bugün

bir de yaz günü pantolon giyen kız var. Ne edepsiz insanlarız yahu biz(!?!)
''kişinin çük-taşak-göt vs organlarını dışarıdan belli olmasalar da yerlerini hatırlatmaları'' pantolon giymeden önce çük ve taşak nerde bilmiyordum.
erkekleri etek giymeye zorlayacak dini kural.
Erkekler de etek giyecek mi? Algisi yaratan soz
yavur icadı değil tam aksine milli bir kıyafettir. pantolon türkler ve keltlerin icadı olan kulalanışlı bir kıyafettir.
öncelikle aşağıdakileri ''ben şehadet ederim ki allah'tan başka ilah yoktur. ve 'ben yine şehadet ederim ki hz muhammed (s.a.v) onun kulu ve resulüdür', elçisidir.'' demeyen okumasın boşuna.

islam dini sınırlara önem verir. insanoğlu dahi, ateşten önce ilk ''çit''i bulmuştur. bildiğiniz çit. insanoğlu ilk olarak sınırlarını çizmiştir. ama bu önem, ''kolaylaştırın, zorlaştırmayın.'' a kesinlikle aykırı değildir. din insanın kendi üzerine istediği gibi kesip biçebileceği bir elbise değildir, olmamalıdır. dini ''zamana uydurmak'' gibi birşey sözkonusu değil. şu an pekçoğumuzun yaşadığı başka bir şey gibi sanki, adı yok tuhaf bir şey. gerçek müslümanlık bu değil.

Diğer Peygamberler, kavimlerine lanet ettikleri halde, Peygamber efendimiz (s.a.v) bir savaşta, kâfirlerin yok olması için dua etmesini istediklerinde, ''Ben lanet etmek için, insanların azap çekmesi için değil, herkese iyilik etmek için, insanların huzura kavuşması için gönderildim'' buyurmuş.
yine Kur'an-ı kerimde de mealen, ''Seni âlemlere rahmet, iyilik için gönderdik'' [Enbiya suresi, 107] buyuruluyor.

yani efendimiz(a.s.m) beddua eden bir peygamber değildi. taif dönüşü taşlandığında bütün kainatı yerle bir edecek bir dua edebilirken o ''Allah'ım, gücümün tükenişini, çaremin bitişini ve insanların gözünde değersiz görülüşümü sadece Sana şikâyet ediyorum.'' demiştir. düşünün.
çok az yerde, belirli günahları işleyen belirli gruplar için bunu yapmıştır o da çok az yerde.
bunlardan birisi ise,

''Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!'' buyurmuştur. [Taberani]
''Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.'' [i.Ahmed]
''Kadın elbisesi giyen erkeğe, erkek elbisesi giyen kadına lanet olsun!'' [Hakim]
''Kadın gibi davranan erkeğe, erkek gibi davranan kadına lanet olsun!'' [Buhari]

dediğim gibi islam sınırlara ciddi önem veriyor. ''kadına benzeyen erkek, erkeğe benzeyen kadın''. yaratılış itibariyle bir sınır koyulmuştur bizlere zaten. fıtratta var yani. sınır, fark. boşuna olmasa gerek.

''Benzemek niyeti olmasa da, erkeğin boynuna kolye, koluna bilezik ve kulağına küpe takması kadınlara benzemek olur ve caiz değildir. Kadının da, benzemek niyeti olmadan da, pantolon giymesi caiz olmaz. Pantolon erkek kıyafetidir.''
oturup bir düşünmek gerekir. yapılamıyorsa yapmaya çalışmak, yapılabiliyorsa da yapmak gerekir. bedduası var, hem de kaç kaynaktan. şehadet etmemiş miydiniz ? bir pez parçasına gitmeyecek herhalde öyle değil mi ?
aşırı olarak görülebilir fakat değildir. bizi bizden önce ve daha iyi bilen allah bizim için en güzelini istemez mi ?
hem''her günah içinde küfre giden bir yol vardır.'' hiçkimse, hele hele bu zamanda kendisine güvenmemeli.
haşa, bir bildikleri yok mu sizce ? düşünmek gerekmez mi, çabalamak gerekmez mi ?

düşünmek gerekir... zira o (a.s.m) dua edince ay ikiye bölünüyor.
ve zira üstünlük takvadadır...
yobaz kitlenin zamanında yaptığı çıkıştır. hani cihan imparatorlugu zamaanı.