bugün

görsel
3 alınız sayısıdır. Bir insanın üşengeç olup olmadığını bu sayıyı kullanış tarzına göre belirleyebilirsiniz.
mühendislikle uğraşan kişilerin itina ile sövdükleri sayıdır.
hocam piyi üç mü alıyım?
3,14159265 kısmına kadar ezberlediğim hayran olduğum sayı.
neden bu kadar çetrefilli bi sayıdır, alamam.
doğada her şey dengeli iken, bir çemberin çevresinin çapına oranı neden tam sayıya, hadi tam sayıyı da geçtim, sabit bi ondalık sayıya denk gelmez.
Piiii allah belanı vermesin sayısı da olabilir.. Komik değil. Hayır..
Sonsuz döngünün sayı hali.
Sonsuzluk.
keşke sıfır alsak.

dünya daha keyifli bir yer olurdu.
yaşanmış ve yaşanacak olan her şeyi içinde barındıran sayı.

kesinlikle izleyin.
http://www.youtube.com/watch?v=zIHGOx5LOOE
bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen sayıdır.
pi sayısı yerine, çemberin oranı veya kısaca pi desek daha doğru olur. pi nin irasyonel bir oran olmasından ötürü evrende ki tüm sırların orada gizli olduğu söylenir. halbuki bunu tüm irasyonel sayılar ve oranlar için söyleyebilirsin. pi böyle basit şişirilmiş bilgilere alet etmeyin. zira kendileri yeterince asil zaten.
"ksk şu an sözlükte entry giriyor" biraz zorlayınca içinde bu cümleyi bulabileceğim iddia edilen sayıdır.
Hay maşallah işsiz koçuma.*
görsel
3,14 tür.

Bu Geri zekalının da tipi kaymış ezberleyeceğim diye. Hayır şimdi ne işine yaradı bu senin aptal çocuk.
Herkes 3 kabul etmiş senin derdin ne?
3,1415926535897932384626433832795028841971693993751058209749445923078164062862089986280348253421170679.
Var olan her şeyi içersinde barındırır.
Pi sayısı, bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen irrasyonel matematik sabiti'dir. Dairenin boyutu ne olursa olsun pi değişmezdir ve onu özel kılan da budur.
istikrarlı blr şekilde sonu hiç tekrar etmeyen sayıdır.

ters bakış açısı ile götü başı ayrı oynayan sayıdır.

tam bir paradoks eşek oğlu eşek afedersin.
öğrenilene göre ince mühendislik hesaplarında noktadan sonra 8 ila 15 basamağı kullanılan sayı.

nasa 15 basamak standartını kullanır.
geçenlerde birden aklıma geldi, dedim ki " yahu her yıl pi sayısının bilmem kaçıncı basamağı bulundu haberi çıkıyor. neden programlama diliyle hesaplayıp bilmem kaçıncı basamağını bulmuyorlar?"

baktım ki bi bok bilmiyormuşum, aklıma sokayım.
python ile denedim 6-7 basamaktan sonrası çıkmadı amk.
Pii Allah belasını versin öyle sayının.
saçma salak şeylerden yalnızca biridir.ewed
1 milyonuncu basamağı 1 dir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar