bugün

BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, BDP istanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Hakkari milletvekilleri Esat Canan ve Adil Kurt hakkında fezleke hazırlanması durumudur.

http://www.ensonhaber.com...irlaniyor-2012-08-23.html
sadece pkklı vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılacaksa pek bir işe yaramayacak eylem. meclisteki bütün vekillerin dokunulmazlıkları kaldırılmalı.
bunca yıllık solcuyum böyle vatana ihanet görmedim. sanki çanakkalede emperyalizme demir yumruk atılmamış gibi sanki 1. inönüde, 2. inönüde, eskişehirde, kütahyada, afyonda, sakaryada ve nihayetinde büyük taarruzda devrimci mücadeleyle emperyalizm yenilmemiş işçi ve köylü sınıflarını tek çatı altında birleştiren cumhuriyetçi ulusal halk devrimi gerçekleşmemiş gibi davranmak ve bu ülkenin batılısına ve herşeyden habersiz masum halka düşmanlık ederek amerikanın taşeronlarına sarılmak nasıl bir anlayıştır ben bilemiyorum.

hani barıştı kardeşlikti şuydu buydu? hem biz bunu barış için yaptık de hemde sivilleri katleden zihniyete başarılar dile sarıl öp sizin için mücadele edeceğiz de. bu bdp ye destek veren bütün solcuların ve sosyalistlerinde allah belalarını versin. statüko dedikleri kemalist rejimin bugün üyeleri oldukları tkp dahil bir çok sol partiye para vererek örgütlenmelerini teşvik ettiklerini bilmeyen vatanperver ve memleketçi duygulardan arındırılmış emperyalizmin maşası haline gelmiş bir sosyalizmi savunan köpekler artık bir silkelensinler. sakarya savaşında savaşan dedelerimiz ya sosyalizm ya ölüm değilde ya istiklal ya ölüm dedikleri için statükonun kurucu askeri ayağımı oluyorlar? insanda biraz memleket sevgisi olur be kardeşim. nazım hikmet dahi mustafa kemalciydi onun asıl savaştığı kendini ilerici ve solcu sayan ancak tam bir faşist olan kemalizmi katleden beyinsizlerdi.

hem barış de hemde kalk türk halkına düşmanlık et. ulan hani barış istiyordun? pkk silah sıkınca sadece türkler ölüyor tsk silah sıkıncada sadece dağdaki kürt gerillasımı ölüyor sadece kürtlermi eziliyor barış sadece kürtlere çeşitli haklar sağlanarakmı verilir sanıyorsunuz?

edit: kimse mhp li yada sabit bir atatürkçü sanmasın bende zazayım benimde dedelerim dersimde katledildi. ancak benim mücadelem milli mücadele devriminin ideallerini ve gerçekleştirdiği ileri hamleleri statüko haline getiren gerici kemalistlere, işbirlikçi fethullahçılara ve siyonizmin köpeği pkk ya karşıdır.
pkklıları vekil yaparken aklınız neredeydi diye sorululduktan sonra uğraşılacak durum.
geç kalınmış bir eylemdir.

ayrıca akp'nin ne yapıp edip engellemesi ile sonuçlanacaktır.
çünkü akp ülkeye özgürlük(!) getirdi.
edit: edit.