bugün

van milletvekili özdal üçer den başkası değildir.
--spoiler--
Kardeş kanının aktığı bu ülkede kendi oğlumu askere göndermeyeceğim ve buna söz veriyorum. Biz kuşak olarak belki şimdiki nesil kadar şanslı değiliz. Şimdi gençlerimize biz bunu söylüyoruz diye hakkımızda yine davalar açılacak. Milleti askerlikten soğutuyoruz diye. Vallahi biz milleti askerliğe ısıtmayacağız.
--spoiler--
doğru hareketi yapan insan.
ancak bir bdpliden beklenebilecek eylem. * * *
baba beni okula gönder kampanyasına köstek olan kişilerdendir. ayrıca bu nasıl bir çelişkidir ki; mensubu olduğu partinin geçen zamanlarda 'şartlarımız yerine gelmezse kardeş kanı akmaya devam edecektir' sözlerine tek bir tepki koymamıştır. yemezler böyle ucuz politikaları, herkesin gerçek niyetini de, zihniyetini de biliyoruz biz.

(bkz: eğitim şart)

edit: yazım hatası
gönderme birader. senin bileceğin iş. bizim gönderdiklerimiz hepinize yeter.
askerlik yerine dağa göndermesi muhtemel olan bdp lidir.
O adamın oğlunun dağda olması askerde olmasından daha iyidir kanımca.
askere gidenlerin anası babası yok tabi değil mi, onlar insan evladı yerine koyulmuyor nasıl olsa.
onların ağlayanları yok tabi arkalarında.
kendi yetki gücünü kullanan baba oğlunu korumaya çalışıyor da, diğerleri de insan yerine koyulmuyor nasılsa..
memleketim benim.. nerede eşitlik diye sorasım var..
oğlunun adam olmasından korkan zat.
(bkz: sike sike)
bdp yi geçtik..hangi siyasi oğlunu askere yolluyor bre müzzükler?
Açık yüreklilikle söylediği için tebrik edilmelidir.sorarım size koç,sabancı,doğan,dinçerler,zorlular,şahenkler ve bunun gibi türkiyenin kaymağını yiyen ailelerin hangisinin bir çocuğunu askerde gördünüz yada duydunuz ama hepsi ülkelerinin ve halkının göz bebeğidir.yada o çok sevdiğimiz, kasetlerini vatan şiirleriye ve şarkılarıyla dolduran güzide sanatçılarımız nerde askerlik yaptılar. ölçü askerlikse böyle vatan sevilmez beyler..