bugün

tesadüften midir şanssızlıktan mıdır yoksa herkes benim gibi düşündüğü için kimse oturmadığından mıdır nedir hep boş olan koltuklardır.

zaten nefret edilir o koltuklardan. frene basınca ön kapıya doğru, gaza basınca da orta kapıya doğru niyetlenilir. ayrıca o koltuklara hep çok iri teyzeler oturur. her zaman pazardan gelen bu teyzeler bütün poşetlerini yanlarına koyarlar ki siz otururken kıçınıza pırasa girsin diye. aslında bu teyzeler pazardan gelmez. onlar kadrolu belediye çalışanlarıdır. pazar poşetleri ile otobüslerde yer kaplamak görevindedirler. ben bunu gördüm.*

bir de dikkat edilirse bu koltuklar hep bıçakla deşilmiştir. aslında bunu yapanlar serseriler tinerciler değil gizli gizli bu koltuklara nefret besleyen gencecik insanlardır.*
gereksiz iki yada daha cok insanın yakınlasmasını saglayan genelde yanına oturan ya kokar yada antipatik olur gereksiz bir uygulama iste iEtt
oturanların ayakkabılarında yaklaşık 23 tane (bkz: kusuratli sayi verince inandirici olmak) ayak izi olmasına neden olan, ayrıca ayak parmaklarında geçici rahatsızlanmalara sebebiyet veren, en önemlisi önünüzde ayakta duran insanların tam en bakılmayacak yerleri ile aynı hizaya gelen gözlerin ne tarafa çevrileceği kararsızlığı tüm yan koltuk saflarının birbirlerinin omuzlarının üzerinden arkalarındaki pencereden dışarıya bakmalarına neden olan koltuklardır.
bu koltukta oturan insanların kafalarını önlerine eğmeleri ve elde okunacak ne varsa, kitap, ders notu, hiç farketmez, yolculuk boyunca bol bol okumaları gerekmektedir.
büyük ihtimalle ayakta daha fazla yolcu taşıma amacı ile yerleştirilmiş koltuklardır. bu koltuklarda yolculuk etmek her ne kadar sıkıcı olsada ayakta duran yolcuları izlemek ve karakter analizleri yapmak için birebirdir.