bugün

güvenli bir yerde teslim alınacak askerlerdir. adamlar askerleri güvenli bir yere bırakacak. bizde gidip alacağız. bir nevi takas. o güvenli yeri başlarına yıkmayanlar asker falan olamaz.
not: ilkokul birinci sınıftaki kardeşim olayları çözmüştür, bilginize.
--spoiler--
"1. 22 Ekim 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Hakkari / Dağlıca'da PKK terör örgütü mensupları ile meydana gelen çatışmada 8 TSK personeli ile irtibatın kesildiği bildirilmiştir.

2. Anılan 8 personel 04 Kasım 2007 tarihi itibarıyla TSK bünyesine katılmış bulunmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
--spoiler--
pkk ve dtp'nin el ele verip şahane oynadıkları tiyatro oyununun son perdesidir. bu ne rezilliktir anlamak mümkün değildir. pkk türk askerlerini kaçırıyor, sonra bok yedici başı dtp'li vekiller türk halkının karşısına bir barış elçisi, bir sevgi kelebeği, bir şirinlik muskası olarak çıkıyor, türkiye cumhuriyeti'ni temsil sıfatlarıyla pazarlık masasına oturdukları pkk'yı muhattap kabul edip meşrulaştırıyor, türk ordusu'nu küçük düşürecek eylemlerde bulunuyor ve halkın gözleri önünde bu senaryoyu gayette güzel oynuyor, hükümetimizde sağolsun ayran çalkalıyor. artık bu rezalet'e tahammül edilebilmesi imkansızdır, pestir, ohadır ve bir nevi artık çüştür.
artık serbest kalan askerlerdir. Başımıza çuval geçirilmesinden sonra, üç-beş çapulçuya esir de verdik ya, ben böyle ordunun da o orduya baş olanın da....
düşmanını tanıyacaksın bilinci ile izlediğim roj tv de ki görüntülerini görünce geri dağa yollanmasını istediğim askerlerdir. teslim edilirken bir davul eksikti. muhteşem bir uğurlama, pkk lılarla samimi tokalaşmalar falan. denizli li er yanlışlıkla yada korkudan bu askerlerin yanına sığınmış, adanalı uzman çavuş ve kürt ekibi ise çatışmaya girmeden teslim olmuşlardır.tsk temsil edecek niteliklere haiz olmayan askerlerdir hepsi.
An itibariyle sorgulanan askerlerdir. Bu askerler üzerinden daha çoook polemik yapılacak, çok fırtına kopacak.
serbest bırakılmışlar dır.
neden? nasıl?... sorularının ailelerine sorulmaması gereken, terör örgütünün meclisteki ve medyadaki borazancılarına profaganda edilen askerlerimiz. böyle olacağı zaten belliydi.
ama; bir bakanın.
- tsk mensuplarının herhangi birinin veya bir bölümünün bölücü terör örgütünün eline geçmiş olmasından türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak büyük üzüntü duydum. tsknın hiç bir mensubu böyle duruma düşmemeliydi. dolayısıyla kurtulmalarına fazla sevinemedim.
açıklaması gerçekten düşündürücüdür.
inanmak istemiyorum ama;
- keşke hiç esir düşmeselerdi. madem esir oldular, ölselerdi.
yanlış ama çok yanlış ve talihsiz bir açıklama.
gencecik insanların ve gözü yaşlı annelerinin adına sevindim.
duyduguma gore roj tv de bir kacı turk ordusuna sallayıp durmus. turk ordusundan nefret ediyoruz falan filan. inanasım gelmiyor ama napalım bunları da gorduk.
Türkiye, PKK'nın, esir askerleri Türk tarafına teslim edişini konuşurken, belki de en önemli kareler görmezden geliniyor. Peki askerler PKK'lılara nasıl veda etti. işte o an..

Türkiye, PKK’nın elindeki esir askerleri Türk tarafına teslim edişini konuşurken, belki de en önemli kareler görmezden geliniyor.

15 gün PKK militanlarıyla kalan askerlerin oradan ayrılırken PKK’lılarla yaşadıkları diyaloglar pek umulmadık ve alışılmadık türden.

Teslim töreninde, 8 asker kendilerini uğurlayan PKK militanlarına adeta hüzünle veda ediyor.

