bugün

su götürmez bir gerçek. islam ile demokrasinin asla paralel olamayacağını tekrar tekrar görüyoruz. islam bir yaşayışın ötesine itelenmeye çalışıldığında böyle rezillikler olabiliyor.
islamla ilgili olmasa da gerçek olan bir durumudur. yani islamın çarptırılmasıyla ilgilidir tıpkı orta çağ avrupası gibi.
ister çarpıtılması deyin ister yanlış yorumlama deyin bu durum asla yumuşamaz bu uzayda kardeşim.
bağzı insancıkların dinlerini son hadde kadar korkakça somutlaştırma çabası içinde oluşunun getirisi. korkusunun ve şüphesinin inandığının gerçek olmama ihtimalini beslemesi bu insancığın ağzından köpükler saçmasına sebep olur. dinlerin anti-depresan etkisini, plaseboitik fonksiyonunu da unutturur bu insanlar, tüm dünyaya... sen açık gezme, cihad! dıkşın! sen içki içme, cihad! dıkşın! sen sevişme recm edin! hüloğ!.. sen yakışıklısın, sen güzelsin, sen zekisin, sen bilim adına çalıştın, sen felsefe adına çalıştın, sen modern bir dünya adına çalıştın, sen barışçısın, sen üstünsün... aaaah sen sen sen hepiniz geberin cihad dıkşın! hüloğ! çekemiyorum müslümanlığı, yayılıyor tüm dünyaya!..
Gelmiş gene "islam yanlış yorumlanıyor" 'cular.

Kardeşim, bi kavramı dünyada ona inanan hiç kimse doğru yorumlamamışsa. O kavramda arayacaksın hatayı. insanlarda değil.

Allahın emri lan bunlar sonuçta. Nasıl herkes yanlış yorumluyor.

Ben askerde benim komutanımın emirlerini hiç yanlış yorumladığımı hatırlamıyorum.

Emir lan bu.
(bkz: islam ın emperyalizmin bir kolu haline gelmesi)
kesinlikle ezbere söylenen bir cümledir. şöyle bir gerçek var ki ister kabul edin ister yalan deyin ama hiç bir islam dinini benimsemiş ülke başka ülkelerin etkisi ve baskısı olmadan aynı dine sahip olduğu ülkede huzur bozmaz ya da saldırmaz.

mantıklı düşününce bunu yapmak için bir nedeni de yok. eskiden çok savaş yapmışlar diyenler olacaktır ama eskiden şuan ki düzen yoktu. şimdi türkiye hiç bir dış baskı altında kalmasa neden suriyeyi karıştırsın, 2 yıl önce gayet iyi ilişkileri vardı neden bozsun?

türkiye iranla niye zıtlaşsın dış bir güç olmasa karşılıklı çıkarları doğrultusunda daha iyi anlaşmazlar mı? en basitinden türkiye daha ucuza enerji* ithal etmez mi?

bence asıl söylenmesi gereken laf şu:
'' sadece orta doğunun değil bütün dünyanın tek sorunu hristiyanlığı benimsemiş faşist ve emperyalist ülkelerdir.''
yanlış önermedir. asıl problem avrupa ve amerikanın islam fobisidir. islam ülkeleri demokratik yaşayabilirler, yeter ki her işe burnunu sokan amerika ve avrupalılar olmasın.
söz konusu değildir.

ortadoğu nun en büyük problemi sahip olduğu petrol ve güç için para için emperyalistlere göt verebilecek yöneticilerdir.
islam dininden zerre anlamayan oradan buradan duydugu zirvalara inanan kisi sacmalamasi. yahu sorarim size dunyanin hangi ulkesinde ciddi anlam da islam dinine gore bir hayat surduruluyor? cevap basit, hicbirinde. orta dogunun tek ve en buyuk sorunu cehalet ve tembelliktir!
bazı atgözlüklü, beyaz ırk korkusundan donlarını çürütmüş insanlar tarafından yanlış yorumlanan gerçek. yıllardır açıkça gördüğümüz başka bir gerçek ise orta doğu petrolüne ve bütün zenginliğine(!) rağmen emperyalist güçlerin kucağında hoplamaktan vaz geçememiştir. sebebi halkının cahilliği ve zayıflığıdır. "gerçek islam bu değil hühü" olayı bayat, artık komik gelmiyor. ayrıca hristiyan ülkeler bizi sevmiyor da güzel mizah olmuş, nerenizden çıkarttıysanız oranıza sağlık.
doğru olabilmesi yüksek ihtimaldir, müslümanlık zirvesini 1700 lu yıllarda görmüştür, ondan sonra çağa ayak uyduramamistir, dünya da en fazla insan -çoğunlukla mezhep kökenli olaylardan- dolayı öldürülür, 21. yüzyılda mezhep yüzünden birbirini öldüren insanlar bana ortaçağ avrupasını hatırlatıyor, çoğu ülke islam ı terör dini olarak görmekte ve bu gerçekten rahatsızlık verici. kurtuluş ise dini hayatı gündelik hayattan, iş hayatından, okul hayatından uzak tutmak. dogmatik duygular boş vakitlerde yapılmalı, eğer allah için bir şey yapmak istiyorsanız çalışın, okuyun, araştırın, ben ülkemi nasıl geliştirip muassir medeniyet seviyesine çıkarırım diye düşünün.
ortadoğunun en büyük problemi, güçlü silahları ve bilim insanlarının olmamasıdır. islam ın bunda etkisi varmıdır maalesef vardır.

