bugün

türkiye cumhuriyeti'nde okuyup, bunu sadece kendi imkanlarıyla başardığını iddia edip ak parti'nin eğitim alanında yaptığı yatırımları görmezden gelen geçimsiz, acınası, okumuş cahillerin yaptığı nankörlüktür.

ak parti şu anda eğitime sayısız yatırımlar yapmıştır. her ilde üniversite bulunmaktadır. binlerce lise, onbinlerce derslik yapılmıştır. üniversite harçları kaldırılma aşamasındadır. devlet tüm eğitim kurumlarında kitapları ücretsiz vermektedir, kırtasiye malzeleri konusunda yardımlarda bulunmaktadır. sayısız kütüphaneler açılmış, eğitime yüzde yüz destek kampanyası oluşturulmuştur.

tüm bunlara rağmen hala ak parti'yi halkı cahilleştirmekle suçlamak kusura bakmayın ama ikiyüzlülüktür. işin garip tarafı bu suçlamaları yapanların bu ülkede okuyup işe güce girmeleridir. hayır arkadaşım kendi imkanlarınla okumadın sen, devlet babanın sayesinde okudun. herhangi bir işe girdiysen bu da devlet babanın sayesindedir. görüyoruz eski komunist ülkelerde doktor olupta türkiye'de fahişelik yapanları. onun için ekmeğini yediğin devlete nankörlük etme.
kara cahillerin akp sevdasından daha iyi olan önermedir efendim!
Yaptığı yatırım bizden çıkıyor (bkz: verginin vergisi). Ayrıca kendi ülkesinde o kadar aç insan varken suriye' den gelen 50 bin insanı doyuran ve karışılığında suriyelilerin teşekkür olarak bayrağı indirip isyan çıkardığı, çökmüş bir dış siyaseti olan hükümettir. Ayrıca devlete değil lafımız hükümete karıştırılmasın.
okumus insanlarin akpye oy vermesi vatan hainligidir.
Zira sirf parasoz egitim istiyoruz diye pankart actiklari icin 3 yildir hapiste olan ogrenciler bile var.
muhalefeti bilmeyenlerin dibe vurmasıdır. liderlerine bak , türk siyasetine bak.

adam yol yapıyor , kılıçdaroğlu " patika " olarak görüyor ki ; cumhuriyet tarihinin en uzun ve en iyi yolllarını yapmıştır.

iyi yapılanı görmeme hastalığı muhalefetide bitirir.

allah alah.
okuyup da bir baltaya sap olamamış yandaşların lüzumsuz yalakalıklarının yanında hiçbir şeydir. her ilde üniversite olsa ne olur birader. öğretmenler atanamaz sınavlara hile karışır torpili olmayan istediği yere gelemez. ha bir de sekiz yıldır eğitimde gelişmişlik endeksinde halen sondan üçüncüyüz ve bu payeyi henüz kimseye bırakmıyoruz.
yenilikcidervis adlı akp şakşakçısı provokatörün yeni "buluş"u.
neymiş? okuyorsak, iş buluyorsak "devlet baba"nın sayesindeymiş.

ama okuyamayıp iş bulamıyorsak, ya da okuyup iş bulamıyorsak bunda "devlet baba"nın kabahati yok değil mi?

hayır, bilmeyen de gerçekten gençliğin okul okuduktan sonra hemen çok iyi çalışma koşullarında bir iş bulup çalıştığını sanacak.
gençlikte isizlik oranı yüzde 30'lara varıyor. çalışan nüfusun büyük bir kısmı güvencesiz, sigortasız ve komik maaşlarla çalışıyor!

okul okumak, eğitim hakkını almak, tüm anayasasında "sosyal" yazan devletlerde bir yurttaşlık hakkıdır. ve tüm aşamalarında ücretsiz olmalıdır. oysa akp devrinde eğitimde ticarileşme tüm cumhuriyet dönemine kök söktürdü. asgari ücretle geçinip bir öğrenciyi okutmak artık imkansız gibi birşey bu dönemde! ayrıca dershane sektörü, özel okul sektörü dev tekeller oluşturdu.

işte akp saltanatı eğitim "sektörü"nde de böyle sürüyor!

provokatör meseleyi kapatırken sosyalizme dışkı atmayı da ihmal etmemiş.
sosyalist ülkelerde yetişen nitelikli, eğitimli kadınların bir kısmının fuhuşa sürüklenmesi sosyalizm dönemine değil, sosyalizm sonrası "çözülüş ve yıkılış" dönemine, yani 90'lardan sonraya denk gelir. yani kamu mallarının, kamu işletmelerinin akbabalar tarafından kapışılması ve apansızca ortaya çıkan işsizlik, açlık ve yoksulluk sorunu insanları bu tür çirkin işlerden para kazanmaya itmiştir. yani yine sorun bizim ülkemizde de akp'nin vahşice uyguladığı kapitalist ekonomi politikalarından kaynaklanıyordu.

provokatör şunu bilsin ki, en kötü sosyalizm, en iyi kapitalizmden daha adil, daha akılcı ve daha onurlu bir toplum düzeni sunar.
ak parti'nin yeniden büyük türkiye yolunda olmasından gocunan beyaz türklerin yaptığı nankörlüktür.
devlet ile akp'yi bir tutmak...

eğitimin kurumunun binadan ibaret olduğunu sanmak...

tablet'ine kuvvet.