ROJ TV tarafından yayınlanan görüntülerde PKK’lı kadın militanlar askerlere, “yine bekleriz sizi özleyeceğiz” der gibi bakıyor ve “Allaha ısmarladık, hakkınızı helal edin” sesleri duyuluyor. Duyulan seslerden biri de “görüşmek üzere” oluyor.

Askerlerle, PKK’lıların birbirlerine gülerek veda etmesi ise hafızalardan uzun süre silinemeyecek gibi.

Kaynak: http://www.haber7.com
keske olselerdi dediğim askerler. nitekim adalet bakanı kurtulduklarına sevinemedim dediği askerlerdir. roj tvde propagandası yapılıp goruntuleri youtube'a dusmustur.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=NrjqWcV2oOA
--spoiler
ramazan yuce; burada turk ordusuna sallayıp duruyor, teroristlere gerilla diyor. ordu ilk once kendi içindeki boluculeri bir temizlese de ıraga sonra girsek...
babam zamanında bana bu Pkknın beyin yıkama timlerinin olduğunu ve bunların belki de dünyadaki en önemli tim olduğundan bahsetmiştir. öyle ki bir asker kızının üzerine bomba bağlayıp askeri lojmanlaa sokabilecek kadar gelişebilmektedir. bu nasıl olabilmektedir? işte bu beyin yıkama tii nasıl oluyor da yapıyorsa bir sürü insanı kolaylıkla kandırabilmektedir. kandırması bir yana onlar üzerinden rant da sağlayabilmektedir. şu günlerde bir asker çocuğu bunların karşısında kolaylıkla durabilecektir, ama acaba kürt olup ezilenler ya da ezildiklerini düşünenler ne yapacaktır?

neyse konu biraz kaydı ama asıl ulaşılmak istenen nokta, bu insanlar artık pkknın beyin yıkamasına maruz kalmışlardır. bir anda belki de pkk tarafına 100 kişi verilmiştir bu sekiz askerle.
içlerinde en asker! olanı adana lı uzman çavuş un sözleri karşısında şok olmamak elde değil. yıllarca devletin ekmeğini yiyen bu sözde uzman çavuş, 20 den fazla ölü olduğunu söylüyor, devlet büyüklerini ve komutanları kötülüyor, pkk lıları ise kardeş olarak görüyor. yazık! rütbeliler dahil olmak üzere önce şu pkk beyinlileri ayıklamak lazım. sonra operasyon.
esir değil rehin olan askerlerdir.farkı bilmeyen ya da bile bile esir diyenler pkk'ya kimlik sağlamaktadırlar.askerlere gelince,at izi,it izine öyle karıştı ki askerlerin işbirlikçi olup olmadıklarını anlamak pek de kolay değil.ancak her ne olursa olsun annelerinin gözü aydın...
(bkz: piyon) hem de 2 kare bile gidemeyen cinsinden...meali: zamanında kullanılmış piyon..açılışta oynanmayacak cinsten..
esir düştükleri günden itibaren haklı haksız gerekçelerle sürekli eleştirilen askerlerdir.malesef hiçbirimizin olayın iç yüzünü bilme şansı yoktur ; çünkü ancak basından bize yansıyan kadarını yorumlayabilme imkanına sahibiz.gerçek olan şudur ki ; bu askerler hakkında soruşturma başlatılmıştır.
ilk günden beri durmaksızın yüreğim yanıyor.. içim burkuluyor, beynim zonkluyor, tahammül edemiyorum.
bu düzen nasıl hepimizi düzen bir düzendir ki! ölenlere şehit ölemeyenlere vatan haini diyoruz. aklımızı yemiş gibiyiz.
neymiş teslim olmayıp ölmelilermiş, türk askerine teslim olmak yakışmazmış!
hadiyin ordan be ölüm korkusunu kaçı hissetmiş ki bunu yazanların!
kaç tane paramparça olmuş ceset görmüşler ki böyle yazarlar! bu nasıl bir haddini bilmezlik!
üstelik teslim mi oldular, esir mi alındılar bilmiyoruz.

hepsini geçelim varsayalım bu askerler şu ya da bu şekilde teslim oldular.
ve yine varsayalım bu askerler pkk yanlısı! durum böyle olsa bile açıklanabilecek
bir durum değil ki askerin ve hükümetin yaptığı!
senin istihbarat servisin var bilmem neyin var araştır böyle adamı öyle bir yere
gönderme hadi gönderdin takip et, hadi takip etmedin ceza gerektiren birşey varsa
cezasını sen ver ama önce onurunu kurtar, esir askerlerini sen kurtar.
ana-babaların yüreğine su serp ordumuz memedimize sahip çıkıyor dedirtebil.