çünkü islam ülkeleri everensel kuran dan ayrılıp arabi kuran ı benimsemişlerdir, bu da onların sonunu hazırlamaktadır. tıpkı osmanlı nın sonunu hazırladığı gibi.

avrupa ve abd nin neden akp hükümetine destek verdiğini umarım şimdi anlamışsınızdır. eğer anlamayanlar varsa küçük bir ipucu verelim; cahil ve aydınlanmamış müslüman ülkeler özellikle de türkler hristiyan dünyasının en büyük ülküsüdür.
hemde yüzyıllardan beri süregelen problem.
oradaki halkın islamiyeti anlayamayan yobazlar olmasıdır. islamiyette şiddet, terör ve diktatörlük yoktur.
ortadoğu'nun en büyük problemi islam değil, yozlaşmış islamdır. allah-u ekber diyerek birileri ölsün diye füze fırlatmak sizce mantıklı mı lan?
islam kelimesini abdest almadan ağzına alanların amiyane tespitidir.

islam'ı yaşayan insanlar kıçlarından uydurup yaşıyolarsa Allah'ın suçu ne, peygamberin suçu ne, kur'anın suçu ne bunda?
köprüaltındaki ayyaş adamlar bile sizden bin kat daha iyi tespit yapıyo.
gerçek islam'dan bihaber insan tespitidir. değil ortadoğu, bütün dünya islam'ı hakkıyla yaşayabilse dünya'mız cennet olur cennet. ama sen en basitinden kafası maskeli militanların Allah'ın adını o pis ağızlarına alarak kafa kesmelerini islam ile bağdaştırabiliyorsan o senin kafanın güzelliği canım. bugün ortadoğu'da bir problem varsa o da sizin hayranı olduğunuz batı devletlerin ortadoğu aşkı yüzünden ortadoğu'da çıkardıkları fitnedir, binaenaleyh savaştır.
Senin kuranın onları nerede yakalarsanız öldürün desin(bakara:191), Size kısas farz kılındı desin(bakara:178), Allah ve Resulüne savaş açanların cezası öldürülmeleri veya asılmaları yahut sağ elleri ile sol ayaklarının kesilmesi yahutta bulundukları yerden sürülmesi desin (maide:33),sende sonra kalk yok efendim araplar kuranı anlamıyor, yanlış yorumluyor bıdı.. bıdı.... Şurada kuranı savunan kaç kişi açıkta okumuştur acaba kuranı? Zaten arap kendi dilinde kendine inmiş kitabı anlamıyor, he bi sen anlıyorsun a.k.!!!!! Arap kuranı gayette doğru anlıyor, ona göre hareket ediyor. Kuran lafın kısacası benden olmayanın git anasını belle diyor, onlarda dünyanın anasını ağlatıyor. Sizde burada inandığım dine laf gelmesin diye şekilden şekle gidiyorsunuz, olan bu. Ne bir hakaret, ne bir aşağılamam var, olan tek şey kuranın yazdıklarıyla örnek vermem. He şimdi basın eksiyi...
doğru önermedir. doğru olmasının sebebi islam'ın kötü bir din olması asla değildir. sebebi, götten uydurma hurafeleri dinle bağdaştırarak hareket eden dalyaraklardır. islam, sakal uzatıp sarık takmak, devamlı tekbir getirmek, farklı görüşteki insanları öldürmek midir? elbette değildir. ama baştaki iktidar meraklısı şeref yoksunları, "bize saldıracaklar, islam'ı yıkacaklar, suçlu-suçsuz bütün müslümanları öldürecekler" gibi sadece dini kullanarak iktidarını korumaya çalışırsa, insanlar da buna karşı her türlü savaşı verirler. çünkü eğitimsizler. bin ladin bile abd saldırısından sonra cihad çağrısı yaptı amk. maalesef bu çağrıya uyanlar da oldu. beynini siktiklerim; cihad sadece ve tamamen islam'a yönelik bir saldırı olursa gerçekleşir. hem sen saldırıyorsun, hem de cihad istiyorsun. manyak mısın lan?

batı, ortadoğu'yu istiyor hacı bu bir gerçek. ve bir şekilde istediklerini de alacaklar gibi görünüyor. asıl amaç, rusya ve çin'e yaklaşarak, bu iki süper gücün güçlerini biraz olsun azaltmak ve yer altı kaynaklarını kullanmak. amaç islam'ı bitirmek falan değil. islam'ın tamamen yok edilmesi ile abd'nin veya ingiltere'nin eline ne geçecek? bu adamlar parayla çalışır. din de, iman da paradır bunlar için. merak etmeyin kimsenin dinine zeval gelmez.

ha, ben ülkemi savunmak istiyorum, yabancılar gelip benim kaynaklarımı kullanmasın, benim sokaklarımda dolaşmasın vs. diyorsan; bak o zaman haklısın. sokaklar senindir.
o zaman isa sizi korusun ve kutsasın beyler.
ortadoğu'nun en büyük problemi israil'dir.
islamı dört dörtlük yaşayamayanların yapmış olduğu tespittir.
kısmen yanlış önermedir, aslında ortadoğunun en büyük problemi ortada kalmasıdır. okyanusa bakan cephen yoksa ne askeri nede teknolojik açıdan gelişmen zordur.

nükleer santral yapsan, kapalı denizini ısıtır doğal yaşamı tehtit edersin, denizaltı uçak gemisi yapsan boğaz ülkelerinden izin almadan yada onlara çaktırmadan dışarı çıkamaz acil durumda boğaz kapanır geri dönemezsin. okyanusa kıyın var da ne oluyor? işte burada da tembellik devreye giriyor. arap tembelliği islam konusu da olaya burada dahil oluyor.

(bkz: etrafı sarılmak)
recep tayyip erdoğan'ı görmeyen kişi beyanatı.