bugün

yanınızda oturana yapabileceğiniz en güzel kıyaktır.
alın verin cinselliğe can verin açılımıdır.
belki bir iş çıkar düşüncesindeki erkektir.

(bkz: saygısızlık)
yaptığı iyiliğin karşılığını bekleyen, dolayısı ile asıl amacı iyilik yapmak olmayan, kişinin yapabileceği türden eylem.
gözünüze kestirdiğiniz kızı, yer vererek tavlamaya çalışmaktır. ama yer verdiğiniz kız oturmayıp, "o kadar yaşlı varken niye bana yer veriyon" diye çemkirirse rezil olduğunuzun resmidir. hemen kötü düşünmeyin, belki de kabul eder ve otururken size gülümser. o zaman da yaşlılar tarafından linç edilebilirsiniz. teyzeler çantalarıyla, amcalar bastonlarıyla, size girişebilir. belki de en iyisi hiç oturmamaktır. hey bi dakka, zaten senin sevgilin yok mu? ee ne demeye yer verip de kız tavlıcan, sie çakal seni.*
cemaatçilerin son trendi.
türbanlı genç kızlara yer veren orta yaşlı adam gördüm. yaşlı bir kadın da ayaktaydı üstelik.
ayıptır, hayvanlıktır, saygısızlıktır. s*kinden daha çok insanlığını düşünen kişinin yapmayacağı eylemdir.
farklı olanı yapma isteğinin dışa vurumudur. kişi alacağı tepkiyi bile bile toplumsal kurallarla dalgasını geçer.
Örneği fazlasıyla var.
hayatında hiç bir kadınla birlikte olamamış ya da doyumsuz* bir erkeğin layıkıyla yerine getirdiği davranıştır. doğrudan doğruya bir beklenti göstergesidir. yazıktır. 15 yaşındaki çocuğun 17 yaşındaki kıza yer verdiğini gördüm lan. ben utandım. bir de ondan beteri, yaşlı başlı adamların genç kızlara yer verişi var ki... ah sözlük ah.
ergenligin belirtisi hormanların cosması ile sabittir.
genç kızın da yeri yaşlıya vermesiyle bir yakınlığa vesile olabilecek hareket.
denk geldim acaip tuhafıma gitti ama yadırgamadım.
(bkz: ayip)
(bkz: ne ekersen onu biçersin)