bugün

kendi hayallerini başkalarının gerçekleştirdiğini görünce, hatununun dönüp teselli ettiği yiğidin, avuntu sözleridir.

birader, eğer bizim gibi; orta gelirli, işten eve- evden işe modunda ebeveynlerin ve üyelerin yaşadığı çekirdek ailede üye iseniz, kaçınılmaz gerçektir hayal. hayal etmek, hayal dünyasında yaşamak... zevk verir, neşe katar.

--spoiler--
bana ah bi loto çıksa be baba, neler yaparım biliyor musun?
--spoiler--

çıktı amına koyim, tuttuk havadan bir hayal:

kordon tarafında gezerken hoşuma giden barı almak istedim. girdim içeri, barın amına kodum kodomanı oturmuş yeşil deri koltukta, yakmış cohiba' yı cayır cayır tüttürüyor. satılık mı dedim, evet dedi. 1 veriyordum 1.1, istiyordu, al şu 1.2'yi toz ol dedim. bastım hava parasını, verdim vergi numaramı aldım barımı. döşedim, toparladım, boyadım. al-verlerle, ali cengiz yapmadan kaptık dedim barı. evet, hayallerimdeki gibi dedim.

daha barı ilk işlettiğim gün, barı kapatmaya yakın, garsonlara; hadi çıkın ben kapatırım, dedim.
garsonları sikeyim, hayallerimi gerçekleştiriyorum.

ışıkları loş kıvamına çevirdim, iki tane viski bardağını hazırladım, çağırdığım sevgilim de gelmek üzere iken, açtım flowers in december ile başlayan playlisti, elimdeki viski bardağı ile hatunu beklerken; dalgalarla duruldum.(kordon da ya burası)
en son, onun kollarında; portishead/ road' ı hatırlıyorum..

ama yedi yıl önce, okuldan arkadaşlarınla kurduğun hayali canlı olarak ve başkası tarafından icra edilmesi koyuyor adama. öyle böyle değil. bi de görüldüğünde ve yanında o hayalinin içindeki sevgilin varsa; yiğidi, gamdan önce yıkar. ibne; sol elde sigarası, barında loş ışık modu ve sağ elinde viskisiyle tam manasıyla; çalmış hayalimi, göt!

görüldükten sonra avuntu bekleyen sevgilisini, ikna etmeye çalışan sevgili:

- aşkım ya, onların parası varsa bizim de hayallerimiz var. sen kuruyon, onlar çalıyorlar. hem bazen hayal kurmak, yaşamasından daha zevkli oluyor. sen de onlardansın. hisset hayallerini, gerisini ...

+ pekiyi, aşkım.

haklı kız. siz,hiç mi rüyanızda boşalmadınız?
Hep kısa çöpü ben mi çekicem
Hep banamı denk düşücek çarkıfeleğin iflası
Hep ben bilicem başkaları mı kapıcak beşyüz milyarı
Hep ben sevip eller mi alıcak aslıyı leylayı
Batsın bu dünya sende mi leyla
itirazım var yalana dolana
Ben böyle dolana dolana ellerim cebimde
Dudağımda ıslığım başımda eski alemlerin sarhoşluğu
Orhan veli tadında basıp voleyi yürüycem
Hayatın sonuna kadar
Hiç tasalanmayın abiler
Paramız yoksada haysiyetimiz var.