bugün

endemik türlerdir. özel koşullarda özel ortamlarda yetişirler. benim en hoşuma giden tarafı da, bunu yaptıklarında kendilerinin bir şey olduklarını sanmalarıdır. peki ama senin önerin ne?

- amerikan kuyrukçuluğuna mahkum seks özgürlüğü!

başka bir teklifin var mı?
dü$manlık değil de, mantıksızlıklarını dile getirmeyi normal bulan türlerdir. normaldir.
osmanlı soyundan insanlar haremde karı kız kovalarken kendi ataları tarlada sipahi besleyen ezilen köylülerdir. bu adaletsizliği dile getirmek isterler.
insanları gericilikle yaftalayan insan tipidir. halbuki bilmezlermi murdar bir halden muhteşem bir maziye kanatlanmak her namuslu insanın dileği olmalıdır.
ideolojisi doğrultusunda hareket eden türlerdir.

demokrasi böyle türleri hazmetmeyi bilmeyi gerektirir. her türlü insan olacaktır. öylesi de olacaktır. n´apalımdır...illa kendi düşüncemize uymayan herkesle ağız dalaşına mı, girelimdir?...hayır, girmeyelimdir. senin ideolojin sana benimkisi de bana, diyelimdir.

hem sonra , ben onunla tartışınca o görüşlerini değiştirecek midir?...hayır, değiştirmeyecektir. sen o öyle düşününce osmanlıya nasıl düşman kesilmiyorsan, o da osmanlı dostu olmayacaktır. e bu durumda, herkes kendi değer yargılarına binaen yaşar. demokrasiler böyle işler. yapcak bir şey yoktur.
Genelde Türkiye'de bir düşünceye karşı çıktığında sana aydın gözüyle bakarlar. Bazıları ise kendini farklı göstermek için bunu yapıyordur.
(bkz: kemalistler)