bugün

bunlar benim söğütlüçeşme durağında sık gördüğüm topluluktur. görevleri metrobüsün her bir kapısını karınca gibi sararak, oturuncaya dek metrobüs beklemektir. ulen zaten gittiğin 20 dakika yol, ayakta gitsen n'olur yani dedirtirler.
gidin dövün bunları, gene de zinhar metrobüste ayakta seyehat etmezler, edemezler zira.
metrobüste oturarak seyahat etmek ve sabahları işe zamanında varabilmek için uykusundan kırk dakika feragat eden insandır.
toplu taşıma araçlarına binmemiş insandır, burjuvadır.* istanbuldaki toplu taşıma araçlarının çoğunda görülen durum, ilk duraktan sonra ayakta yolculuk etmektir. o yüzden, toplu taşıma araçlarına binmeyeceksek, işimize gücümüze nasıl gideceğiz? yapma, etme arkadaşım. halka karış biraz.
muhtemelen sonraki seferlerde de yer bulamayacak, çaresiz kalınca boş yer falan dinlemeyip metrobüse binecek, sonra da "keşke daha öncekilere binseydim" diye kendine kızacak insandır.

"memlekette ne çok insan varmış kardeşim" söyleminide kendine tekrarlayacak şahsiyettir.
parasını ödemiş ise kerizdir.
ilk durak olduğu için önceliği oturmaya veren insandır . Önden bikaç kişi bindiği zaman kendini 1 adım geriye alır ve kendi kendine " bidahakine binerim hemde kesin otururum " der . Hor görmemek lazım tabi hastası var yaşlısı var yorgunu var
bir de bunlar arasından, metrobüs kapısının önünde bekleşen kalabalığı yarıp 'ayakta gidicem' ayağına içeriye girip, sonra diğer kapıdan çıkıp, bekleşen bir diğer grubun önüne dikilen ve bir sonraki metrobüse oturmayı garantileyen çakallar vardır. onlara hiçbir şey demiyorum zaten. hiçbir şey olmamış gibi havaya filan bakar bi de bunlar.
yorgun insandır.
iki dakika sonra gelecek olan metrobüsün boş olma ihtimaliyle kendini avutan insandır ayrıca.
kalkarken zengin kalkışı yapan, gülerken ağzından havyar saçan insandır. bizim bi' arkadaş vardı, cismini betimlemeyeceğim; otobüse el ederdi. bildiğin taksi durdurur gibi. durmazsa binmezdi. koşmazdı mesela otobüsün ardından. otobüs gelsin önünde dursun isterdi. ama artık görüşmüyoruz.
ilk etapta binmek için önündekileri ezerek yer bulmaya çalışan fakat oturacak yer bulamayan sonra ise hiç birşey olmamış ve normal bir vatandaş gibi çıkıp kapının denk geleceği mevkiiyi seçip huzurlu bir şekilde beklerler.Ezdiği insanları ise belediye gelip söker.
bunları çekilin diye yarıp ayakta gitmek zevkin doruğuna çıkmaktır. amelenin ödediği 1.5 lira bir de sefa pezevengliği yapıyor. bin lan işte, 20 dakika ayakta gitsen ne olacak.
akbilini /kartını vs basmıştır. lakin diğer insanlar gibi hıncahıç otobüse binmek yerine * boş otobüs bekleyerek en makul hareketi yapmıştır. neden kalabalık,pandik mesafesi yakınlıkta olan insanların bindiği otobüse binsin ki? neden "biraz daha ilerler misin be ağbi " tribine girsin,sonra da sinek gibi cama yapışıp yolculuk etsin? ya da neden insanları rahatsız etsin? keşke herkes aynını yapabilecek iradeye sahip olsa. irade diyorum. çünkü millet öyle alışmış ki kalabalık otobüse binmeye,kendini alıkoyamıyor bunu yapmaktan. öyle alışmış ki balık istifi gibi dizilmeye ne yazık ki.. ne yapar bu cancağız. bekler durakta miss gibi boş otobüsü. nasılsa 5 dk'da bir gelmektedir. keşke sayıları artırılsa da fazla kalabalık olmasa şu metrobüsler.
istanbula ılk kez gelmıs yada metrobusle yenı tanısmıs ınsanda olabılır.
BiRAZ ATILGANSA BOŞ GELEN DiĞER METROBÜSE ATLAYACAK OLAN iNSANDIR. *