bugün

bugüne kadar birini kurtardığım, bir tanesine söz dinletemediğim, dolandırılan mallardan yalnızca birinin hikayesi. bugün bir kadına ise 180+180 kontör yükletmişler yine rast geldim.
dolandırıcılar aç kalır inanki, ama o kadar mal insan var ki kalmıyorlar. bakın biraz anlatayım nasıl olduğunu;
cep telefonunuza bir mesaj gelir ;

pepsi kola kampanyasından 20000 ile 1500 tl arasında kampanya dahilinde dağıtılan hediye kazanan adaylar arasında 15. sıradasınız,
noter huzurunda yapılacak çekiliş için bilgi alabilmek için şu numarayı arayınız *

bu mesajı alan malımız, verilen numarayı arar-ki mesajı atan numara da aradığı numara da bildiğin cep telefonu numarasıdır.

sonra ağzı laf yapan dolandırıcımız alır sazı eline. telefonu açık bırakıp adı lazım olmayan bir bankanın atm sine gitmesini söyler. telefonu kapattırmamasının sebebi de
birilerini arayıp ''la abuzittin bağa pepsiden para çıktı lan'' demesini önlemek içindir. öyle ya abuzittin uyanık bir arkadaş olabilir ve '' oğlum sen mal mısın, dolandırıcılık la o '' diyebilir.
neyse mal atm ye gider ve dolandırıcı başlar yontmaya
pul parası
masraflar için ücret
noter masrafı size ait
ya da aklınız gelen herhangi bir bahane..
zaten bir kere yatırdın mı para gitmiştir, yatırdıkça yatırasın gelir. adam ne koparırsa kardır ve ister de ister. ta ki sen uyanana kadar. o numarayı arar da ararsın ama artık açan olmaz. çok afedersiniz ama bu kelimeden başka bir kelimeyle ifade edemeyeceğim '' sikildiğinle kalırsın''

geçen gün 30 yaşlarında iki kardeş gördüm atm nin başında. meraklı insanız ya dedim yapamadıkları bir şey ise yardım edeyim vatandaşlık görevidir. baktım ellerinde cep telefonu anladım bir ibnelik olduğunu. dedim ne ayak? dediler ki böyle böyle. aman dedim dolandırıcılık bu kapatın telefonu; telefon da açık ya dolandırıcı ordan sesleniyor dinlemeyin beyefendi siz parayı yatırın. hahaha ulan deyus daha ben sana o parayı yatırtırmıyım.
kardeşi diyor ki abi kapatalım telefonu, abisi dur ya adamı bir dinleyelim kapatırız. umut fakirin ekmeği ya ulan orospuçocukları ne de seversiniz fakirin ekmeğiyle oynamayı. aldım telefonu elinden kapattım. kardeş dedim benim bir arkadaşımı dolandırdılar bakın sakın diyorum. neyse inandılar da gittiler.

tesadüf müdür bana mı denk geliyor ayağı sakat bir genci dolandırırlarken denk geldim de başka bir gün; engelleyemedim vallahi. 3 kere 500 tl yatırmış sonradan öğrendim, ağlıyordu. hısım akrabadan borç almış bir de. yetimin parası götlerinden çıkar ama ne fayda amk. giden gidiyor. o kadar yazmışken bugün olan olayı da anlatayım kadının birine yine aynı dümeni yapmışlar da 180 180 kontör yükletmişler. zavallıkadın belliydi üstü başından halinin vaktinin yerinde olmadığı. dedim ya umut fakirin ekmeği işte. allah bilir o kontörleri de dolandiricilik yapmak için kullanacaklar it oğlu itler. belki bu başlik biraz işe yarar da google'den aratıldığında birilerinin karşısına çıkar da düşmez tezgaha.
bu yolla dolandırılan iki arkadaşım var . çok organize adamlar
(bkz: 0531 907 49 65)
(bkz: 0531 904 49 67)
(bkz: 05364498206) aman diyorum.
tom ve jerry (x2)
dispanseri (x2)
alem la la la
alem si si si
alem la
alem si
oo pepsi

tekerlemesiyle yapılan çekiliştir. ödül olarak ebe olursunuz.
bugün beni arayan dangalağın söylediği cümle. ulan hıyar dedim; aç uludağ sözlüğü oku, orda bile afişe ettim lan sizi dedim kapattı. cumhuriyet savcılığına başvurmadan polis hiçbir şey yapamıyor onu da ekliyim.