2 asker için bir şehri yok eden ülke örnekleri var çok yakınımızda.
bu ülke, bu ülke de yaşayan bütün fertler herşeye katlanırda onurunun kırılmasına asla!

büyük devlet olacaksın büyük ordu olacaksın dünyanın her hangi bir yerinden her hangi
bir vatandaşıma yada hele hele askerime yapılan hiç birşey karşılıksız kalmayacak hissiyatını vereceksin. büyük olmanın yolu büyük gibi davranmaktan, koruyup-kollamaktan
geçer.

kaldı ki askerleri kurtarmaya yöenlik bir operasyon dahi yapmamışsın, vatandaşın görebileceği, içini rahatlatacağı tek bir adım atmamışsın! yani sen onları kurtarmak istememiş ve askerine sahip çıkmamışsın, sonra da dövünüyorsun, kurtulduklarına kimsenin sevinmesine izin vermiyorsun. namussuz herifler evlat ciğerdir, ciğer.
mehmetler bu ülkede tüm anaların evlatları gibidir. başka yerde saygı, sevgi, göz yaşı ve gururla karşılanan-yollanan bir asker millet daha yoktur.

adamdan ucuz birşey yok zaten bu ülkede. hangi asker nasıl güvenecek, bu nasıl bir ülkedir ki korku imparatorluğu yaratmaya çalışıyor kendi ülkesinde.
konuşup duruyorlar eylem zamanı artık eylem. bir kez bize güvendiğinizi bir kez bizim arkamızda olduğunuzu hissettirin bize. usandık biz itilmekten, hor görülmekten.

3 mt kar var, askerine yırtık bot giydirirsin, üstüne bir de sarıkamış trajedisi yaparsın. yazıklar olsun. bu trajedinin tavanı işte, ben bunları yaşadım da yazıyorum.

kimi kandırıyorsunuz be pezevenkler köşenizden atıp tutup yazıyorsunuz. herkes uzman, herkes o çocuklara şüpheyle bakıyor. böyle bir durum yok,olamaz. hadi o gençlerin intihar etmesini, dünyaya, hayata, vatanına küsmesini engelle.

ne demek ya senin askerlerin esir! ecdad bunu topyekün savaş sebebi sayardı. biz nasıl geldik tanrım bu günlere!
bitmez..
edit: ya bu adamlar zati pkklıymış. şimdi küfür yazsam silinir. her neyse...
daha sonra serbest bırakılmış askerlerdir. bırakıldıklarından sonra dönüşlerinin dert olduğu askerlerdir. ( http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=237959 )

ne bileyim; "askerlerin geri dönmesine sevinemedim" vb. bir ülkede bu "serbest bırakılan askerlerin ailelerine, sevenlerine mutluluklar dilerim" ya da "milletce sevinçliyiz askerlerimiz sağ sağlim döndüğü için"den daha cok prim getiriyorsa bir ülkede, işler iyice cığrından çıkmış demektir. ki öyle olduğu hürriyet'in falan okur yorumlarına bakınca görülüyor. adamlar hakkaten "türk askeri teslim olmaz" diyor ya... bunu gercekten söylediklerine inanabilmemiz, bizim bile ne kadar deforme olduğumuza kanıt sayılır...

Ayrıca serbest bırakılan, esir, teslim edilen vs. dediğin anda gitti devletin karizma... Gitti ordunun "disiplin"... Tabi ki böyle diyecek bir bakan... Devlet-Ordu açısından bakılınca ne kadar büyük bir "yenilgi" olduğu görülmüyor mu? Ne diyeceklerdi ki? Hem karizma çizildi (illegal örgüt askerlerini ellerinde silah varken ve bilfiil çatışma sırasında teslim aldı) hem disiplin sarsıldı (Bir sonraki catışmada teslim olmak aklından geçmemeli degil mi "ölmesi gereken" askerlerin?) hem kamuoyundaki total güven ( AKP'ye oy atmış "terör karşıtı" vatandaşın hükümete güveni hem de ulusalcı, orducu cenahta orduya duyulan güven) sarsıldı... Bir de üstüne PKK'nın dünyaya çektiği iranvari şovu ekle... Askerlerin RojTv'deki konuşmalarını da... Ki en sert konusanları da profesyonel askerdi, uzman çavus, kadrolu yani...

