bugün

Oruç tutturmayan komutan da askeri düzenin aksamamasını ve askerlerinin sağlığını düşünüyor olabilir. Densizlikle alakası yok. Askeri düzen, ülkenin korunması alt üst olabilir.
vatan savunmasında, eğitim esnasında oruç tutarak eğitim faaliyetinin tamamlanamaması ve ya eksik kalması sonucu askerin fiziksel gelişiminde bir engel olacaksa tabiki tutturmaz. askerlik lan bu kutsal görev zaten. oruç tutmasan da tutmuş kadar olursun merak etme.
Birinci dünya savaşı esnasındaki Osmanlı komutanlarıdır.

Bununla beraber operasyon bölgesi olmadığı takdirde barış zamanında normal kışlada oturan acemiliğini tamamlamış askerine oruç tutturmayan komutan yoktur. Böyle uydurmalar da Türk düşmanlarının uydurmalarıdır.
ak parti iktidarıyla yerini nefes aldırmayan,savaştan savaşa yollayan komutanlara bırakmıştır/bırakacaktır.her muktedir aynı bok,öyle ya da böyle,islami usule uygun veya değil,çakıyor.

görev değişikliği yapan komutandır.
yıllardır, Türk ordusunu din düşmanı gibi lanse etmeye çalışanların, nafile çabalarından biridir.
oruç tutmayın diyen bir komutan henüz görülmedi.

şahit olduğum şöyle bir durum var;

komutan: ''arkadaşlar malumunuz yarın ramazan ayının 1. günü isteyen oruç tutabilir, fakat hiç kimse oruçlu olduğu için özel muamele beklemesin, günlük işler (eğitim, spor v.s )aynen devam edecektir''

askerlik görevini yerine getirirken oruç tutmak gerçekten zordur.