bugün

otobüsten inince arkadan, "pardon baağyan biz az önce göz göze geldiydik, siz de bana boş değilsiniz, tanışabilir miyiz?" cümlesini duyma olasılığını barındıran göz kontağı.
zengin ve güzel bir kız için anlamı aşk olabilecek bir durumdur, zira

(bkz: zengin ve güzel kızların birlikte oldukları adamların kro olma sorunsalı)
(bkz: ota boka sorunsal diyen insan modeli)
(bkz: ota boka model diyen insan modeli)
(bkz: paradoks)
(bkz: kendi kendine ayar vermek)
(bkz: manik depresif)
hemen baska bir yere bakmayi gerektiren an, aman ha uzun uzun bakma yoksa seni helali beliyebilir. *
yolculuk boyunca kıro seni izlediğinden dolayı bu durum kaçınılmazdır.
(bkz: otobuste kroyla got gote gelmek)
zehirlenme durumudur. derhal başka bir yöne bakılmalıdır. kıroluğun bulaşıcılığı vardır.
pozisyon itibarı ile göz göze gelindiğinden, pek tehlikeli olmayan durumdur.

ya arkanda olsaydı. puuu! puuu! puuuu! allah korusun!!

(bkz: fortçu)
(bkz: kro mro o da insan)
otobüste nereye bakacağınızı bilememenin verdiği bir gafletle sizi yolculuk boyunca izleyen biriyle göz göze gelme durumudur. o an "allaaahh, yandık şimdi bu bir anlık bakışmayla ümitlenmiştir" diye içinizden geçirmeniz muhtemel olan bir cümledir. siz bakmamaya gayret gösterdikçe o daha da bakar, eğer kıronun görüş alanından çıktığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, o ne yapar ne eder, eğilir, domalır vs. mutlaka o kıro bakışlarını sizin üzerinizde gezdirmeye devam edecektir. otobüsten insen inilmez, kıroya bindirsen bindirilmez öyle bi durumdur işte.
iç ses:şu adam niye bana bakıyo lan
iç ses:sanki zikcek lavuk
iç ses:zaten hep böyle adamlar sonunda ibne oluyo
iç ses:en yakın durakta ineyimde şu dötü kurtarayım bari.
dış ses:basar mısınz?
kro:burda mı?
dış ses:yok abi yanlış anladın sen beni düğmeye basar mısın?
dış ses:abi valla bak o anlamda demedim.
goz goze gelen kisi erkek ise, iki erkek de aynı kıza bakıyor demektir. artık düello anıdır.

(bkz: erkeklerdeki hayvansal içgüdüler)
akabinde hemencecik gözlerinizi kaçırmanız gereken hadisedir. böyle anlarda kişinin gülme krizine girmesi de olasıdır. bizzat benim başıma gelmiştir. gülme sonucunda yanlış anlayan şahsın sizi otobüsten indikten sonra takip edip yanınıza gelip "tanışabilir miyiz bayğan?" demesi de muhtemeldir. işi sıkıya alıp göz göze gelmekten kaçınmak güzel bir yoldur.
teleferik dolmusunda meydana gelme olasılığı yüksek olan göz çakışmasıdır.
ehohahaha bu da benden dedirtecek ve nerelisinle devamı uzun muhabetleri başlatacak capturedır.
(bkz: otobüste kroyla hiç göz göze gelmedim ben, güzel yarim)