bugün

arkadakinin enseye roberto carlos olsa hapşıramaz siz nasıl yapıyorsunuz ilginç doğrusu.
en arkada oturmuyorsa en kısa zamanda arka koltuğundaki insanın kalkması gözlenerek arkasına geçilip hapşırılması gereken insandır.

empati önemlidir her zaman...
tekmelerin havada uçuşacağı bir kavganın sebebi olabilecek mevzu.
insanin ensesinde agzi olsa da cok yasa diyerek, iyi dilekte bulunulasi istenen insandir.
insanı arabası olduğuna şükrettiren hadisedir.
olaya birde beterin beteri var mantığıyla bakmak lazım. sonuçta enseye kusulmasından iyidir.
hapşırma esnasında kafanın öne gitmesiyle güç alan dışkımsının deriye yapışma anı.
hapşıran kişeye çok yaşa dememek için bir nedendir.
bazı kimliği belirsiz kişilerin otobüse ayı gibi binip ayaklarını hızlı hızlı yere vurması sonucuyla atmosferde yoğunlaşan tozun vatandaş'ın burnuna dolması akabinde bilinç dışı gerçekleştirdiği eylemdir.
görgüsüzlüktür.
hadi bunu yaptı hem de uyurken ama insan bir özür dilemez mi? sinirden kendimi zor tuttum.
sen anandan yine doğardın amma
enseme niye hapşırıyon şerefsiz?
kavga sebebidir.
ardından ayağa kalkıp arkayı dönüp üstüne kusulması gerekir.
arkadaki yolcu isen öndekinin enseye yapışanı izlemek hoş olacaktır. *
Beterin beteri vardırdan yola çıkarak , hapşırırken arkasına sahip olamayıp osuranı da vardır ki bu durumda ortamın sıcak ve havanın da bunaltı olması'ndan dolayı ilk durakta inilip yaklaşık yarım saatcik bir sonraki otobüs beklenir ve bu bekleme sırası'nda en akla gelmedik beddualar edilir. *
Sık rastlanan bir tür erken boşalma sorunudur. Bu türünün tedavisi olanaksızdır.
çok yaşa yerine '' daha yaşama ulan '' lafının hakedilmesidir.
kız olunca toplumda ezmek erkekliğe yakışmıyor tabi.
erkek olursa (bkz: sıçaydın birader)
ebeveyninin kucağındaki bebek ve küçük cocuklar çok yaparlar bunu. birşey de diyemezsiniz.

en iyisi mümkün olduğunca arkaya oturup, tanrıdan şans dilemek.
dağdan inmiş ayı dır tanımlanması yapılacak kişidir.
öğrencilik zamanında, otobüste ayakta duran bir adamın kendi hizasında oturarak camdan masum masum dışarıyı izleyen bir kızcağızın üzerine pardon oturabiliiiiooouuurrggghhh diyerek kustuğunu görmüş iki göze sahip bir insan olarak çok yadırgamadığım ancak yine de yaşanmasını temenni etmediğim bir olaydır.
hapşırmak ne ki basit kalır denilir, arkadan enseme kusulmuş durum yaşanmıştır. psikolojik yardım aldım, ama hastaneye gidene kadar "beni öldürün "diye yalvarmışım hiç hatırlamadan. düşünebiliyomusunuz olayı hiç tanımadığınız kadının biri foş diye arkadan öne fışkırtarak kusuyor ve o öndeki insan sizsiniz. lanet olsun, allah belanı versin kahpe kadın.
(bkz: ön koltuktaki yolcunun osurması) *
Bizzat yaşanmışlığı vardır.
Kadıköy'den Kızıltoprak'a giderken. Kış ayında bir akşam vakti.
Yaşlıca bir hanım hapşırdı ve ağzını kapatmaya yetişemedi.
Neyse, mendil verdiler sildik falan.
Hanımefendi çok utandı. Özür diledi defalarca. Ben onun utanmasından ezildim rahatlatmaya çalıştım arkamı döndüm önemli değil insanlık hali takmayın kafanıza derken teyze yüzüme hapşırdı.
Önüme döndüm ve sustum.
o ki falakaya yatırılası
o ki zopalarla dövülesi
o ki ensesine şaplak götüne parmak atılası
o ki üzerine işenesi
o ki otobüslere ikinci bir emre kadar alınmayası
o ki ayakta seyahat ettirilesi
o ki yerin dibine batası, ölesi..