bugün

Bunlar ne anlar muhaliflikten.

Anca boş boş konuşurlar azizim.

Oy kullanmak haksa, oy kullanmamakta haktır...

Oy kullanmazsan şöle olur böle olur falan fistan...

Sanki bu ülkenin muhalefeti iktidardakinden farklı mk. Aynı şeyin lacivertiler...

Değişiklik istiyorsa önce muhalefet vs değişecek. Kendini değiştirmeden iktidari değiştiremezsiniz!!.
bu bir yalan, ancak mevcut iktidarın bu oyları da bir şekilde kendi lehine çevirecek hamleler yaptığını ben şahsen düşünmekteyim. içeride belli başlı pislik dönmüyorsa, oy kullanmama durumunda idari para cezası kesiliyor zaten. böyle bir durumda da teknik açıdan oylar tayyip'e falan gitmiyor.

yalan falan dedik, ancak mevcut iktidarın bunu hemen hemen her seçimde yaptığından eminim. hatta şahsi olarak, depremde ölen ve ölüp ölmediği henüz tespit edilemeyen vatandaşların da oy kullanma haklarından yararlandıklarını düşünüyorum. ha tabi o coğrafyanın ne kadar tükürdüğünü yalayan pislik bir topluma sahip olduğunun da altını halen daha çizmek isterim.
Torunlarınız “cumhuriyet giderken naptın?” Derse.

“Doğru aday yoktu” dersiniz kahpeler.
Kime oy vereceğine göre değişir o. Basit matematik. Muhalefete oy verecek ama gitmiyorsan muhalefet hanesine -1 yazılır. Aynısı iktidar yanlısı isen iktidar için geçerli.

Seçim sisteminin teknik özellikleri gereği bu durumun farklı değişkenlere evrilmesi ise bambaşka bir durum.
Evet doğru aday yoktu.

Teröriste terörist demeyeni iktidara getirdiniz diye sorarlarsa ne diyeceksin mk?.
Şöylede bir komedi var, chpli akpye yarar diyor, akpli ise chpye yarar
Diyor halbuki kimseye yaramıyor çöp oluyor.
Oy kullanmayan muhalif iktidara çalışıyor demektir. Oy sayısı değil oy oranı hesaplanacak günün sonunda. Senin vermedigin oy, o oranı muhalefet yönünde değil, iktidar yönünde pozitif etkileyecektir...
https://m.uludagsozluk.com/e/46415098/

Hayır yani bana ne vadediyorsunuz diye soruyorum muhalefete?.

iktidardakinden farklı mı olacaksın yoksa aynı yolun yolcusu mu?.

Farklı olmayacaksan ne gerek var oyumu almaya...

Farkını göster oyumu al modundayım.

Respect!!!
Bakın bugün sözlükte neredeyse hiç trol yok. Çünkü hepsi Oy çalmakla görevlendirildiler.
Radikal hariç, bu beceremez deyip söZlüğe salmışlar. Yazık.
verilmeyen her oy erdoğan'ın kalmasına dolaylı yoldan katkı yapar sonuçta.