bugün

içine bir miktar su konmuş plastik bardağı küllük olarak kulanmak olarak litaratürde yerini alan eylem sigara içmenin yasak olduğu ortamlarda kullanılır.

çeyreği kadar su doldurulan bardağın dibine biriken sigaralar suyla sevişirken ortaya pis bir koku çıkar, tiksinirsiniz bardaktan ve sudan ama sigara candır.

içine boca edilen suyla ezilen sigara izmaritlerinin, kullanımı sonlandırması düz orantılıdır. ne kadar su o kadar izmarit...

dikkatli olunmazsa bardak delinebilir, tuhaf renkteki izmarit karışımı su, ofis masanızı ya da bilgisayar masanızı ya da her ne sikimde duruyorsa o bölgeyi eski haliç'e çevirebilir.

eski haliç dedim de aklıma geldi ulan ben yenisini görmedim ki eskisini bileyim, televizyondan duyduklarımızla işte, haliç çöplük oldu mevzuları...

bederettin dalan mı neydi o adam zamanında çok lafı dönerdi.
öğrenci evlerinin vazgeçilmezidir.
bardağın üst kısımlarında isteğe bağlı sayıda açılan delikler onu tam bir kültablası yapar.
bardağın içine biraz su konularak yapılır. küllüğü boşalt derdi yoktur. kullanır direk çöpe atarsın sonra. çok pratik bi çözüm yani.
sigara içme yasağı olan yerlerin vazgeçilmezidir.

(bkz: kıraathane)
(bkz: cafe)
öğrenci evinde bardağa tükürülerek sigara söndürülen aktivitedir.
Plastik bardağın üretim amacı zaten odur. Yoksa siz bir şeyler içmek için mi kullanıyorsunuz ?
goruntusu ile kotu islevi ile muthis olan bir uygulamadir.
not:sigara kullanmiyorum.
arkadaşa sorulan "sen bu çayı içiyor musun?" sorusundan sonra, "hayır" cevabını alan sigara kullanıcısının yapacağı eylemdir. o sigara o bardağın içine cossss diye atılır.
(bkz: yanmasına sebep olmak)