bugün

akp : hadi anlarım islamı siyasetin temeline koyarsınız bişey demiyorum. fakat hırsızlık mülk makam düşkünlüğü ile kendileri ile çeliştiler ülkenin mk deyim yerindeyse

hdp : sol bir partiyim diyor değiştik diyor ama kimlik siyaseti yapıyorlar. kendileri ile çelişiyorlar.

mhp : kendi ile çelişen bir parti değil ama solcu biri olarak ırkçı söylemlere sahip bir partiye oy vermem mümkün değil

vatan partisi : doğu perinçek gibi kabına göre devrimci, ulusalcı. yer yer kandile çıkan , yer yer kandile küfürler yağdıran zamanında denizlere kazık atmış birisine bırak oy vermeyi ülkede yaşamasından iğreniyorum.

anadolu partisi : emine ülker tathanı severim fakat chp sağlaşıyor diyip gidip anavatan partisinin iskeleti ile parti kurarsan kimse peşinden gelmez.

chp : şuan iyi ayaklanıyorlar doğru adımlar atmaya başladılar fakat başkanlarının liderlik vasfı yok vede türkiye partisi olmaktan uzak oldukları için koalisyon partisi olmaktan öteye gidemeyecek bir parti. kabul edin muhafazakarlar da , kürtlerde chp ye oy vermiyorlar.

tkp : daha yeni kendi içinde ikiye bölündü. daha kendi işlerinde birlik olmaktan acizler.

hüdapar : bildiğin hizbullah inkar bile etmiyorlar.

saadet - bbp : barajı geçemeyecek parti ama gördüğüm kadarıyla temiz siyaset yapıyorlar ( haklarını yememek lazım )

dyp : demokrat parti ile bir birleşme oldu fakat süleyman demirele yakın olanlar ayrılıp tekrar dyp'yi kurdu fakat parti olmaktan cok cok cok uzaklar.

dsp : yitmiş bir parti, bir şey yazmaya gerek bile yok. başıdaki insan sırf bende bir parti başkanıyım demek için partiyi dağıtmıyor.

demokrat parti : o partinin çizgisinden oldum olası hazetmedim. menderesi de hiç sevmem onun yüzünden amerika türkiye ye hakim olmaya başladı. yaptığı bir sürü şey var asılarak kahramanlaştırıldı ama hiç öyle değil.

btp : ve gelelim haydar baş reyize , ciddiye alıp eleştiri bile yapmıyorum . asgari maaş 5 bin tl olacakmış. ahahah
''oyunu sakla gelecek seçim kullanırsın, belki keyfine göre parti kurulur'' diyerek izmir marşı eşliğinde uğurladığımız kişi beyanı.
Kötünün iyisini tercih etmek, makul bir seçenektir.
oy atmamak.
Kesinlikle katıldığım önermedir, harfiyen doru. Kötünün iyisi diye bir saçmalık yoktur olamaz, Hepsinin kötü bir yanı var. Hepsinin ortak kötü bir yanı da var ki millete değil kendi ceplerine hizmet için vekil oluyorlar. Kim başa gelirse gelsin ülkeyi değil kendini kalkındırıyor.

Lanet gelsin.
Sonuna kadar haklı olduğunu düşündüğüm entrydir.
o oyu alıp en uygun sandığa sokun. *
ve parti kararımı verdim.

http://galeri.uludagsozlu...eden-parti-olmamas%C4%B1/
şu an binlerce gencin içinde bulunduğu durum. osman pamukoğlu hepar'ı seçime soksaydı verebilirdim ama mantıklı olanı yaptı, bağımsız adaylık koydu.

türk ulusuna hizmetten başka hiçbir amacı olmayan bir nasyonal sosyalist parti son derece gerekli. toplumsal olarak sağda, ekonomik olarak solda bir parti... vatan partisi bu tanıma az çok uyuyor ama genel başkanları doğu perinçek geçmişte terörist ziyaretinde bulunmuş.

bir de türk solu dergisinin fikirleri çerçevesinde etkin olan ulusal parti var ama oy potansiyeli hiç yok ne yazık ki.
chp sonuna kadar hak etmektedir.