bugün

Oldukça fazla olan gerekliliktir. Genelde it kopuk tabirine uyan kişilerce beslenir bu köpekler.

He diğer saldırgan türlerde var evet ama en çok kekolarda bulunan tür budur.

Şimdi ben de hümanistimdir ama çıkıp da o köpeğe nasıl eğitim verirseniz falan demenin bir anlamı yok.

O zaman git eğitim verilen köpeklerden al. Bu pitbull falan yapay üretim köpekleridir. Labaratuar da tamamen saldırgan türlerden elde edilmiştir.

Yani iç güdü olarak saldırmaya odaklı. Çok eğitimli olup da sahibini yiyeni bile var.

Ben istemiyorum sokaklar da bunlardan bir çok kişide istemiyor. Beslemeyin arkadaşım sizin keyfiniz için biz canımızı riske mi atalım? illa kesici alet mi bulunduralım.

Edit: bana göre bir çok insan da uyutulmalı bu da doğru. Bazı insanların herkese zararı var.
senin bakış açına göre bir çok insanın da toplatılıp öldürülmesi gerekir ? yahu bırakın bu boş beleş lafları ,işine gelmeyen her durumda kekolar öldüreceksin bunları muhabbeti yapıyor .
her canlının yaşama hakkı var tıpkı senin gibi.

edit: eh doğru bakış açısı ,o zaman işimize gelmeyen her canlıyı öldürerek kurtulalım . umarım sizin gibiler başkasının gözüne böyle görünmüyordur .
Hayvanın suçu yok.
Önce üretimini yasaklayacaksın (zaten yasak), sonra adam gibi denetleyeceksin. Ardından üretime devam edeni, alanı, satanı, getireni, götüreni dikeceksin.
ilk önce kürtlere yapılmalıdır.