bugün

Gerekli iç huzur sağlanıp uygulandığı takdirde verimli olan eylem.
istanbul Ardahan arası seyahat ederken. Yolları, köyleri, kasabaları izleye izleye gidiyorum bir süre sonra öyle bir uyku bastırdı ki. S..mişim yolunu köyünü diyip bir güzel uyudum. Gözümü Kars'ta açtım.
Kafayı cama yaslasan tak tak tak vuruyor. Arkadaki rahatsız olur diye Geri yaslayamıyorsun koltuğu Haliyle geriye de yaslanamıyorsun. Zulümdür.
Yıllar önce 22 saat süren bir otobüs yolculuğu yaptım. Ben de otobüste asla uyumam yea diyordum. 22 saat yol olunca sırf vakit hızlı geçsin diye uyuyorsun. Uyuyabilmek için kendine ninni falan söylüyorsun öyle diyeyim.
Harika bir şekilde yapamadığım eylem. Asla uyuyamıyorum. otururken nasıl uyuyosunuz siz amk? Yatarken yıkanmak gibi bişey benim için.

Misal şimdi 9 saatlik bir otobüs yolculuğunun 4. Saatindeyim ve olmuyor. Olamıyor.
Aktarmada yapılırsa sıkıntı çıkabiliyor. Test edildi onaylandı. Hayatımda ilk kez bir yolculukta uyudum onda da afyon dinar garajında uyandım.
iettlerde çok zor. cama çarptıkça titreşim oluyor, safi başağrısı. şehirler arasında daha zor uyuyunca yolu izlemekten mahrum oluyorsun.
cam kenarında oturuluyorsa kafa cama yaslanır, tak tak taka da taak tak taaak nidalarıyla kafayı cama çarpa çarpa, nöronları zike zike yol boyunca uyunur.
Ulan nasıl uyuyosunuz be, hiç mi dert tasa yok kardeşim çok gamsız bu millet yaa.
Şehir içi yolculukta uyuduğumda ineceğim durağa yaklaşınca tuhaf bi şekilde derin rüyalardan uyanıyorum.
Kişinin otobüste uyuması durumudur. Daha çok şehirlerarası yolculuklarda bu durum gerçekleşir ve genellik 1 saat uyunduktan sonra uyanılır.
Şu saatte işten çıktım zincirlikuyudan bindim şirinevlere gidiyorum inşallah uyuya kalmam.
Ben cam kenarindaysam affetmem direk uyurum gerci koridordada uyumustum birkac kez ama orda kafam dusuyor direk agzim yuzum yamuluyor rahat edemiyorum. En onde oturuyorsam o masa gibi seye direk kafami koyarim (lisede sirada uyudugumuz pozisyon) en az 3 4 saat uyurum oyle liseden aliskanlik.
Gıpta ediyorum öyle insanlara. Ben yapamıyorum arkadas. O değil de uzun yolculuklarda zombi gibi oluyorum.
son durakta inen için muazzam bir olaydır. okul sırasındaki mükemmel uyku gibi gelir.
Şehir içi otobüslerde korkudan yapamadığım eylemdir. Uyuyakalır da durağı kaçırırsam diye.
Yeni uyandım.

görsel .
metro turizm ise çok büyük risktir.

uyumayın uyutmayın.
Bazen yanımdaki güzel kadının bazen de yakışıklı bir abinin omuzlarında uyandığım uyumaklardır. Beni çirkinliklerden koruyan bir dünya.
Hiç beceremediğim eylemdir. Yapanlara da gıpta ile bakarım hep.
lise sona giderken benden beş yaş olabilir bilmiyorum büyük bir adamın omzunda uyumuştum Ama ben uyumuşum kafam düşmüş romantik akımlara sokmayın şimdi beni tamamen andavallık.
sonra suratınıza fokur fokur.

tehlikeli eylemdir. birde metro turizm deyseniz.
Hep hayret etmişimdir otobüste ben bir kaç saniye bile gözümü dinlendiremezken insanlar nasil horlayarak uyuyor diye hakikaten uyku ilacı falan mı içiyorlar anlamıyorum.
yapamadığım hareket.yolculuk boyunca insanları izliyorum.
Kısın cok güzel olur da, yaz mevsiminde dert.
Uzun yolculuklarda bile zor yaptığım eylemdir. Fakat uyuyabilirsem uyandığımda varmış olduğumuzda mutlu olurum.