bugün

16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu sonucunda yine hükümet devam edecektir, cumhurbaşkanımız görevine devam edecektir. her ne kadar yara alındığı düşünülürse de nasıl olsa büyük bir çoğunlu evet diyeceğinden fazla da bir değişiklik olmayacaktır. işler tıkır tıkır yürüyecektir.
peki referandumda evet çıkarsa ne olacakın tam tersidir.
hala umut var demek olacak.
2023'e varmadan arinacagiz demektir ufak ufak bunlardan.
Onu bırak da referandum da evet de bu kötü gidiş bitsin diyen adamlar zaten 15 yıldır iktidardalarsa - zaten kafayı yemişler, demektir.

Eğer millet bu söyleme, koçum bu kötü gidişin sebebi sensin, al sana hayır, diyemiyorsa,o millet zaten aptal bir millettir.

Bir milletin kendi feshine evet demesi - evet bana herşey müstehaktır- anlamına gelir. Millet biraz değer sahibiyse hayır der.
evet çıkana kadar referanduma devam. Evet çıkınca milletin takdiri ve demokrası ...
(bkz: hayırlısı ile hayır) çıkar inşallah ama bu başkanlığı önünde sonunda getirecekler hani iğrenç klişelerin harç malzemeleri olan (bkz: dış mihraklar) ve (bkz: üst akıl).

ama güvenlik açıkları ama ekonomik bir destabilizasyon(istikrarsızlastırma) ile bunu inşa edecekler.
bunun önüne tek engel set olabilir o da halk.hangi halk???
en son tapeler ışığında girdiğimiz genel seçim ortamında çıkan şonucla ümidimi büsbütün kaybettim.haziran ve kasım arası dönüş de tuz biber ekti.

deveye diken hikayesi:
"harese nedir, bilir misin? develerin çölde çok sevdiği bir diken var. deve dikeni yedikçe ağzı kanar. tuzlu tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz…
ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. kendi kanının tadından sarhoş olur."

huzursuzluk-zülfü livaneli
(kitapta yok ama ekleyeyim-ilk örnekler: deve vakası-yüzük olayı-kerbela...)

dipnot:deveye diken... atasözü buradan gelmektedir.
ohal devam edecek,bütün muhalifler bir sekılde içeri tıkılacak,batı baskısı artacak,halkın gözü açılmasın diye bombalarla kaos yaratılıp korku ortamı sağlanacak ve sonunda herkes lanet gelsin ne istiyorsa verin su adama yeterki huzur gelsin dicez
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar