bugün

öğretmenlerin " bizde isterük " gibi haklı tepkilerine yol açacak durumdur.
okul kiyafeti satarak gecinen tum dukkanlar batti bile. adi serefsizler, bu isten para kazananlarin ekmegiyle oynuyorlar.
kıyafetini yetersiz(?) bulan öğrenci tahtaya kalkmak istemeyecektir. yine zengine hizmet eden bir uygulama. bir akp klasiği.
dolmuşlarda üniformalı öğrenciye 1 tl yazısı kalkacaktır.
maddi değerlere önem veren, aşağılık hissine vakıf olmus, kompleksli bireyler.
zengin fakir ayrımı çıkacak her gün aynı kıyafeti giyen adam özenip psikolojik bunalıma girecek kesinlikle gereksiz bir yasa.
bir bok olacağı yok...

yok fakir-zengin ayrımı olacakmış da bilmemne. gören de şimdiye kadar memleketteki okullarda hiiiiç fakir zengin ayrımı yoktu sanacak. bu da tipik klasik kemalistiko söylem, birçoğu da papağan gibi tekrarlıyor.

ha, ülkede zengin-fakir arasındaki makas açılıyor diye eleştirene daha makul bakarım. ama kapitalistlere, yani elitlere prim veren kemalizmin bayraktarı chp. akp döneminde kimi yeni zenginler türüyor diye, "ıyyyy türbanlıya baaaak, jip sürüyor yeeaaa" diye ergen tepkisi gösteren zevat da aynı fırkanın muhipleri.

özetle, sakin olun, rahat olun, düşlediğiniz katastrofi pek nâmümkün...
yani bunca ülkede uygulanan kıyafet serbesti türkiye uygulanınca mı sorun oluşturuyor.

zengin fakir ayrımıymış her gün kantinde maaşım kadar harcama yapan çocuklar var.

eee bunlara harcama yapma mı? diyeceğiz.

ayrıca okullarda zorla satılan okul kıyafetlerini ne yapacağız.

bir öğretmen olarak sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.
çocuklar artık kendilerini asker gibi hissetmeyecekler.
her sey olabilir.
(bkz: hükümetin tekstil sektörüne girmesi)

demek ki hükümet okul kıyafeti işine girememiş.
bizim okulda bu uygulama başlatıldı. müdür kapalı öğrenciyi derse alma hakkını öğretmene verdi. bazı öğretmenler derse alırken bazı öğretmenler resti çekti. ya kafanı açarsın ya da derse giremezsin diye! kapalılar aç kapa yapıyor. bildiğime göre kapalı girmek hala yasal degil. önceden sürekli açıktılar şimdi şerefsizler bazı derslerde açıyorlar başlarını bir de izin vermeyen hocalar tek konuları oldu. bizim okul ne yazık ki itlerin ağırlıkta olduğu bir okul. gelecek sene bu uygulama tam anlamıyla başlatıldığında çatlakar baş göstercek kesin!
sonuç olarak amaçlar baş örtüsü (keşke başlarını örtmek yerine o pislik barındırn beyinlerini örtseler)...
Uniforma bile varken havasindan gecilmeyenleri de dusunemiyorum.
Hala sinif ayrimi yapiliyoken boyle bi uygulamanin yapilmamasi gerekliydi.
marka kıyafetlerin çakmasının satışı patlayacak.

zaten kokulu silgiler, pahalı uçlu kalemleri olmadığı için bunalımlı yetişen halkım memur çocukları bir de 300 türk lirası verip alamadıkları ayakkabılar için üzülecek.
okula arabayla gelip, okulun bahçesine arabalarını park eden öğrenciler. hatta anahtarıda nöbetçi öğrenciye bırakırlar, arabayı yıkatıp getirsin diye.
Marka merakı yüzdeyüz artacak.

Abdullah:Sen hangi markayı giyiyorsun ?

Berk:Nike kanka zengin işidir.
okulun podyuma dönmesi. girenin çıkanın belli olmadığı ortamın oluşması söz konusudur.
artık zihinler 7 yaşından başlayarak sistemin kölesi yapılamayacak, özgür düşünce gelişecek. Her türk asker doğmayacak bundan sonra.
http://www.google.com.tr/...p;ved=1t:429,r:2,s:0,i:89

daha kötü ne olabilir.
okul kıyafetlerine serbestlik..bunun tartışmasını yapıyoruz..beraber yaşamayı bir türlü öğrenemedik hala ; zengini fakiri,doğulusu batılısı,köylüsü şehirlisi..fakir olan ne giycekmiş de yok efendim utanmıcak mıymış! Benim dedem senelerce hademelik yapıp,akşamları da hammallık yapmış..babam,okula giden arkadaşını beklemiş,gelsin de onun ayakkabısıyla ben gideyim okula diye..gururla anlatır,gururla anlatırım!..belki bazı şeyleri körükler bu durum ne bilirsiniz? Belki zekat kurumunu canlandırır,muhtaç sahiplerine yapılacak yardımların sayısı artar ?..bu yönünden düşündük mü hiç ?..maddi gücü iyi olan insanlara tanınmış bir ayrıcalık olarak lanse etmeye ne gerek var?..maalesef bazı insanlar için zor bi durum evet,farkındayım..ama üniforma varken de bazı farklar gün gibi çıkıyor meydana..önemli olan insanın kendisiyle barışık olabilmesi,sahip oldukları için Allah'a şükretmesi diye düşünüyorum..
marka yarışı başlayacak.
okula giren çıkan belli olmayacak.
güven sorunu yaşanacak.
alışveriş miktarı artacak. aslında bu iyi bir şey ekonomiye can veriyoruz.
çarşı tıklım tıklım olacak.
uygulamadan önceki zamanlarda bile rant ayakkabı ve mont üzerinden dönerken, şimdi ayaktan başlayıp kafa ucuna kadar ileri seviyelere taşınacak olan eylem.
şekildeki gibidir.

görsel

görsel

görsel
şimdi yüzbinlerce liseli kardeşim her akşam odasında ağzını yaya yaya 'yoo yoron okolda giycok hocbir şeyom yook' diyecek. ne gerek var yanii çok saçma.