bugün

kendisi okumadığı için sürekli okumuşlara bok atan yazardır. bir de okuyamamasının nedenini maddi imkansızlık ya da atadan deden zengin olmamaya bağlıyorlar ya şaşıyorum. ya kardeşim eskidendi onlar. şimdi artık devletin yatılı okullaı var, yurtlar var, burslar var. gerçekten okumaya niyeti olan herkes okuyabiliyor. neden bok atıyorsun okuyana.

bir de bunların bir kısmının askerlikten dolayı okumuşlara bok attığını düşünüyyorum. yok efendim kendisi 15 ay yapmışmış da herkes öyle yapacakmış da. kardeşim banane . bana 5 ay askerlik hakkı tanınmış rahat mı batıyo 15 ay gideyim .

bir de sözlükte yeni bir kısım trollerin okuyanlarla cin ali ayşe'nin göte bakıyor kitabını okuyanlar diye dalga geçiyor ya. iyice ifrit oluyorum .
(#9639416)
(bkz: gocu)

hayır okuyup okumamamk tamam bir tercih meselesidir. okumak istemeyeni de kimse zorla okutamaz. ama sen okumamışsın diye de okuyanlara bok atmak terbiyesizliktir.

(bkz: anladın sen onu)
(bkz: okunmuş hurma)

nasıl bir sapıklıkmış bu yahu? insan her şey olabilir, ama başkasını çekemez olmak katlanılabilir olmasa gerek. yani ismimin verildiği yerdeki kişi ben değilim. ki oğlum doktora yapıyorum lan ben kamil! ahahaa, neyse efendim, çekememezlik değil de, sosyal adalet anlayışıdır desek? yani baban seni okuttu diye devlet neden seni üstün tutsun ki? ha ama doğru ya lan, kapitalizm böyleydi, zengini her daim üstün tutardı. ülkem hesapta milliyetçileri de iphone sevdasına kapitalistlikten hiç gocunmaz oldular. serbest piyasasını siktiğim. ahaha o değil yapma bunu, isim vererek kendini rezil etme!