bugün

çocukluk günlerinde, kapının basamakta duranlara otomatik olarak çarptığını düşündürebilecek uyarı. * *
(bkz: basamakta durma otomatik kapi carpar)
istanbulda eğitimime başladığım ilk dönemlerde bir halk otobüsünün kapısında karşıma çıkan, allah çarpar cümlesine benzerliğiyle beni çok güldüren cümledir. hala her gördüğümde gülümserim. * ama kapıya dikkat etmek lazım yine de, zira hakkaten otomatiktir ve çarpar. *
(bkz: bi çarparım bi de otomatik kapı çarpar) *
(bkz: tehlike aninda muslugu ok yonunde ceviriniz)*
bu yazı, görüldügü yerlede "kapı" kelimesinin "P" harfine bir bacak çizilip "R" harfine dönüştürülmesi sonucu 15dk kadar gülünür, sonra unutulur gider. yıllar sonra belki bir sözlüge foruma filan anı diye yazılır.
-abi ne vuruyosun ya...
+konusma lan ben otmatik kapıyım çarparım...
otomatik kapıyı tanrı olarak benimsemiş insanın onunla alay edene söylemesi muhtemel çarpıcı söz.
(bkz: otomatik kapı böler)
anneye, babaya, dedeye, anneanneye, halaya, dayıya, ayıya, kıza, oğlana, sevgiliye, telefona vb. sinirlenildiğinde evden hışım içerisinde çıktığınızda otomatik olarak kapıyı çarpan alet. otomatik kapı çarpar. her eve lazım, büyük kolaylık.
(bkz: ihlas elektrikli su işiticisi)
eziklik uyandıran uyarı cümlesi. "önce ben açılacağim, geçme, hiç dinlemem, çarparım." gibi algılandığından; neredeyse, korkuyla karışık saygı duyulan kapıdır.
yanlış yazılmış bir uyarıdır zira otomatik kapı sadece sıkıştırır.
küçüklükte otomatik kapıyı elinin tersiyle iki tane çarpan koca göbekli bıyıklı bi amca sanmaya yol açabilen uyarı cümlesi. Amma tırsardım lan. *
(bkz: deneme yamulma yöntemi)
(bkz: çarpan şeyler)
(bkz: kariya dayanmayiniz)
otomatik kapılardan korkmama neden olan uyarı.
kaygısızlar da belediye otobusunde kapının tam önünde, askını itiraf etmeye hazırlanan elemanın agzından cıkan cümle.

- şeyy burcu.
+ evet eleman.
- şeyy.
+ bir sey mi diyeceksin?
- dikkat burcu otomatik kapı çarpar.
durmayınız azizim! hakikaten çarpınca perişan ediyor.
(bkz: cereyan)
çocukken elektrik çarpmasıyla ilgili olduğunu düşündüğüm, basamakta durduğum bir gün şahsıma çarpması sonucu ne demek istediklerini anladığım otobüs ve dolmuşlardaki uyarı yazısı.
14 eylül 2006 dan beri tek kelime edilmemiş başlık.
evet halen bu otomasyonun yan etkisi çarpmak.
çarpmayan otomatik kapı üretilsin artık madem teknoloji gelişti.
otomatik kapının çarpmasına yönelik uyarı cümlesi.
yalnız şöyle bir sıkıntı var. otomatik kapı çarpmaz. otomatik kapı sıkıştırır. he onu bir ayarlayalım da.
uyarıdır.

gece gece aklıma geldi.
aman dikkat çarpar.