bugün

kimse kimseyi dövememeli, kimsenin kimseye şiddet uygulama hakkı olmamalı, polis te olsa, askerde olsa, doktor da olsa, öğretmen de olsa, karı-koca da olsa, kimse kimseye şiddet uygulamayı aklından dahi geçirememeli, keşke öyle olsa,
ama dünden bu yana entryleri okuyunca dehşete düştüm,

"...tez zamanda hepsi birden terör saldırısına uğrasın" vallahi var böyle entariler o başlığın altında, yani adam dövülmesine karşı, ama adam döven 5 kişinin birden terör saldırısında ölmesini isteyebiliyor, yani bunu yazarken kendisinin aslında insancıl biri olduğunu zannediyor, ama o polislerden farkı yok, ama bilmiyor.

bakın entarilere hemen hepsi bu minvalde, ee ne bu şimdi?

biliyormusun orada yaşanan olayın aslını? polis hamile kadını hastaneye yetiştirmek isteyen kişiyi 2 arabayla takip edip arabadan indirip dövmeyi gelenek halindemi uyguluyor? gerçekten ahkam keserken konunun aslını bilmeden ve yazdığın zanlarını tamamen gerçek kabul ederekten haksızlık ettiğini düşünmüyormusun? o melek yüzlü insan bir gün senin karşına çıkar ve o polisleri gaza getiren şeyi sana uygularsa onun da ölmesini arzularmısın?

şiddet kesinlikle insani değil, ama şiddet e karşı çıktığını zannederken sıvayanlara şaşırmamak elde değil.
aşırı naiftir. ancak polisin her dövdüğü vatandaşı otomatikman suçlu kabul etmek de hukuk devletiyle bağdaşmadığı gibi, zihniyet olarak "polis devleti" olayının yolunun taşlarını döşemektir.
polisin görevini vatandaşı sokak ortasında 6 kişi hunharca dövmek zanneden kişi söylemidir.
varsa bir idari işlem gereğini yaparsın nezarete mi atarsın adliyeye mi sevk edersin bilemem ama ben polisim arkadaş sus bakim diye adama 6 kişi sokak ortasında meydan dayağı atmanın da hiç bir izahı yoktur. bu polisler görevden el çektirilmiştir ki en iyisini yapılmıştır.

kanun gücü ile kişisel ego tatmini yapanlara ibret olmalıdır.
Polis daşşağı yalayanlara dert olmuş yazar. Bi de utanmadan kalkıp ona buna postal yalayıcısı der bu daşşak yalayıcılar.
(bkz: afedersin ama beynini sikem)
polislerin o vatandaşı oradan alıp arabayla ıssız bir yere götürdükten sonra bir de orada dövdüğünü bilmeyen(ya da bilmemezlikten gelen), polisin her zaman aynı boku yediğini görmemezlikten gelen polis yalakası(belki de polis) söylemi.
kimse karsi cikmasin siddet kesinlikle yanlistir ama bi dusunun her toplumsal olayda polis polis tarafindan bir sekilde savunulur bu olayda sanki ozellikle yapilmis gibi butun kanallarda polise saldirildi. ben o adamin masum ve soyledigi gibi - memur bey dedim hamile var dedim dinlemediler, gibi seyler soyledigine inanmiyorum. hadi biri psikopat 6 poliste mi psikopat daldilar adama yapmayin. bi halt var belli ya dertleri huseyin capkinla ya da baska bir sey, bir gunce 8 sehit vermissin o adam da tc tc deyip duruyor polise sizden 8 kisiyi kestik sizi de keseriz ulan tc demedigini nerden biliyoruz. kanina dokunacak seyler soylemedigini nerden biliyoruz.. bu onlari elbette hakli cikarmaz yaptiklari dogru degil.. benim soylemek istedigim sadece insafsizca medyanin servis ettigi gibi de olamaz bu olaylar.. ben olayi duyar duymaz ilk yorumun kesin bir laf sokmustur yoksa polis bu kadar insafsizca gozu donmus bi sekilde dalmaz kimseye hele dedigi gibi memur bey hamile var, afedersiniz memur bey izin verir misiniz diyen birine yapmayin elinizi vicdaniniza koyun. tekrar ediyorum polisin yaptigi asla dogru degil ama gosterdikleri de gormemizi istedikleri de...
komik insanların, polisin gösterdiği şiddete kılıf uydurmak için ortaya attığı savunmaya bak. aynı bu zihniyet, bak benzeri demiyorum, bunun aynısı, milliyet gazetesi' nin bu haberine yalan demişti. polisi yıpratmak için yapılan kasıtlı yalan haber diye ortaya atlamıştı.

