bugün

zeytinburnu kazlıçeşme meydanı'nın dibine inşa edilen 37, 32 ve 27 katlı 3 rezidans.
kulelerin yükseklikleri 137, 123 ve 108 metredir. mimarlar odası raporuna göre o bölgede 5 katın üzeri sakıncalı.
Gerçi belediyelerin uzun yıllar oy almak için kaçak yapılara göz yumması hatta aradan zaman geçince o kaçak yapıların, gecekonduların sahiplerine tapu verdikleri bir ülkede 5 katın üzeri sakıncalı olayına çok takılmamak gerek.
Ne olucak rüzgar içeri girmese şehrin havası temizlenmese, di mi?

Birde sultanahmed'in siluetini bozduğu söylenen ama bunu söylemek için geç kalınan gökdelenler. olan oldu abicim adamlar inşaatı bitirdi,sattı daireleri,bu inşaat için yol projeleri değiştirildi.

Ne yolsuzluklar oldu kim bilir, hangi devlet büyükleri nemalandı?
halkın barınma hakkı yok sayılamaz. tek derdi barınma olan yoksul bir aile tabi ki gecekonduda yaşayacaktır. buna belediye göz yummuş olamaz, sadece bu hakkın önüne set çekemez. hepsi bundan ibarettir. ki konuda bahsedildiği gibi; tüm burjuva sınıfına peşkeş çeken devlet mekanizmaları halkın haklı olan durumu karşısında hiç bir şey yapamaz. rant döner, halk yine fakir kalır. halkın bu durumda ne suçu var? koskocaman hiç. tek suçu yoksul dünyaya gelmektir. birilerinin gözünde...
Tayyip Erdoğan'ın, patronuna küsmesine neden olan silüet katili proje.
Bakın RTE, neden küstüğünü nasıl anlatmış:
http://onedio.com/haber/e...iyle-konusmuyorum--101781
Patronu mesut Toprak'tır.
"tıraş etmedi, ben de küstüm." - rte.
şimdi bir dizi yayınlanıyor (muhteşem yüzyıl),"bizim ecdadımız bu değil bu dizi saçmalık, yalan dolan üstüne kurulu

bu anlatılanlar, kanuni'nin alnı secdeden kalkmazdı ömrü at sırtında geçti", diyorsunuz tamam eyvallah.

ya benim güzel kardeşim ben de hergün köprü geçiyorum, her sabah tarihi yarım adaya bakıyorum. kimden kaç para aldınız da

bu büyük mirasa böyle bir leke yaptınız çıkın bir açıklayın vatandaşa.

bu mudur sizin ecdadınıza saygınız bu mudur tarihinize sahip çıkışınız.

bu binaların sahibi o kadar rahat ki koca başbakan bile olsa adamlara kimse söz geçiremiyor.

neden ? adamlar zamanında ilgili yerlerden izinlerini almışlar hukuksal olarak hiç bir eksikleri yok.

ama bi alnı ak adam da çıkıp dememiş ki kardeşim burası tarihi yarımada sen buraya bu kadar katlı bir yapı yapamazsın.

şimdi traşlar mı adam parasını yatırımını. ama ver 3. köprü güzargahından bir arsa adama sabahına yok eder bu binaları.

yanlışsam biri yanlış desin sözlük.

görsel