bugün

"ben yasaklanmış bir ırkım, kendimi ihbar ediyorum!" alt başlığı altında; 4 temmuz 2010 saat 14:00 da istanbul taksim parkında başlayıp, 15:30 taksim meydanında devam edecek olan "üçlü ölüm genelgesine karşı" yapılacak pasif eylemdir.
bu eylem 14:00-16:30 arası izmir alsancak iskele önünde de yapılacaktır.

öneri: pitbull lar değil, onları vahşice eğiten sahipleri toplatılsın. dövüştürülen pitbull lar ve diğer mastiff ler rehabilitasyona tabi tutulup yeni ailelerine kavuşturulsun. doğru olan öldürmek değil, budur.
pitbulllar gelicekse kimsenin gitmeyeceği miting.
sokakta pitbul saldırdığı için gözünü kaybetmiş suratı dikişler içinde olan küçük bir kız ne yapsın o zaman dediğim saçma sapan eylemdir.
katılmaya çalışacağım eylemdir.kendi hayvanlıklarını örtmek için bu yolu seçenlere bir nebze de olsun ne yaptıklarını hatırlatır belki.

edit:hayvanlıklarını örtmeye çalışan ne çok insan varmış.ya da bu yol derken yasağı değil de eylemi eleştirdiğimi sandınız herhalde.
ilk çözüm yöntemi olarak katliamı uygun görmek sadece bize mi özgü diye sormak istiyorum? evet onları gördüğümde benim de götüm uçukluyor ve yolda anlamsız yaylar çizmeye başlıyorum, kalbim hızlı hızlı atıyor, ter boşanması yaşıyorum, uzaklaştığımda hayata yeniden gelmişim gibi sevinç duyuyorum. evet ben de onları sevmiyorum ama öldürmek çözüm mü?
aptalca bir eylemdir. git adam gibi sakin uslu bir köpek al denir adama.
eksiklik.

(bkz: pitbulların toplatılmasına hayır diyenlere hayır)
diyenlerin pitbull larıyla beraber toplanılması gerekir.
muhtemelen bir pitbull sahibinin haykırışıdır. kısmen katıldığım kısmı pitbulların öldürülmek için toplatılmasına karşı olmamdır. ama kısırlaştırılarak bir barınakta yaşatılmak üzere toplatılmasına sonsuz kere evet dediğim kampanyadır.
sahibini öldüren pitbullardan bihaber söylem.
(bkz: dostum köpek demişsin ama bu canavar çıktı)
hayvanat bahçeleri haricinde görmek istemediğim *köpek türüdür.
pitbullların götümüzü kapmasına evet anlamına da gelen söylem. benim götümün sağ yanağını kaptı bu hayvan bilen var mı, yok. oldu olacak aslan da besleyelim pek bi farkları yok zaten mına koduklarımın. bunun yasak olunduğu bilindiği halde alanları ve bunu satanları da toplatıp aynı kafese koyalım bence.

ayrıca açıklama dahilinde biz bunları uyutucaz falan yazmıyor. kim nereden çıkardı bunu? kendi kendinize karar verip neyi protesto ediyorsunuz? kendi kararınızı mı?
sokakta başıboş gezen köpeklere saldıranını da gördüm. aynı evde kediyle yaşayabilenini de. sahiplerinin verdiği eğitim yüzünden cezayı hayvanlar çekmemeli ama eylem yapmakta salakça. evinde tut o zaman köpeğini, gece sokakta kimse yokken çıkart dışarı vazgeçemeyecek kadar çok seviyorsan. böylece herkes rahat eder.
(bkz: pitbulların toplatılmasına evet eylemi)

doğrusu olan davranıştır.
pitbulların değil sorumsuz sahiplerinin toplatılması gerektiğini savunmasını umduğum eylem.