bugün

(BKZ:GEREKÇE iSRAiL )
her bahar tekrarlanan tiyatro. ne lojistik,ne eğitim ne de disiplinle donanmamış yerel çetelerin zoraki kış uykusundan uyanmasıdır. bu ilginç değildir. başka bir deyişle "köpek adamı ısırmıştır".

adamın köpeği ısırdığı yer ise yazılı ve görsel medyada bunu tartışan , bu hareketi bir insiyatif,bir strateji gibi değerlendiren "kalem esnafı". eskiden bu adamların hepsinin satılmış olduğunu düşünür (ki aralarında öylesi de var) ve bu tarz yorumları, doğrusunu bildikleri halde maksatlı yaptıklarını düşünürdüm. artık fikrim değişti. zeka kapasitelerini sorgulamak gibi subjektif bir bataklığa girmek yerine direkt olarak söylemem gerekirse bu insanlar bildiğimiz "zırcahil". mahalle kahvesindeki adama veya evinde tartışma programı izleyen orta zekalıya bu adamın görüşlerini satabildikleri için "var" bu adamlar.

sözlükler bazında bağımsız medya(en büyük sorunu tarafgirlik,üslup ve seviye ne yazık ki) habercilik anlamında da , yorum anlamında da bu adamlardan 50 yıl ileri. medya denen sirkin içindeki bazı palyaçolar aslında buralarda yazsa taşakoğlanı olurlar.
kendi siyasi çıkarları için ellerini ovuştura ovuştura şehit cenazelerinin gelmesini bekleyenleri sevindiren haberdir.
pkknın seçim öncesi kimlere hizmet ettiğinin açık göstergesidir.

Gerlsin şehit cenazeleri gitsin akp oyları.
niye şehit oyları akp oylarını azaltsın. akp mi öldürüyor ya da oy hesabıyla seyircimi kalıyor.
mikimize kadardır. bir ölür bin diriliriz.
bakıyorum da akp yandaşları bu eylemsizlik kararına pek hazırlar.
hemen bu karar üzerinden siyaset yapmaya başlamışlar...
e o kararları birlikte aldığınızı biz biliyoruz zaten ama sizin derdiniz bu değil ki,
tek derdiniz cahil halkı kandırmak...
kim ister lan şehit cenazesi gelsin?
mhp mi?
chp mi?
siktirin be...götlekliğin lüzumu yok.
biz öcalan'a kimlerin sayın dediğini, kimlerin habur görüntülerinin sorumlusu olduğunu çok iyi biliyoruz.
bu yüzden de size oy veren beyinsiz kitleye saygı göstermiyoruz...
(bkz: cahil halkın iradesine saygı duymak)
havaların ısınmaya başlaması.
devletin başındakiler adam olsaydı eğer ''çokta sikimizde'' şeklinde bi açıklama yapar kuzey ırak' ta da taş üstünde taş omuz üstünde baş bırakmazdı. ama adam olmadıkları için orospuçocuklarının böyle konuşmasını sağlıyolar.