bugün

türkiyede en çok günah işlenen şehrin izmir olmasından ötürü aslında şaşırılmaması gereken, doğru yolu bulması için çaba sarfedilmesi gereken izmirli kızdır.

geçen sene ramazan ayında iş için izmir'e gitmek durumunda kalmıştım. beni bilen bilir, normalde mecbur kalmadıkça gitmem o imansız şehire. ama iş olunca gidiyor insan mecburen. neyse. uçaktan inmiş ve çıkışa doğru ilerlemekteydim. o sıra telefonumu açtım ve telefonu açar açmaz beni karşılayacak olan arkadaş arayıp yarım saat gecikeceğini söyledi. ben de dışarıda 1-2 sigara içer zaman geçiririm derken havaş otobüsünün kalkmak üzere olduğunu gördüm. normalde sosyal statüsü düşük insanların bindiği toplu taşıma araçları ile işim olmaz fakat o an dışarıda dikilmek sureti ile beklemek zor geldiğinden bindim otobüse. boş koltuklardan birine oturdum. önümde izmirli oldukları göğüs dekolteli kıyafetlerinden belli olan, bir karışlık kumaş parçasından bozma mini etekleri ile orasını burasını herkese teşhir eden iki kız oturmaktaydı. kulaklığım bozulduğu için telefonumdan müzik dinleyemedim ve mecburen sessiz otobüste o ahlaksız iki kızın muhabbetine kulak misafiri oldum.

kızlardan kısa saçlı leopar desenli badili olanı diğerine 'bu aralar yediğime içtiğime dikkat edemiyorum, sağlığım çok bozuldu.' gibilerinden birşeyler söyledi. diğeri de seni bir doktora götürelim gibilerinden zırvalarken araya ben girdim ve kızın yüzüne bakarak sizin ilacınız oruç dedim. oruç sizin bu durumunuzu düzeltmenize yardımcı olabilir diye de ekledim.

ikisi de bir süre şaşkın şaşkın bana baktılar. sonra leopar desenli olan bombayı patlattı:

'oruç dediğiniz şeay iskambil oyunu falan mıığaa? eğer öyleyse ben hastayım, can sıkıntıma ilaç aramıyorum tamam mıığğaa?' dedi.

büyük ihtimalle oruç ile briç'i birbirine karıştırmıştı bu hanım kızımız...

ben ise dumur olmuş, şöföre hemen otobüsü durdurmasını emretmiş ve hemen otobüsten inmiştim. çünkü böyle imansız ve cahil izmirli insanlarla aynı otobüse binmektense gideceğim o kilometrelerce yolu yürürüm daha iyiydi...
götün başın oynuyor, yardım edilmesi gerek diyorsun ama duyar duymaz da atarlanıp otobüsten dışarı atıyorsun kendini arkadaş, bambaşkaymışsın.
güldüren güldürürken düşündüren kızdır. evet.