bugün

oyun oynarken yakılmış bir sigarayı küllüğe bıraktıktan sonra, oyuna kilitlenme ve akışına kapılma neticesinde unutmak, sigarayı küllük ile başbaşa bırakmaktır. sigaranın süngerinden gelen koku neticesinde hatırlıyorum anca.

zarar ve ziyan. bilgisayar oyunlarını seven biri olarak mütemadiyen yaptığım salaklık. pc başına oturup ağız tadıyla oyun oynamak isterken, yakıp unuttuğum sigaralar yüzünden çok zarar ettim. içmeyi unuttuğum sigara yüzünden nikotin ihtiyacımı köreltemediğim gibi yeni bir sigara yakıp onu da unuttuğum oluyor. galiba yaşlandım. kendimden nefret etmeye ufaktan başlayabilirim. belki otobüste zavallı gençlerin tepesine dikilir, "yer ver ulan deyyus" imalı bakışlarımla onları hayattan soğutabilirim. düşünürüz.

özellikle strateji türü oyunlar oynarken sigara yakmayın. bilindiği gibi bu tür oyunlardan saniye gözünüzü ayıramazsınız, bilakis düşman kuvvetleri bir anlık dalgınlığı fırsat bilip adamın ağzının orta yerine siyanürlü sıçıverirler, ağzını tekmelerler, kutuplara götürüp arap şeyhlerine siktirirler.

aranızda öğrenciler var. bir dal sigaranın bile çok önem arz ettiği zamanlar oluyor mutlaka. onun için sigaranızı böyle riskli durumlarda değil, efendi efendi semirerek için, ziyan etmeyin.
tıraş olurken, jöle kutusunun üzerinde unutulanları da mevcuttur.
tek söz ile israftır efendim.
örneğin online bir oyun oynuyorsunuzdur. çok aksiyon vardır ortamda yakarsınız bir sigara bir duman çeker kenara koyarsınız ve oyuna devam edersiniz. oyun bittiğinde gözünüz köküne kadar kül olmuş sigaraya ilişir... ve üzülürsünüz.
her defasında sigaranın sonu geldiği zaman fark edilen durumdur.
o yitip giden küle bakılarak tekrar bir sigara yakılır.
içinden bir parça kopar insanın. evlet acısı gibi koyar o sigara.
sigarayı piç etmektir.