(bkz: #15894893)

bu polisler, dövdükleri adamı suçlu olduğu için dövmemiştir. ya da suç üstü yakaladığı için de dövmemiştir. bu polisler devletin verdiği yetkiye güvenerek artisliğin alasını yapmış, kalabalık jop ordusuyla da cesaret kazanmıştır. ego tatmin etmiştir.

hani bunların iki lafından birisi postal yalayıcısı ya, asıl bunlar jop yalayıcısının ta kendisi.
dayak yiyen kişi ister melek olsun ister suçlu. sokak ortasında 7 polisten dayak yemek nasıl açıklanır bilmiyorum. istanbulun hakikatten suçun pisliğin merkezi olan semtleri bölgeleri var ve polis bu bölgelerde ki insanlara müdahele etmeyi bırakın neredeyse bu semtlere giremiyor bile sonra gidip 7 kişi 1 vatandaşı dövüyor.
Polis meleğide şeytanı da dövemez. O zaman hapishaneler olmasın alsın suçluyu 2 hafta dövsün kırsın versin cezasını. Birilerini kollarken diğerine sıçmanın alemi yok. Suçu ne olursa olsun hukuk devleti adına dayak şık değil.
melek ya da şeytan, nedeni ne olursa olsun hamile karısının yanında bir insan evladı dövülemez.
sonra bak çıkar böyle kürt propagandası yapar ve bir şey söyleyemezsin.
neden?adam hamile karısını hastaneye götürürken dayak yedi, hemde devletin asayiş biriminden.
sonra da çıkıp böyle kürtçülük bilmemne yapar mazlumu oynar.

hülasa; karısının yanındaki adama el kaldırılmaz, azıcık delikanlı olun.
(bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)
evvelden burda paylaşmıştım ilk işkence anımı. akşamdan sabaha kadar, insanlıktan cikana kadar ezmisti amcalar bizi. olay ise gayet basitti. sarhoştuk, iki sarhos polisle karsilastik ve olana olmuştu. kanunda buna polise mukavemet deniliyor. polis tacizi sonucu çıkan olaylarda biz suçlu olduk. tamam buna kabul. ama cezamızı onlar, o akşam mi vermeliydi? suç işleyen insan yargılanmalı, suçlu ise kanunda yazildigi gibi cezalandırılmalı.
bazı insanlar kendi kanunlarini uygulamak isteyebilir. örneğin ailesine zarar veren birini çekip vurmustur adam. ama kanunda ne ceza Yazıyorsa göze alarak yapmıştır bunu ve gider çeker cezasını. doğru bir yol mu, tartışılır. ancak; kanunun temsilcisi olanlar bu yola hele ki hiçbir şahsi olayı olmadan başvurursa büyük sıkıntı doğurur. bu ibne zaten suçlu, bi de biz sikelim anasini deme hakkı yok polisin.

her şehit haberi geldiğinde, etrafta ne kadar kürtçe konuşan varsa linç edelim o zaman ki bunu burda dile getirenler de var malesef. ayni şekilde bir gerilla öldüğünde, kürtler de gelsin bizi biçsin madem.

