bugün

Yatacak yeri olmayan seçmendir.
Avrupanın en yüksek katılımlı seçimi olmuş. Oy verme oranı neredeyse yüzde doksan. O altı milyon da oy verse herhalde aşırı siyasi kutuplaşmadan birbirimizi keseriz.

Bırakın onlar da apolitik olsun.

Muhtemelen onlar da sonucu değiştirmeyecekti zaten.
hayır. 8 milyon 166 bin 316 seçmen oy hakkını kullanmadı.
ülkedeki siyasi partilerin kendi görüşünü yansıtmadığını düşünenler de vardır bu altı milyonun içinde.
Ben çok rahat uyuyorum. Sandığa gitmeden önce az da olsa tedirgindim ama seçimlerden sonra gördüm ki çok yerinde bir karar olmuş

(bkz: svihs)
benim sandık başka şehirdeydi, burda olsaydı da gidip kullanmazdım o ayrı. vatan hayınıyım, hayın.
bunların çoğu üniversite öğrencisi. üniversitelerden çomarlara çok oy da gitmez, dolayısıyla iktidar dahi değiştirebilecek çoğunluktur.
ilk tur yerine mavi tura çıkmış seçmenlerdir.
kimse inanmadığı bir partiye sırf kötünün iyisi diye oy atmak zorunda değil. belki sandığa gidip boş oy atabilirlerdi tabi ama sonuçta değişen bir şey olmazdı yıllardır aynı bahane amk adamlar 10 milyon oy fark attı işte 6 milyonun hepsi muharrem ince'ye atsa ne olacaktı en fazla ikinci tura kalırdı açık ve net.
Yüzde 90 a yakın oy kullanılmış yüzde 100 olsa da sonuç çok değişmezdi. 6 milyon kişi yine aynı şekilde dağılırdı. Seçim sonuçları için bahane aramaya gerek yok. Adam kazandı.
ince'nin kaybetmesine sebep olmuşlardır. 1 oy 1 oydur ne de olsa 1 oydan birşey olmaz diyip oy kullanmamışlardır. 1 kişi bunu yapsa hiç bir şey değişmez ancak aynı şeyi 1000 kişi yaparsa sonuçta çok fazla değişiklik olur.