bugün

efendim yavrucum?

edit:şaka yapmıştım.
Pişi gibi kolay bi şeyi yapabilen yazarlardır. Onu yapmaya ne var be gece kalkip hemen yapmisligim var.
trakyalı değillerdir o kesin.

ed: tamam tamam bizim lokmaymış.
Çevrelerinde hamur işi seven erkekler yoksa ben burdayim. Ayrica hanim hatun ikilemesine takildim ben.
trakyadaki lokmadır.
fırindan biraz hamur alinirsa gerisi cooook basit.
bi pişik yapabilen hatun değildir.
fırından hamur alırsın, pastaneden de kekle börek oho yok öyle,

kızlar esasında ekşi maya da azıcık katılsa daha güzel olur ama bulamazsınız, dört beş bardak una biraz tuz, bir tatlı kaşığı şeker yarım yaş maya ya da yarım dr ötker kuru maya ya da bir çorba kaşığı pak maya katılır, mayalar artık değişti direk hamur içine katılabiliyor ama ayrı bir yerde eğer arzu ederseniz mayayı ılık su ve şeker ile kabartın, sonra una katın ama birek içine atmakta da bir sakınca yoktur,

sonra tok ve pürüssüz bir hamur elde edilir, yöreden yöreye değişerek bazen içine bir yumurta, bazen bir çimdik karbonat bazen yarım fincan sirke katıldığı da olur ki tamamen yöresel dmak zevkinize kalmıştır, hamur kaparır mayalanır, sonra elinize bir kaç damla yağ alıp bir top hamur koparılır yassı olarak avuç içinde açılır ve kızgın yapda kızartılır, en düz lezzetimizdir, emeksiz, sıvak sıcak ayranla çayla güzeldir, içine peynir vs kıyma da konulabiliyor olsa da makbul olanı sadesidir,.