bugün

evet efendim kişinin benim gibi böcek fobisi varsa gerilimli dakikalar yaşatır. Hele kol kadar uçan bir mahlukatsa sıçtığınızın resmidir. Siz kan ter içinde böceği takip edersiniz acaba bana yaklaşır, üstüme konar mı diye ama diğer insanlar sap gibi otururlar. Onların umursamazlığı gerilimi daha da artırır. Halbuki siz de dikkatleri o yaratığa çekseniz, aranızdan bir halk kahramanı çıksa öldürse hayvanı ama nerde? Kaçış hamlesi yaparsanız rezil olacağınızı düşünürsünüz. En temizi sakince düğmeye basmak ve inmektir.

Deepnot: entry i tekrar okuyunca farkettim oluşan gerilim bireylerle sınırlı kalmış. Ben isterdim ki tüm yolcular aynı anda yaşasın o gerilimi.
insana soğuk terler döktüren olaydır.
otobüsteki yaşlı ve şişman teyzenin çözeceği olaydır. Eline bir bez, kağıt birşey alır. Böceği bezle kavradığı camdan dışarı fıydırır. Ağzından korkma yavrum böcek yemez seni kelimeleri mutlaka dökülür.
böcekten korkan birden fazla insanın olması durumunda katliam gibi bir kazaya sebep olacaktır.

(bkz: allah korusun)
bu böcek sinek ve ya arı benzeriyse camın oralarda fütursuzca dışarıya çıkmaya çalışır. gerilime hacet kalmadan bir delikanlı duruma müdahale eder.
uçamayan bir böcekse yine bir şekilde kaçılabilitesi vardır ama kelebek fobisi olan birinin otobüste kelebek görmesi kadar vahimi de yoktur. en kötüsü de kelebekten korkabileceğine kimse ihtimal vermez.
(bkz: 220 volt)
bugün yine yaşadığım gerilimdir. ayakta kaldım lan boktan bir güve yüzünden.*
daha çok arı olarak karşınıza çıkar. herkesi tedirgin eder otobüste. aslında hayvanın derdi de bir an önce otobüsü terketmek olsa da açık olan camı bir türlü tutturamaz. sizinle birlikte kilometrelerce seyahat eder. insanların son durak dediği kör itin öldüğü bir yerde açık olan otobüs kapısından çıkar ama hala yaşıyorsa. genelde dörde katlanmış bir gazete darbesiyle otobüsten inemeden can teslim eder bu hayvancıklar. cesedi de uzun saçlı bir ablanın kafasına karışır gider.
güncel Önemli Başlıklar