günümüzde etrafımıza bakınca hepimizin hak vereceği durumdur. bu devirde bayan okutmamak gerek.
bazı çaylakların yazar olunca orospu çocuğu ruhunu ortaya çıkarmasından daha kötü değildir.
bayan kibar bir söylem değil aksine baydan türeyen ve kadını aşağılayan bir söyleyiş biçimidir bu birincisi. ikincisi de erkekler oldum olası salak, bişeyden anlamayan, her dediğine he diyen bir kadın arayışında olmuşlardır. bu arkadaş da en güzel örnek.
kendi fikrince annesinin de okuyan kızlardan farkı olmadığını düşünemeyen yazarın hipotezidir.
hem kızları okutmazsınız hem de hastaneye gidince eşinize bayan doktor baksın istersiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
annesi akademide olan kişi söylemi.
malesef istemeyerekte olsa katıldığım önermedir. halka açık alanlarda öpüşmeyi marifet sanan ve hatta bunu çağdaşlık olarak zıttınıa geri kafalılık olarak gören zihniyetin ürünüdür bu yozlaşma. kendilerine yazık etmektedirler. hayatını yaşamak demek orospulaşmak demek değildir bunu anlamaları gerek. yada ne bokunuz varsa yiyin banane arkadaş ya.

edit: mesele okumaktan ziyade serbest kalmakla alakalıdır.
okumayan kızların rahibe olmaması çelişkisi.
genelleme yapılacak kadar çoktur ancak bozulmayan düzgün kızlarımızda vardır sonuçta herşey aile terbiyesi.
tecrübe konustumu ne?
embesil tespiti..
(bkz: yazarlar da çıkıp buna entry giriyor)
Cahil kişi tespiti.
Ama, aklını *iktirttiği için de orospu olduğu aşikar bu şahsın.
(bkz: troll başlığını gerizekalı gibi tartışmak)
eğitimli aile fertleri olan insan beyaanıdır. *
(bkz: bunu okuyan orospu oldu)
--spoiler--
orospu olacaksa okumuş orospu olsun.
--spoiler--
sonra vay efendim:
-sözlükte kızlar neden okumadan basıyo eksiyi!
(bkz: aynalı sazan avi)
bazı kızlarda bu üniversite döneminde tavan yapar. acımaktayımdır.
troll söylemi. kanmayınız, aldanmayınız.
söylentidir,içinde olan her çagda öyledir.
Sorun okumak değildir, okuduğunu hazmedememektir. Hayat teori değildir, pratiktir. Zaten çoğunlukla ergenlik ve gençlik zamanında özgürüm istediğimle yatarım kafasına bürünürler. Toplumun gerçeklerinin öğrenince işler değişecektir. Sonrası çocuk aldırmak, zar diktirmek gibi tıbbi operasyonlara başvurmaktır.
bilakis okuma çatısı altında, aslında okumadıkları içindir. okuyan, öğrenen, sorgulayan kız, namusunu korumayı herkesten iyi bilir. mevzu burada. kara para aklama misali, okuma çatısı altında kendini gösterip aklamadır. hoş gerçi, aklayamıyorlar, kimin ne olduğu ortaya çıkıyor. kendi namusunu korumak, kendini kötü ortamlardan uzak tutmak kadar, bunların içinde kendini bulunca, aklını kullanmaktır. aklı başına olmak ve cehalet ayrımı buradan geliyor işte.
edit: eksileyenler için; okumayan kızların, her zaman için namus timsali oldukları sanrısıyla bakılmamasını, okuyanların da, namussuzluğa yönelişinin kolay olduğu görüşünün yanılgısını bahsetmek istemiştim.
ben neler gördüm neler.. lisede kimseyle konuşamayan kız üniversitede yurtta erkeklerle ne videoları çıktı milletin telefonuna yayıldı hep..