bugün

tutma oğlum bana mı tutuyon denebilecek zattır.
hem zaten bu oruç sen bir taraflarına sahip ol diye tutuluyor beceremiyorsan tutmayacaksın.
Gözümün önünde yeme içme diyenleri var bir de sikiklere bak
Tehlikeli olabilendir.
Yaz sıcaklarında hele kuduz gibi 192837456 hızla gaza basarlar.
orucu sakatlar. oysa ki oruç tutan insan her şeyi ile onu tutan, ona inanan insan olmalıdır.
antarktik veya tropik koşullarda fark etmeksizin ay çok üşüdüm kapatın şu klimayı kadın insanıyla yarışır.
Oruç bünye meselesi. Bünyesine güvenmeyen insan tutmasın. Sonra sağa sola bulaşıp elimde kalacak.
orucun mantığını kavrayamamış insandır.

Amaç belli bir saate kadar mideyi boş tutmak değil be kardeşim. diline-beline hâkim olamıyorsan, önüne gelenin kalbini kırıyorsan oruç mu tutmuş oldun şimdi?
bu insanla geçen sene tanıştım. yolda su içerek gidiyordum arkadan bana bağırdı. 'ramazan ramazan'. her halde o daha oruç tutmanın aç kalmak olduğunu değil, aslında nefsine hakim olma imtahanıdır.
pezevenge zorla tutturuyorlar sanki.

t: orucu çok yanlış anlamış kişidir.
dayaklıktır..

eşşek sudan gelinceye kadar dövülmekle beraber eşşeğin de sudan gelmemesi bir şekilde sağlanmalıdır..

bidonlara su fln doldursun eşşek bey, çalışsın biraz..
saygıda kusur edilmemesi gereken sinirlendiği anda yanından uzaklaşılması gereken kişidir. sizde oruçlu insanlara kaba davranmayın ayılık yapmayın kibar efendi uslu cocuklar olun. evet..
Orucun zaafiyetler için tutulduğunu bilmeyen işkembe insanıdır. Açlık, bunu sana her an hatırlatmak için demek lazım da kime.
Ağzını yüzünü kırasım gelir böyle tiplerin.