bugün

haftanın 5 günü yorgunluktan geberen ve cumartesi günü de hem işlerini halledip hemde ailesine vakit ayıran insanların; pazar günü hem uzanarak dinlenip, hemde "sözlükteki yazarcıklar napıyor" diye bi bakmak isteyen yazar eylemidir.

hadi rast gele ulucular.
Yapacak bir iş olmayınca kafa dağıtmak için yapılan yegane eylemdir.
asosyalliktir.
diyorlar , öyle midir bilmiyorum.
ama iğrençtir, çok az entry girilir, sol frame dakikalarca aynı kalır.
kusura bakma ama pazar günleri çok sıkıcısın be sözlük.
tam bir yalnızlıktır. tek dostunun klavye olduğunu anladığın anlardır. belki bir iki saatliğine dışarı çıkarsın ama yapacak bir şey bulamazsın. belki bir yemek yiyip geri dönersin. klasik sekmeler olarak facebook ve sözlük'ü açarsın iki ayrı sekmede. bazen internet explorer'da, bazen google chrome'da, bazen safari'de, bazen de opera'da, kimi zamansa firefox'ta. facebook'ta yazacak birilerini bulamayınca gelirsin sözlük'e, hunharca yazarsın aynen bu şekilde. bu yalnızlık değil de nedir?

dışarı çıktığında sevgililer görürsün yan yana el ele giden, arkadaşlar dostlar görürsün, küfür ede ede ya da dedikodu yapa yapa giden bir de kendini izlersin uzaktan, elinde bir kitap, oturacak bir bank arayan bir serkeş, bir başıboş, bir yalnız. kapanırsın odana, yapacak daha iyi bir şeyin yoktur çünkü. counter'ı bile botlarla oynarsın. çevrende hiç insan yoktur çünkü. online oynamaktan bile korkarsın, korkarsın insan içine çıkıp yalnızlığının gözüne sokulmasından, yalnızlığının alay konusu olmasından. aslında seni kimsenin sallamadığını bilirsin ama yalnızsındır ve insanların seni gördüğünü, senin hakkında fikirler yürüttüğünü düşünmek istersin. bu yalnızlık değil de nedir?
(bkz: yalnız olduğunu anladığın an)
birinci monitörde projeleri açmıssındır. ikinci monitörde excel'de metraj listelerini yapıyorsundur. diz üstü bilgisayar ekranında da sözlük açıktır. dışarıda da kuşlar böcekler. daha ne olsun. ofiste nöbetçi çaycıda varsa, tam süper işte.
para harcamamış oluyorsun çay, kahve, çikolata falan iyi yani.
güzeldir hele birde yeğenine 23 nisan için ezber yaptırıyosan daha da güzeldir.fuck.
Kimine göre asosyallik kimine göre eğlencedir. Şahsen ben pazar günleri sözlükte takılarak hem kitap okuyabiliyorum hem de kahvemi yudumluyorum. Bu bana göre asosyallik değil eğlencedir.
iğrenç ve ötesi bir durum.
uludağ sözlük appsinin kullanışlı olduğunu gösterir.
manitamız varda dışarı çıkmadık mı sorusunu akla getirir. parasıda olmayabilir.
Aslında arkadaş çevrem çok bomba bi telefonuma bakar ama evde oturcam diye akşama kadar söylenip hiç bir halt yiyememesi.
can sıkıntısının sonucudur. sözlük kesmez, ilk kez face hesabı açarsınızi başlarsınız okey oynamaya.
bilgisayarda takılırım ondan sonrada havanın soğuması beklenir ve basket oynanır .
bir pazarı daha başlık okuyarak iç karartarak asosyalliğin dibine vurarak geçirmek demenin pazar günü evde yapayalnız sözlükte takılmak olduğunu gösteren tüm sözlük ahalisine içten teşekkürü bir borç bilirim. teşekkürler sözlük, teşekkürler türkiye...
güneş henüz batmamıştır. tek sebebi budur.
pazartesi günkü finale çalışmamak için bir bahanedir.
asosyallik belirtisidir. canım sıkılıyor sözlük.
benim gibi yapacak işi olmayan, asosyal yalnız insanların yaptığı iştir. canım sıkılıyo amk, okeydende bıktım.
güzeldir ayrı bir keyfi vardır. güzel bir dvd film alınır sigara kola ve binumum çerez eşliğinde sevgiliye sarılarak gün geçirilir.
yazar nezle olmuşsa ya da evcimen bir kişilikse ona normal gelen durumdur. * *
hele istanbuldaysanız! hava şahane ise, bir telefonla buluşabileceğiniz yedekte tuttugunuz kız varsa ama cepte sadece 10 lira olduğu için uludagsözlüğe ikinci entryi giriyorsanız( öhmm başka sebepler de var tabi) pazar günü evde oturmak fena koyuyor.
uzun lafın kısası böyle olmamalıydı
sikik bir durumdur.
ikinci kez aynı başlığa entry girmektir.