bugün

arada bir yapılan ama yetmeyen devamı beyaz masa'da çağrı merkezinde telefona bakan kızla gerçekleştirilen rutindir, kavga sebebi inerken otobüsün harekete geçmesi. değil kavga dayak hak ediyor bunu yapan şoförler.
Müsait bir yerde indirmesiyle sonuçlanır. Ama ne kadar müsait olur bilemem.
fıtratında orospu çocukluğu olan şoförler yüzünden yapılandır.

başımdan geçen taze bir olayı anlatayım;
sabahın erken saatlerinde üzerinde oturduğum caddeye asfalt atıldı ve öğlene doğru çalışma sona erdi. benim de saat 15.00 gibi otobüse binmem lazım yetişmem gereken bir yer var. aslında arabam da var ama mesafe dehşet uzun olduğu için tek başıma 10 katı bilet parası artı otopark parası vermeyim diye bu sikindirik ulaşım yolunu tercih ettim. indim durakta bekliyorum bir yandan da gps üzerinden takip ediyorum kaç dakika sonra gelecek otobüs diye. baktım beklediğim araç sola döndükten sonra benim sokağımda. hazırladım kartı falan önceden. aradan 3 dakika geçti otobüs falan yok. açtım tekrar haritayı baktım ibnenin evladı sağa dönmüş gitmiş. bir sonraki otobüse 40 dakika var. cinim tepeme çıktı. bindim arabaya takip ettim lavuğu durdum önünde. ilk önce insan gibi sordum;

+ hayırlı işler. x ortaokulunun yanındaki caddeye neden dönmediniz acaba?
- görmedin mi yol gapalıydı
+ gördüm evet sabah asfalt çalışması vardı ama şimdi trafik açık başka hattan otobüsler bile geçiyor.
- evinin önündeki çalışmayı görmüyon mu?
+ bak orda o kadar insan mağdur oluyor sen bahane ediyosun yolun açık olduğunu herkes biliyor.
- bak bomboş gelmişsin alaydın 5-6 kişi taşısaydın
burda benim şalter attı.
+ otobüsü kullanan sensin 150 kişiyi taşımakla sen yükümlüsün.
- de hadi çek arabanı
+ şikayet edecem seni
- nereye edersen et... (burda uzaklaşıyorum arkada anırıyo)

biniyorum arabaya hareket ediyorum. bu sikik solumdan geçiyor ve bir anda önüme kırıyor koca otobüsü. ben son anda çarpmadan kurtuluyorum ve tekrar sağından yoluma devam ediyorum. bakıyorum ki bu lavuk inmiş otobüsten üstüme yürüyor. tam yanındayken kapıyı açmaya çalışıyor iki de küfür savuruyor. ben arabayı şoförün ve yancısı yolcuların üstüne son hız sürüp uzaklaşıyorum beladan.

daha sonra polis, jandarma, belediye ne bok varsa hepsini arıyorum. akşama karakolda ifade verecek bu yazar arkadaşınız.

ha ifşa edeyim bu dallamayı bu arada: 06 EJ 268 - 1999 model mercedes otobüs ankara birinci bölgede çalışıyor.