bugün

anarko-müslüman eylemidir.* götle gülünecek eylemdir.
iddia sahibinin lafı dolandırdığı başlık. doyurucu bir açıklama yok. ayet örneği yok. laf kalabalığı yapılmış. oy vereni müşrik ilan etmiş.* neyse işte çok bile yazdım. boş laf kalabalığı.
ciddi ise de komik, ciddi değilse de....
ya biri özet geçerse sevinirim dediğim başlık .
kardeş sen ne diyorsun yıl 2014 insanlar oy zaten kullanamıyor herkes tatile oraya buraya gidiyor olan oyların da içine etme bir dur allah aşkına.
oy vermenin nesi şirk? ben orada kaldım da bak güzel kardeşim
hadisi nerenden anladın bilmem ama o hadis şu
zifiri bir gecede siyah büyük bir kayanın üstünde küçük bir karıncayı görememekten daha yakındır insana şirk .

yani bunun manası şu ? oy vermemek kesinlikle değil.şirk allah'ı inkârdır .oy vererek bunu mu yapıyor insan?
ha haram kısmı için belki nihayetinde siyasette biraz oyunlar oluyor ama o da bize gösterildiği kadar nihayetinde bilemeyiz içlerini ne dedilerse ona göre yaptık kapalı kapılar ardında kalanlardan mesul değiliz .

edit: arkadaş fena içerlemiş kendi yazımı bulamadım başlıkta ne diyor hiç okumadım derdi ne ola ki?
bir fetva.
bence mutlakiyet daha şirk, cumhuriyet o kadar değil. bırakın ingilizler düşünsün.
çok tehlikeli bir sözdür. şirk koşan insan kafirdir. oy veren insan şirk koşuyorsa o zaman oy verenler kafirdir. bir insana kafir denildiğinde o söz ya söylediği kişide kalır ya da kendine döner mealinde hadis-i şerifi bilirsiniz. oy kullanmak şirktir demek sahabe-i kiram'a da iftira olur. zira hulefa-i raşidin oy ile seçilmiştir. hz ebu bekir'i halife tayin etmiştir resulullah fakat buna rağmen yine de oy kullanılmıştır. ha bu oy belki bizim sandıklar gibi değildi orası ayrı. bu aralar çakma alimler tarafından çok söylenmeye başladı bunlar. hep de selefilerin zırvaları, tabi selefi görünümlü harici desek daha doğru. tekfir islamda yoktur arkadaşlar. her boka şirk demekten bi vazgeçin artık.
sorgusuz beyinlere nufz etme çabası.
islamı dogma haline getiren sözdür müslümanları koyun yerine koymadır! Müslümansan düşünmedir gerçek budur bi bitmediniz lan!
(bkz: oy veren kız bakire değildir).
(bkz: tabi lan manyak mısın).
islamı dogma haline getiren sözdür müslümanları koyun yerine koymadır! Müslümansan düşünmedir gerçek budur bi bitmediniz lan!
oy verilen parti şeriat getirme niyetinde değilse doğru bilgidir.
#24600408 nolu entryde bahsedilen laik düzende oy vermek de haram değildir. kur'anı kerimde ayetle sabittir ki yusuf aleyhisselam şirk ile yönetilen ve kendini ilah ilan etmiş firavunun yanında yöneticilik yapmıştır.

“Yûsuf, “Beni ülkenin hazinelerine bakmakla görevlendir. Çünkü ben iyi koruyucu ve bilgili bir kişiyim” dedi.” (Yusuf Suresi 55)

peygamber bir müşriğin yanında müşrik bir halka -ki Allah'ın kanunları da yok demektir bu- yöneticilik yaptığında müşrik olmuyorsa, ağırlığı müslüman olan bir ülkede sistem laik diye oy vermek neden insanı müşrik yapsın?