"ya pkkliymis amk adamı, o yüzden oldu bunlar yoksa kürt olduğundan değil. benim kürt arkadaşım var hem biliyon mu" diyenin agzini sikeyim. bu ülkede sırf kürt olduğu için, kimliğinde bingöl kiğı yazıyor diye içeri alınan adam biliyorum ben. tuncelili olup da terörist olmayan yok diyen polis de gördüm.
devletin tepesi bunu yapanlara göz yumarsa tebaasi napmaz?
Bundan Yaklasik 3 yil once van'da yasadigim bir olayi anlatayim kisaca:
esim dogum yapmak uzereydi, patnosun hastanesi yetersiz oldugu ve gece doktor olmadigi icin vana son hizla geldik.
sehrin girisindeyiz, tabi ben hastaneyi tam bilmiyorum. bir devriye araci gordum, "04 plakali" aracimi hemen polisin onune cekip onlari durdurdum. durumu anlatinca butun sehri polis eskortunda son hizla gecip kadin dogum ve cocuk hastanesine vardik. esimin sedyeye binmesine yardim ettikten sonra oradan ayrildilar.
demem o ki yol verme tartismmasi sacma bir sey, ben az daha adamlarin tepesine cikiyordum
hele ki aracta hamile varsa... butun sehrin isiklarini 100 km hizla gecmistik.
yani yorum yapmadan once dusunmek lazim. yok kurtce konusmus da bilmem ne...
gundem degistiriliyor efendim...
edit: Olay 29 kasim 2009'u 30 kasim 2009'a baglayan gece yasandi. oglum 30.11.2009 sabahi saat 03.30 civari dogdu. ben olmasam da o bir "vanli"
bu yazar kişisi, "en çok kelime sarf ederek hiçbir şey söylememe rekoru"nun kırılmasına vesile olmuş. rekoru kıranı da tebrik ediyorum. bu kadar boş insan, bu kadar mankafa olunur. o vatandaş melek değil şeytan olsa ne fark edecek? bunun cevabına dair tek kelime etmeyen adam kalkıp bir de hümanist'lik satmaya kalkıyor. bir ömür, bir beden, bir zihin bu kadar zayi edilir, ne diyeyim. allah sevdiklerine ve seni sevenlere sabır versin, bu kafayla çok ihtiyacınız olacak.
Olayların asla iç yüzünü görememiş olan sözlük yazarıdır.Polisleri kötü adam, dayak yiyen vatandaşı ise madur halk olarak gören, muhtemelen psikolojik bölünme sorunları yaşayan yazardır.Oysa ki ne polisler kötüdür ne de halk tam anlamıyla masundur.Aslında dünyada hiç kimse iyi veya kötü değildir.insanlar neden böyle demek yerine aslında kendimizin de diğer insanlar gibi olduğumuzu anladığımız gün baya bir şeyi halledeceğiz diye düşünüyorum.
edit: hiçbir entryi okumadım ancak polis'in vatandaş saldırmadan herhangi bir şiddet kullanma hakkının olmadığını düşünüyorum ben de.
polis götüne jop soksa oh diyecek kişilerce ortaya atılan önermedir.
melektir yada değildir bu kimseyi ilgilendirmez.insan hakları melekliğe şeytanlığa yada kişiliğe göre verilmez. varsa bir suçu alıp götürür gerekli ceza yaptırım neyse onu uygularsın. sokak ortasında yedi kişiyle birini dövmekte neymiş, bu olsa olsa üniformanın verdiği öz güveni kullanmaktır.
bu tarz polisler tekrar söylüyorum zoruna gidene, sıkıntısı olana;

terörist saldırıya uğrasın.
bir keleş mermisi öyle bir açıdan sıkılsın ki, o polisi döverken oluşturdukları çember şeklindelerken 5 ini birden gebertsin.
tutmaz beddualarım ama şu saatten sonra tek bir nefes alamasınlar...
daha iyimser temennilerim ise şunlardır.

aynı şekilde karısı anası kız kardeşi ve kızı nın olduğu bir ortamda köpek gibi dayak yesinler. hatta dayak atanlar bunlara yumruk jop değil tokat atsın amk.

bir insanı bu denli çileden çıkaracak ne diyebilinir arkadaş? insanlığınıza sokayım ulan, hiç mi evdeki çoluğunuzu çocuğunuzu düşünmüyorsunuz be? yeminle varya dtp lilere tokatlatacaksın bunları, gerçi zorlarına da gitmez ki bunların.