(bilgi notu: oray eğin'i akşam gazetesine alan da köşe yazarı yapan da serdar turgut'tur. yani eskilerin deyimiyle, serdar turgut, bir anlamda oray eğin'in velinimetidir. oray eğin'in saldirgan üslubunu besleyip büyüten de elbette serdar turgut olmuştur. bu iki eski dost, bugün ayni şeyleri düşünüyorlar aslında: ikisi de garip bir evrim geçirerek şiddetli akp muhaklifi iken akp sempatizanı gibi oluverdiler. peki ikisi de düşünce değiştirip aynı yere gelmişlerse, aynı şekilde düşünüyorlarsa neden kavga ediyorlar? okuyun, siz nedenini anlamaya çalışın:)
* * * * * * * *
2010 yılının aralık ayında oray eğin, "kendi kendini bitiren bir köşe yazarı varsa o da serdar turgut. adeta yok oldu. düşünün, ben bile yazılarını okumaz, okumak istemez hale geldim" diye yazıyordu.
---------------------
son yıllarda kendi kendini bitiren bir köşe yazarı varsa o da serdar turgut. adeta yok oldu. düşünün, ben bile yazılarını okumaz, okumak istemez hale geldim.

bunun birkaç sebebi var:
-artık komik değil...
-çok uzun yazıyor...
-cesur değil... (yeni gazetesi terbiyesiz yazılarını yazmasına izin vermiyor ne de olsa...)

ama tüm bunların ötesinde serdar turgut'un düşüşündeki en büyük etken artık inandırıcı olmaması. düşünce olarak çok savruldu, korktu, kendisine yeni pozisyon aradı, 'işsiz kalırsam' endişesine kapıldı, dayanacak sağlam bir yer arayışına da girdi.

kaynak: http://www.gazeteciler.co...rgut-okumuyor-26791h.html
----------------------

haziran'da serdar turgut, oray eğin'in son yazıları için 'hiçbir dönek oray eğin'in hızına yetişemez' diye yazdı.

yazısı şöyleydi:

--------------------
beyaz türklere hayatı nasıl yaşamalarına dair danışmanlık yapan 'yaşam koçları' seçim sonrası iş yüklerinin artmasından rahatsızlar. yaşam koçları bir çok müşteriden "bu aşamada nasıl dönebilirim, eskiden düşman olduğum görüşleri nasıl savunmaya başlarım, bunun en iyi yöntemi nedir?" konularında tavsiyeler beklediklerini söylüyorlar.

bu konunun kendileri açısından yeni bir talep olduğunu belirten yaşam koçları birliği derneği başkanı, bu iş için sadece teoriyi iyi bilmelerinin yetmeyeceğini, en iyi dönme konusunda kendilerine mükemmel bir rol modeli bulmak zorunda kalacaklarını söylüyorlar.

bir kısım yaşam koçu bu konuda en iyi modelin oray eğin olacağını söylerken, bir kısmıda onun bu konudaki hızına ve radikalliğine hiçbir potansiyel döneğin yetişemeyeceğini ve bu nedenle onun iyi bir rol model olamayacağını söylüyorlar. yaşam koçları arasındaki mesleki tartışmanın yakında sertleşmesi bekleniyor.

kaynak: http://www.gazeteciler.co...y-egine-cakti-36636h.html
--------------------

dünkü köşe yazısında serdar turgut şöyle yazıyordu:

'oray eğin bir süredir başbakan erdoğan'ı hayranlıkla ve heyecanla takip ediyor, hayranlığını ve heyecanını ortaya koyan güzel yazılar yazıyor. yazılarının içeriğine hiçbir itirazım yok ben de aynı fikirdeyim. ama ben bunları çok uzun zamandır söylüyordum. oray ise ben bunları söylediğimde daima çok kızıyor ve cemaatçi olduğum, parayla satın alındığım ve korku nedeniyle iktidara yalakalandığım suçlamalarını getiriyordu'

'şimdi ne oldu da yazıları değişti acaba?'

'başbakan'da bir değişiklik yok, o yıllardır davrandığı gibi davranıyor, aynı şeyleri söylüyor; mantıki sonuç, oray'da radikal bir değişim olduğudur..'

eskiden başbakan'a ve iktidara gözünü karartarak karşı olanların etkisinde kalmıştı, onların dümenine girmişti oray. acıklı olan onlar bunu cumhuriyeti kurtarmanın gereği sanıyorlardı. iktidarın erdoğan'ın attığı her adım muhakkak eleştirmek ve yıpratmak için vesileydi onlar için..

o zamanları iyi hatırladığımdan ve onların dezenformasyon va karalama kampanyalarının hedefi olduğumdan şimdi oray'ın son günlerdeki yazılarını okurken inanın üzülüyorum (...)

o bir trendsetter
oray'da yaşanmaya başlanılan dönüşüm türkiye için hayırlıdır. çünkü o türkiye, birçok insanın gecikmeli de olsa yaşadığı büyük dönüşümü temsil ediyor.

özetle: oray'daki gecikmiş dönüşüm bir trendin habercisi, o gerçekten de bir trendsetter galiba...

kaynak: http://www.ensonhaber.com...n-pampisi-2011-09-26.html

-------------------------

bugün

oray eğin şöyle yazdı:

kaynak: http://www.ensonhaber.com...wikipenis-2011-09-27.html

wikipenis

serdar turgut'un eski amerikan başkonsolosu sharon wiener'a söylediklerini wikileaks belgelerinden okuyalım:
- ülkenin geleceğinden endişe duyuyorum...
- akp ülkeye islami düzen getiriyor...
- ordu henüz tehlikenin farkında değil, fark ettiklerinde de nasıl boğuşacaklarını bilmiyorlar...
- islam'ın hiç ılımlı tarafını görmedim, ilımlı islam kavramına inanmıyorum...
- akp, türkiye'yi islami yörüngeye sokacak. iran'da ne olduğuysa türkiye'de de aynısı yaşanacak...
- oğlum amerikan vatandaşı olduğum için şükran doluyum...

medya mezarlığına gömülüp arada kafasını çıkartmaya çalışan rana'nın kocasının sürekli alçalıp, başkalarına küfrederek kendisini temize çekme çabalarını bu sızıntıları okuduktan sonra daha iyi anladım.

kendisinin ultra yalaka yazıları..
ne tesadüf ki kendisinin ultra yalaka yazıları ve bana köşesinden ettiği küfürler de 'bilgin olsun' notuyla bu sızıntıyı ona yolladıktan hemen sonra geldi. belli ki eli ayağı birbirine dolanmış!

umarım cemaat gezisinden sonra seyahat arkadaşlarıyla ilgili bana söylediği ağza alınmayacak sözleri, hani çıplak ayaklı erkekler ve piknik yapmak üzerine gözlemlerini, yine çenesi düşüp orada burada anlatmamıştır.

zira kablolar unutmuyor, yine bir yerine dolanmasını istemem.