“Böylece Yûsuf’a, dilediği yerde oturmak üzere ülkede imkan ve iktidar verdik. Biz rahmetimizi istediğimize veririz ve iyi davrananların mükâfatını zayi etmeyiz.” (Yusuf Suresi 56)

bu ayette de hz. Allah yusuf aleyhisselamın orada idarecilik yapmasını rahmet olarak nitelendiriyor. durum böyle iken haşa yusuf aleyhisselam müşrik diyebilir misin?

sağdan soldan harici kafasına sahip hoca görünümlü cehennem köpeklerinden üç beş bir şey öğrenip milletin kafasını karıştırmayın kardeşim. oy vermek caizdir vermemek vebaldir.
Kaynak olarak islamdevleti.org u kullanmis arkadas. Kimin misyonerligini yaptigi belli. Sanirim isid'e asker toplamaya gelmis buraya.

Sacmasapan soylem. Tam bir selefi dusuncesi ayrica.
gidip mühür basma şeklinde olmasa bilepeygamber döneminde karar alırken dahi oylamalar yapılmış bir dinde oy vermenin haram olduğunu söyleyen bir safsata.ha bunu yayında belki malum partinin oy oranı azalır,bak o iyi olabilir.
yanlış bir düşüncedir. neyse tanımı girdiğime göre;

kardeşim oy vermek haramdır yazıp googlede aratarak kendinin bile okumadığı şeyleri paylaşma burda. küfredicem ayet meali var edemiyorum. sen verme kardeşim, oy vereni de tekfir et, huzur ilahi de hangimiz kafir çıkarız belli olur. resulullahın hayatından örnek vriyorsunuz, peygamber mi var şimdi koşulsuz itaat edip ne diyecekse yapacaksın evladım? Allah'ın ayetleriyle hükmedebilmen için mevcut rejimi kaldırman lazım. ayetler mekke de akaid olarak medinede ahkam ayetleri olarak inmiştir. çünkü medinede iken islam devleti kuruldu. mekkede o potansiyel yoktu. şimdi kalkıp sen bu ülkede şeriat ilan edecem deyip kendi içindeki düşmanla birlikte kafirleri de karşına alırsan bu akılsızca hareket olur ki islama zarar verir. bu girişimi bir zamanlar erbakan yapmaya çalıştı ve sonucunu biliyorsun. adam hayır yapayım derken batırdı gitti işleri, kuran okunmak bile yasaklandı.

Allah sana beyin vermiş kullan diye. oy vermeyeceksin de yönetimi nasıl ele alacaksın kardeşim? hadi kalktık şeriat kuracağız diye yürüdük nolacak? kardeş kardeşi kıracak. islam buna zaten müsaade etmez. islam realite dinidir. peygamber Allah'ın hükmü ile hükmetti ve bunun yanında zamanı geldiğinde geri adım da attı. senin kafayla düşünecek olsak ''yav Allah yardım ederdi zaten üzerlerine yürüseydi'' demek lazım. niye kafirle anlaşma yaptı? her şeyin vakti zamanı yeri vardır. eğer şeriatın gelmesini istiyorsan şartların oluşmasını bekleyeceksin. peygamber ne yaptıysa onu yapacaksın. oyunu kullanacak müslüman idarecileri başa getireceksin. bu işler hop şeriat ilan ettim demekle olmaz. kafa bsmıyor galiba düşünemiyorsun bunları.

sonra tekrar başa dönecek olursak, halkı ilah edinmekle oy vermenin ne alakası var bağdaştıramadım. sadece egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafıyla bunu ilişkilendirip oy verenler kendini ilahlaştırıyor mu diyorsun? insanların başlarına idareci seçmesinin neresi şirk bunu algılayamıyorum. abi bak bu yüzden müslümanlardan önder çıkmıyor. olayları geniş çaplı düşünemiyorlar. mal lan bu bebe ağzım bozulacak şimdi. at kafalı at! geniş perspektiften bakma sıfır. selefi falan değil harici bu ibneler. fitneden başka bir şey çıkardıkları yok.
Alevlerden alev beğen.
Oy vermekle gider misin bilmiyorum da bu vermelere alisma fazla.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar