iki dakikalık şehvetin ve zevkin kurbanı olacak kadar cahil cühela; ıslak odunla dövülesi yaratıklardır.

sonra yok işsizlik, yok ekmek derdi, yok çocuğum okuyamıyor derdi, hede hödö bir ton laf ederler. şimdi kalkıp "eğitim şart" diyenlere, "çocuk yapmanın maddi gereklilik ve sorumluluklar da getirdiğini akıl edemeyecek kadar akılsız insanlara bir gıdım yardımda da destekte bulunmam" denebilir. iyi de edilir.

(bkz: pipini yorganına göre uzat)
bi de böylesi var;

(bkz: milyarlar kazanıp geçinemiyorum diyen milletvekili)
(bkz: Her şeyi devletten beklemek)
doğum kontrolunden bi haber fakirdir, cahildir.
(#2742038)
on bes evladini işte selpakcilik, iyi suculuk, kaldirim muhendisliği yaptirtarak kaldirim holding'i kuran fakir.

- abi bir ekmek parasi evde cocuklarim ac.
- kac cocugun var?
- 15.
- 15 defa siktir ulan surdan, dun cüküne sahip olamayan bugun dilenir oldu yahu.
evet cahildir ama neden cahildir? devlet ona bütün egitim imkanlarini sunmus da o mu reddetmistir, ya da bütün dogum kontrol yöntemlerinden haberi var da bilerek mi uygulamamistir? devlet bu insani kendisi yaratmistir, dogal olarak yasatmak da onun görevidir.
ayrica; iki dakikalik sehvetin kurbani olmak cahillikmis. merak ettim yav kaç dakika sizin sehvet?
(bkz: pis fakirler)

(bkz: gaz döküp yakılasıca insanlar)
(bkz: kurt aileleri)
(bkz: zikine sahip olamayan adamın hazin sonu)
besleyemeyeceğin kadar cocuk yapmak cahilliktir ve evet eğitim sarttır .
eğitim şartı yalnızca okuyup gecenler için bir anlam ifade etmese de evet eğitim herseyin basıdır . eğitim , insanı nasıl olsa büyür giderler mantığından kurtarır , bugünü değil yarını düşünmeyi öğretir .
cahillik fakirlikle de ölçülmez .
içinde on beş çocuğun biri okusun diğerleri çalışıp onu okutsun diye bir umudu olan fakirdir.
bırakın 15 çocuğu, siz evinizde 15 köpek beslemeye kalkışsanız batarsınız. illa sayı 15 değil tabi, cinsel hislerin, duyguların, davranışların, özgürlüklerin ve bakış açısının bu denli gizlendiği bir toplumda evin içerisindeki gizli dünyada adam sabahtan akşama kadar sevişecektir.

benzer bir kültür hindistan'da da vardır. hindistan'da da aynen bizim gibi cinsellikten asla bahsedilemez, dalga geçilemez, laf edilemez vs. ama gel gör ki hepsinin ortalama 8 çocuğu vardır. yani birileri her ne kadar toplum gizlemeye çalışsa da çatur çutur sikişir.

gelin bir de cinselliğin tabu olmadığı, ve halkın cinsellik hakkında herşeyi öğrenip, cinsel hayatlarının rahat olduğu toplumlara bakalım? onlarda çocuk sayısı kaç?

türkiye'deki 17 milyon haneden 8 milyon haneye kömür yardımı yapan AKP sonra nasıl %47 oy aldı diye sormayın o zaman. bu başa bu tarak.
aile planlamasından bi haber olan insandır. maddi yönden fakirliğine sebep olarak kültürel fakirliğini öne sürebiliriz.
(bkz: yuh allah belanı versin senin be)

(bkz: vurun şu pis fakirlere)
aynı zamanda, "akıl fakiri"dir...
kendi fakir kalmayı hakeden ,ancak 15 kişiyi de beraberinde sefalete sürükleyen , düşüncesiz ,ehl-i keyf ,kör cahil ,doğurtmayı erkeklik sayan bir insanlık defosudur.
"fakir olun, kendinizi şımartın" şarkısının muhataplarıdır, devletin ise göz bebekleridir. öyle ya, yıllardır ülkenin tek değişmeyen politikası onlardan yana, üresin de büyüsün askeri güç.
geçirirken geçinmeyi düşünmeyen; akıl, fikir fakiridir hatta fuckiridir...
fakir falan olamaz bu kişi. 15 çocuğunun en kötü ihtimalle yedisini çalıştırır. adam başı 500 kaat desen: 7 çarpı 500 eşittir 3.500 YTL. düşün ki bu en kötü tablo. eee bu adamların eli sıkı olur bu parayla istediği gibi geçindirir aileyi. hatta gelecek seneye kalmaz ev bile alır. benden söylemesi. şimdiden tırsın derim ben. kaçın hatta. ne kadar kindarmışsınız be.
Düşüncesiz davranışın sonucunda cahil bir beyinin söyleyeceği cümle. e be adam madem gücün yok her gece maç niye yapıyosun yatak odasında..
genellikle, mazlum taklidi yapan kuluçka makinesidir: 15 çocuktan 3 ünü dilenmeye, 4 ünü araklamaya, 2 sini devletin çocuk bakım evlerine yollar. geri kalan kız çocukları da ev işleri yapar. tarlada çalışır. yeni doğan yavrulara bakar. hırsızlıktan ve dilencilikten kazanılan gelirle aile gül gibi geçinir. damızlık ana beslendikce yavrulamaya devam eder.
yavrulayamazsa suni döllenme metoduyla: üçüzler, dördüzler sıralar!
cahilliğine mi fakirliğne mi üzülüneceği belli olmayan insan.(Aslında onlardan çok çocuklara üzülünmesi gerekir ama yinede üzülüyor insanoğlu.)
(bkz: hani allah veriyodu rızkını)
(bkz: zikinden fakir insan)