer videoda "ramazan ramazan ne sigara içiyon laağğn" nidaları duyulabilir. bu insanlar halkın değil, hükümetin polisidir. artık bu işler "polisler de emir kulu, onların suçu yok" sözleriyle savunulacak noktayı da çoktan geçmiştir. halk -en azından bir kısmı- artık polise güvenmiyor, korkuyor, tiksiniyor. ee sizler değil miydiniz açılım sürecinde "30 yıl boyunca ben de kötü muameleye maruz kalsam belki ben de dağa çıkardım" diyen? neden kendi kuvvetlerinizin halkınızı terörize etmesine müsaade ediyorsunuz öyleyse? ayrıca akp'ye oy vermiş %10-15'lik elitist-modernist-liberal kesimin bu hadiselerden mutlu olduğunu da hiç ama hiç sanmıyorum.
insanlar olurken bir ulkenin basbakani cikip da polis istanbulda tarih yazdi diyorsa... afedersin ama imam osursa, cemaat sicar iste boyle...
neden olduğu belli değildir hemen atıp tutmayın amk.
sanırım suçları "mübarek" olan bir zaman diliminde içki içmek.

videoda özellikle masanın üzerine baktım öncelikli. hani protestocu olup da rol mü yapıyorlar ki diye ama masa bayağı bayağı donanımlı duruyor(tabaklar falan) ve geriye anladığım kadarıyla tek gerekçe kalıyor o da bu insanların orada bulunması, oturarak yaptıkları bir eylemin it sürüsünün kanına dokunması.

yapsınlar bakalım, tepkimeler nasıl olacak hep beraber izleyeceğiz. gözü körelmiş olanlar ilgili sivilleri de yarın dhkp c militanı ilan ededursunlar ama gözü gören ama bugüne dek çok da "işlerin içinde olmayan" vatandaşlar bundan sonra daha ciddi davranacaklar, orası kesin.

"oylar bölünmesin" mantığı sadece mutaassıp varyasyonlarda yürümeyecek şu günlerden sonra, ondan adım gibi eminim.
teröristleri gördüğünde veya karşı karşıya geldiğinde yusuf atanların görüntüleridir. neanderthal primat canlı sabahatten sokak ortasında onlarca kamera önünde tokat yerken sesi titreyen memur nerede, bunlar nerede.
rejim muhafızları görev başında.
polislik mesleğinin haysiyetinin kalmadığını gösterir bir olaydır. yazıktır.
bunlar sonra gidip karılarının sevgililerinin yanına gidip hava da atıyor mudur acaba "bugün yaşlı adamı 20 kişi indirdik" diye düşündüren rezalettir.
yorum yapmadan önce aslı astarı nedir öğrenilmesi gereken olaylardan biridir.
polis sandalye devirdiğine göre büyük ihtimal mekan sahibi insanları göz altına almışlardır diye düşünüyorum.

malum sandalye yasağı vardı bir ara taksim'de.

sonra mekan içinde çalışan biriyle, polisin itişmesi filan var buda ilk söylediğim tezi doğrular nitelikte.

ama teröristleri böyle göz altına almıyorlar, kısacası polis mahalle kavgasına gelmiş gibi davranıyor.

ne bu ya?
bir kimse de çıkıp olayın öncesini hala anlatamamış ya la.
bazı dinbazların dedektif gadget'lık yaparak "ya teröristse" dediği amcaların gözaltına alınışı. bu kişiler terörist olsaydı, polisi gördükleri anda kaçarlardı ama görüldüğü üzere kaçtıkları falan yok. biraz empati yapabilen herkes bu mantığı kurar. gerçi burada suç amcalarda maalesef zannettiler ki polis, halkın güvenliğini korumakla güvenli memurdur. akp'nin polisi olduğunu acı bir gerçekle öğrendiler.
bir kişi de çıkıp olayın öncesinde ne olmuş diye sormamış ya, işte bu yüzden polis dayağını hak ediyosunuz. bi öğrenelim ne olmuş öncesinde? polisin o adamları tekme tokat alması doğru değil ama yine de bilmek isteriz ne olmuş da gözaltına alınmışlar di mi ama?
görüntülerdeki üniformalı şahıslar polis değil rejim muhafızıdır.
insanının sadece küfür etmek istedigi an'lar olu. Bu durum o an'lardan biri. Yazık. Ne hale geldik.
Nedir bu ? bu ülke ne hale geldi polis halkın güvenligini saglamak için vardır bozmak için degil he güvenligide saglayamıyorlarsa s.kgitsinler.
eğitimsiz, kültürsüz, cemaat kadrosundan polisliğe girmiş düz beyinli polislerin yaptıklarıdır.
ee artık yuh dedirten durum. sözün bittiği yer.
2-3 ay'dır molotof atıp sağı solu yakan, insanların ölümüne neden olan anarşistlerin istediği adalet.