bugün

uyku gözlüğü, battaniye ve şişme yastık 15 lira. e eşek değilsen ver yani o parayı hizmet var.
ispanya seferinde benim de başıma geldi. hatta şal ile beraber zil ve gül de getirdiler.
(bkz: zil şal ve gül)
atlas jet'te bedava olan hizmettir. pegasus kazıktır yıllarca kullanan biri olarak söylüyorum müşterisini gram düşünmüyorlar. tek amaçları para. diğer şirketler daha hafif bunlar tam paragöz. evet.
B - Bir şal ver bana sıcak tutan bir şal.. burası o kadar soğuk o kadar soğuk ki.

H - buyrun efendim 15 TL.

B - sıçtın kabul et.
yakında parayla hostes satmasını beklemeye başladım.
Atlas jet firmasında bulunmayan ve istenmeyen şaldır, nitekim hostesler o kadar güzel ve sıcaklardır ki klimalar bile yetersiz kalmaktadır.
pegasus ulu sözlük resmi savunucusu olarak açıklama yapmak gereği duyarsak; olmasa daha güzel olurmuş. zira zaten millet pegasus'a kulp takmaya yer arıyor. yani uçaklara sabah erken binildiğinde üşüyen bünye uçakta da üşümeye devam ediyor çocuklar ve yaşlılar için battaniye ihtiyacı doğuyor. pegasus'un uçuşları çoğunlukla kısa süreli olduğu için 100 müşteriden belki 2 3 tanesi battaniye ihtiyacı hisseder. ondan da para istenmese olur ama o zaman da kimse kullanılmış battaniyeye ses etmeyecek. yok ben yeni battaniye isterim diyorsa kusura bakmasın o parayı verecek yolcu.

zaten 3 5 battaniye satmak için klimayı ekstra açmak salaklık olur zaten masraf arttırır bu hareket kardan çok zarar getirir. ve inanın ali sabancı bunu düşünür...

atlas jet'te de battaniye satışı mevcut ama kullanım ücretsiz...
sahibi ali sabancı olduğu için normal bi durumdur.

atlas jet varken, tercih edilmemesi gereken şirkettir.
bir röportajında ''aslında türkiyenin en pahalı havayoluyuz'' diyen ali sabancıyı haklı çıkaran olaydır. pegasus hava yollarında sadece uçağın bileti ucuzdur. suya sabuna bile para isterler. buda bir ticari başarıdır.