bugün

"meşaleye tapmayın, allah'a tapın!" demek istemiş olabilir.
tıpkı danıştay saldırısı gibi 'allah-u ekber nidalarıyla saldırdı'' tadında olan haberdir. ulan ağzına allah kelimesini alan herkes müslüman mıdır? nedir bu islam dan ve müslümanlardan alıp veremediğiniz?
elin budisti, hristiyanı "allahu ekber" diyerek herhangi nesneye saldırmayacağına göre saldırganın müslüman olmasının düşünülmesi gayet normaldir.

aramızda hala aksini düşünen malların olduğunu anlamamızı sağlamış saldırıdır aynı zamanda, ln. öküz vapurda ufacık çocuğa tekbir çektirip sonra bıçak arayıp bulsa milleti doğrayacak adamlarada diyebilir misin "bunlar müslüman" değil diye?

kafanız hep güzel.

işte bunu seviyorum.
olimpiyat meşalesine saldırmanın üzerinde pek durulmayarak müslümanlığa isnat edilen harekettir.

ad hominem nedir? ne değildir bir baksınlar sevgili 25 iq sahibi yaşam formları...
aydınlık gelmiştir. ondandır ondan.
giriştiği aksiyonun diniyle pek alakası olmadığını düşündüğüm insan.

"allahuekber" diyerek dalmasaydı, kim bu adam için "olimpiyat meşalesine saldıran müslüman" tanımını kullanacaktı? hiç kimse.

o kadar entry yazılmış, kimse hala niye böyle bir şey yaptığını tartışmıyor.
ülkem için bazen fazlasıyla üzülüyorum. bu gibi durumlarda.
(bkz: olimpiyat meşalesine saldırılması)

(#16247148)
merak ettiğim meşaleyi alsa ne yapacaktı acaba? durun elleşmeyin alsın lan yazıktır. Belki bir tur atmak istemiş olabilir.*
bir meczup eylemi... yalnız meczup solcu olsaydı, nasıl savunulacağını biliyorum:

- o meşale kaç insanın alınteri sömürülerek yakılıyor, biliyor musunuz? meşale, burjuvanın elinde zulüm, proleteeryanın elinde adalettir. oleey...
'Allahu Ekber' dediğini duyan var mı? Müslüman olduğu iddia ediliyormuş, ispatı var mı?

zaten var olan islamofobi körüklenmek için, bir takım dinsizler tarafından kurgulanmadığını bilen var mı?
olimpiyat meşalesini sevmemiştir.

valla ben de ateist olsaydım, müslümanları kötülemek için allahu ekber diye bağırıp oraya buraya saldırırdım. güzel taktik ama yemezler.
anlatana göre kabahatı kişi değil de bir kimlik işliyorsa herkesin malumu derdi üzüm yemek değildir.

bunun örnekleri çok. almanyada suç işleyen siyah saçlı ise suç bireysel olmaktan çıkar, bir kimlik sorunu olur. soğuk dünya insanları soğuktan korunmak mecburunda olduğu için yer meselesi hayat meselesidir. akrabadan başkasına güvenmez ve sıcak ilişki kurmaz. yabancı seni o sığıntından edebilir. yerli değil herif o soğukta nerde yatacak dimi?

o yüzden genelleme soğuk insanların savunma mekanizması ve doğal bir davranıştır. yabancı bir genel kimlikdir ve tehlikelidir.

akıl hocalarını hemen belli eden yerli versiyonlar bana amerikan dizilerin türk uyarlamasına hatırlatıyor ve aynı tepkiyi veriyorum; bu ne lan!
akıl sağlığı yerinde olmayanların dinen sorumlu olmaması nedeniyle, yırtmış müslümandır
zira bu yaptığı hareketin müslümanlıkla alakası yoktur, ama dedim ya akıl sağlığı.
tamamen müslümanları kötülemeye yönelik yapılan planlanmış bir oyundur.

hiçbir aklı selim gerçek müslüman, olimpiyat meşalesine saldırarak bir şeyler elde edebileceğini düşünenemez. yani ne sevaptır, ne Allah yolunda yapılmış bir şeydir ne de olimpiyatların yapılmasına engeldir. hatta böyle bir olayın müslümanları kötü göstereceğini düşünür ve böyle bir vebal altına kesinlikle girmez.

müslümanmış, hee!.. ben de bill gates, memnun oldum.
Anti-Zerdüşt diye de hitap edebileceğimiz insandır. 50 yaşını geçmiş ve ruhunda asilik olan, eylem yapma isteğiyle yanıp tutuşan ve bu nedenden dolayı da Zerdüştlerin taptığı ateşe saldıran müslümandır.
bana nedense kristal geceseni hatırlatan olay.
alıntı
Bu saldırıların bahanesi Paris'teki bir suikastti. 1938'de Almanya ülkede yaşayan 17 bin Polonyalı yahudiyi sınırdışı etti. Polonya tarafından da ülkeye kabul edilmeyen bu kişiler iki ülke arasında sıkışıp kaldı, çoğu soğuk, açlık ve hastalıktan yaşamını yitirdi. Bu kaderi paylaşanların arasında kendi ailesinin de bulunduğunu öğrenen 17 yaşındaki Herşel Grynszpan, Paris'teki Alman Büyükelçiliği'ni basarak karşısına ilk çıkan kişi Konsolos yardımcısı Ernst von Rath'ı vurdu. Hitler'in sağkolu Goebbels, bunun planlanarak düzenlenmiş bir Yahudi komplosu olduğunu öne sürerek Alman ırkının öcünü alması gerektiğini konuşmalarında halka empoze etti.Yahudilere karşı arada sırada yapılan saldırıları öven Goebbels, partisinin bu tür saldırı girişimlerinin olmayacağını, ancak bu tür olayların olması halinde asla müdahele edilmeyeceğini basın yoluyla duyurdu. Sivil ajanların da halkı kışkırtmasıyla Kasım'ın 9'unu 10'una bağlayan gece kanlı saldırılara göz yumuldu. Polis ve itfaiye olaylara kasıtlı olarak müdahele etmedi. Olaylar yer yer 13 Kasım'a kadar sürmüştür.

Gecenin sonunda 91 Yahudi öldürülmüş, yüzlercesi ağır yaralanmış, Yahudiler'e ait 7.500 dolayında işyeri yağmalanmış, tahminen 177 sinagog yakılıp yıkılmış, pek çok mezarlık tahrip edilmişti.

Olaylar derhal pek çok ülkede tepkiyle karşılandı. ABD, 14 Kasım günü büyükelçisini Berlin'den geri çekti.

Kristal Gece, Yahudi Soykırımı'nın başlangıcı idi.
alıntı

diyorum ben. akıl hocalarını hemen belli ediyorlar. 17 yaşında bir gencin travması soykırıma bahane ediliyor. biri pratike geçmiş diğeri teoride sözlü yapılıyor. aksyona geçmeye yemiyor yerli versyonların.
o meşalenin üstüne oturması gereken müslüman kardeşimizdir. sonra müslümanları neden kimse sevmez diyoruz açıkça ve barizce herşey ortada.
güncel Önemli Başlıklar