bugün

Arada insanin aklina takilan dusuncedir. Valla biktim ogrencilikten aq. Askere gidiyim sonra buluruz bir is lan.
her vize final dönemi aklı meşgul edendir.

bir sahil kasabasına yerleşip domates, biber ekme düşüncesi de bunun kan kardeşidir.
son sınıfa gelmiş adama bile sık sık gelen düşüncedir. makalesini ayrı, araştırmasını ayrı, yöntemini ayrı, alfasını betasını ayrı sikeyim.
"sevdiğiniz bir işi yapın. ömür boyu çalışmazsınız."
Benimdir. Dönemimin uzaması ve vizelerin yaklaşması ile beni bu düşünce alıp götürmüştür. Herkes okursa ne olur bu ülkenin hali, en iyisi ben okumayayım.
okumayın, bir kuran kursuna kayıt yaptırın. akepe nin 2070 kadar ülkeyi yöneteceğini farz edersek, allah'ın izniyle yolunuz açıktır. bir bakanlık filan kaparsınız.

edit: lakin ölü götüne pamuk tıkamayı mükemmel ögrenmen gerekir. götüne pamuk tıkanacak çok adam var.
Okumayı bırakmayın yeter.
Her gün yeniden daha yoğun daha ciddi.

Aslında böyle öğretmekle olmuyor oyuna hemen baslayalım kavrarsın lafı vardır ya ışte meslek öğrenimi de böyle olmalı
Hep teorik hep teorik
Kimse yemek tarifi kitabını 40 kez okuyup ezberleyip sonra sıraya girmez o yemekleri bir gün yapabilmek için.
okulu bırakma düşüncesidir. bırakmak isteyip de bırakan biriyim. inönü elektrik elektroniği bıraktım. karaman elektrik elektroniği bıraktım.şimdi niğde osmaniye maraş birini yazcam. yine bırakcam.
Hemen bırak sanayiye çırak yazıl, bu ara paraya başka isim arıyorlar.
Eğer daha iyi bir bölüm kazanamayacaksınız bırakmayın. Bölümünüzü sevip derece yapmaya çalışın. 2. Üniversitemi bıraktım ve çok pişmanım. Ev hanımı olmazdım şu an.