Bu durumda tabi ki "Heeyt ulan" edebiyatı yapacaklar, ben bunun tek bakanla sınırlı kalmasına bile şaşırdım aslında...

böyle durumlarda işler çığrından ya çıkmak üzeredir ya da çıkmıştır, istenen de budur zaten... Militarizm ve milliyetcilik goygoylanmadan savaşa girilir mi hiç? Nerde görülmüş?...

Bunun dışında şeyler de var; devletin nasıl bir yapı olduğunu atlamayalım, ya da ne bileyim ordunun nasıl bir kurum olduğunu, sistemde nerede durduğunu falan... Bu garibanların ordunun mensubu ve aynı zamanda "malı" olduğunu, onların gözünde insan değil mermi olduklarını... Hiçbir askerin "resmi olarak" bir hakka sahip olmadığını...

Şuan veya gelecekte çatışacak olan, ölmesi beklenen-istenen çocukların da bu haberleri izlediğini, bir şekilde takip ettiğini de unutmamak lazım, "Lan bi dahakine teslim mi olsak, baksana bir şey de yapmıyolar" dedikoduları bazıları için en korkulacak şeydir şu yaratılmış, yaratılacak ya da yaratmaya çalıştıkları gerilim ortamında ve gayet de mümkündür bu yaklaşım... Olay hamaset meselesi değil hayatta kalma meselesidir oradaki gariban için ve böyle meselelerde tabi ki iktidar en pis yüzünü gösterir, tabi ki asar keser... Ayrıca bu hamleyle şehit ailelerine, gazilere ya da savaşın acılarını yaşamış olan binlerce insana da "Yaptıklarınız boş yere değil, kek değilsiniz siz... Bakın işte korkaklara ne yapıyoruz" demiş de oluyorlar bir yandan... Ama öte yandan da ana babalara "Cocuğunuzu asker etmeyin, gebertiriz illa" da demiş oluyorlar o da işin pozitif tarafı...
esir oldugunu kabul etmek karsindaki gucun buyuklugunu gosterir, savas kurallarina uymasi kucumsenmeyecek bir davranistir. ya kulak kesmelere ve tecavuz edenlere ne denmeli.
2'si polis 6'sı askermiş yeni yıl kutlaması için videoları çekilmiş
http://www.peshaber.com/p...si-aileler-sevindi/79615/
https://youtu.be/4fxA4NpPmaw

Anf denen rezilliğin yayınladığı rehin düşmüş askerlerimizin videosudur. Hepsi silah zoru ile barış özgürlük diyor ama içinden ailemden sevdiğimden ayırdınız düğünüme giderken kaçırdınız hepinizin allah belasını versin dediğine eminim.
kurtarılmaları lazım. evet akp, mit, çavuşoğlu... söz sizde.
Yani izledim ve tepem attı. inançlı biriyim onun için hiç sövmedim ama artık bu pkk bunu hak etti. Bir insan kerhanede doğsa bu kadar şerefsiz ve alçak olamaz. Kendi askerini kaçırıp bunu devlete bir boy göstermek için kullanandan daha adi kim vardır. Bende görevimi o bölgelerde yaptım, biliyorum askerlerimizin çektiği zorluğu ve sıkıntıyı. Kalbimiz, gönlümüz, şerefimiz onlarla. Esırde düşeriz, sehıtte. Ama keşke bu esaret bir düşman ülke eliyle olsaydı. Kendi içimizdeki adamların, benim vergılerımle, emegımle nefes alıp doyanların, elektirik çalıp, devletten beslenenkerın bunu yapması insanın kanına dokunuyor. Aklıma sadece bu terörist lerin annelerini hiç düşünmedikleri geliyor okadar.
Bu operasyonlar tek terörıst kalmayıncaya kadar devam etmezse bir daha hükümete oy vermem. Kimsede vermesin. Tüm pkk ve yandaşları temizlenecek. Geriye sadece pkk lı olmayanlar kalacak bu böyle bilinsin.
Ben o durumda kalsam ne karar veririm bilmem ama , er değilde rütbeli olsam ölene kadar çatışmayı mumkunse ölmeyi beceririm. Devlet beni elini güçlendirmek için alsin ama ben zayıflatayim.

Edit : er ve rütbeli farkına dikkat.

edit 2 : e kürtsem zaten direk teslim olurum.
Hdp ye oy veren kemalistlerin eseridir. Alin kına yakın bi tarafiniza.