bugün

twitter'da denk geldiğim bir görüntü. 3 milyon üzerinde suriyeli arabın oy kullanacağı iddia edilmiş. ben bu sayının çok çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. ülkede dolaşan sadece suriyeliler yok. pakistan, afrikalı bilumum orta doğulu tipler var.

şunu açıkça söyleyebiliriz;
hiç bir şey, eskiden olduğu gibi oldu-bitiğe getirelemeyecek!
hiç bir şeyin üstü örtülemeyecek!
halk bu yapılanları mutlaka ama mutlaka öğrenecektir!
her kim vatandaşını bu şekilde dolandırırsa, halk ondan hesabını misliyle soracaktır.

şunu da açıkça yazmam gerekiyor;
her kim kendi menfaati için ülkeyi satanlara destek olursa, halk bu kişileri affetmeyecek!
bunlara af çıkmayacak!
bunlar, gerekirse toplum içinde hak ettiği cezayı bulacak!

https://twitter.com/bayha.../1633370181660491779?s=20
yakın bir tarihte normalde mahkeme kararı ile yapılan "isim değişikliği" işlemi e-devlet üzerinden kolayca yapılabilecek hale getirilmişti. bunu da hatırlatmakta fayda var.
bu iddiaya nefes bile almadan yalan diyenlerin niyetlerini, kimliklerini düşünmeye gerek olduğunu sanmıyorum.
ben başlığa iddia yazıyorum. ama türkiye düşmanı, kolayca yalan! diyebiliyor. sizce neden?

türkiye cumhuriyeti kimliği olan, 18 yaşında olan herkes oy kullanabiliyor. muhalefet; ülkede ne kadar mülteci var? kaç tanesine türkiye cumhuriyeti kimliği verildi? sorularını sormasına rağmen, kimse cevaplamadı.
belki bu soruların cevaplarını birileri kesin olarak biliyor, belki buna göre planlarını yapmış olabilirler ama, toplum olarak bilmiyoruz. en azından benim araştırmalarım doğrultusunda bununla ilgili resmi bir yazı görmedim.

bu ülke için 1.5 yıl askerlik yapmış bir türkiye vatandaşı, türk oğlu türk olarak soruyorum;
bu ülkede kaç tane mülteci var?
kaç tanesine türkiye cumhuriyeti kimliği verildi?
kaç tane mülteci oy kullanacak?
3 milyon yoktur fakat 1 milyon seçmen vardır. Sığınmacı meselesi sokağın ana gündem maddesi arasındadır ve bütün kamuoyu araştırmalarında halkın %65'inin ülkeye ekonomik, demografik ve güvenlik alanlarında zarar veren sığınmacıları istemediği görülmektedir. Akşener'in de net bir şekilde sığınmacılar gönderilecek demesi, halkın talebini karşılayan yerinde bir söylemdir. Ekonomik çöküş ve sığınmacılar meselesi bu seçimin sonucunun ana belirleyenleri arasında yer alacaktır.
güncel Önemli Başlıklar